Kicia Kocia to mała, bystra kotka, która z wielkim entuzjazmem odkrywa otaczający ją świat. Lubi chodzić do przedszkola i bawić się ze swoimi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem. Chętnie towarzyszy rodzicom i dziadkom w codziennych aktywnościach. Jak każdy przedszkolak ma mnóstwo ciekawych i rozwijających zajęć. Beztrosko spędza czas na placu zabaw, uczy się gotować, poznaje różne zawody. Każdego dnia dowiaduje się czegoś nowego i przeżywa niezapomniane przygody.
Optymizm Kici Koci udziela się dzieciom. Jej reakcje na codzienne sytuacje podpowiadają najmłodszym jak poradzić sobie z własnymi emocjami.
"Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?" - o czym jest książka?
"Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?" to kolejny tom bestsellerowej serii wydawniczej dla najmłodszych dzieci, stworzonej przez Anitę Głowińską. Autorka zachęca małych czytelników do wspólnego poznawania świata wspólnie z sympatyczną Kicią.
Kicię Kocię czeka kolejny ekscytujący dzień. Tym razem wybiera się na wycieczkę do lasu w towarzystwie młodszego braciszka Nunusia.
Po dotarciu na miejsce dzieci są zachwycone. Na leśnej ścieżce spotykają wiele ciekawych zwierzątek, które zamieszkują okolicę. Zaglądają do dziupli, brykają wokół drzew, podglądają, co ukryło się pod krzaczkiem. Zabawa nie ma końca. Wreszcie, zmęczone wędrówką, postanawiają odpocząć na polance i urządzić piknik.
"Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?" - opinie
Książeczka aktywizująca "Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?" ma otwierane okienka, pod którymi kryją się niespodzianki dla maluchów. Młodzi odbiorcy towarzyszą Kici i Nunusiowi podczas wycieczki za miasto i wspólnie z nimi odkrywają tajemnice lasu.
Publikacja przykuwa dziecięcą uwagę i zachęca najmłodszych do ćwiczenia małej motoryki. Zagadkowe okienka dają dzieciom dużo radości i gwarantują im świetną zabawę na długie godziny. Wspólna lektura jest też okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych.
Krótkie, zabawne teksty są dopasowane do umiejętności poznawczych dzieci w wieku żłobkowym i wczesnoprzedszkolnym. Ciepłe ilustracje rozwijają wyobraźnię małych odbiorców.
Gruba tektura i zaokrąglone rogi zapewniają dzieciom bezpieczeństwo podczas samodzielnego przewracania stron.
Z perspektywy rodziców historia Kici Koci może być punktem wyjścia do wspierania rozwoju mowy dzieci poprzez: zadawanie dodatkowych pytań, zachęcanie najmłodszych do samodzielnego opowiadania, wspólne naśladowanie dźwięków zwierząt itd.