Xi
 » Książki  » Prawo

Książka jest napisana przez praktyka kierownika działu kadr i płac, zajmującego się na co dzień przez ponad 28 lat zagadnieniami kadrowo-płacowymi, będącego jednocześnie wykładowcą i koordynatorem na kursach kadrowo-płacowych.

Autorka prowadząc szkolenia zbierała pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Wiele z nich się powtarzało. Kadry od A do Z zawierają kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu prawa pracy. Przedstawione są przepisy prawne regulujące dane zagadnienie, wykaz najczęściej popełnianych błędów oraz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzbogacone o praktyczne przykłady. Praca zdalna i kontrola trzeźwości, jako nowość w Kodeksie pracy w 2023 r. jest omówiona szczególnie dokładnie. Ustawie z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (tzw. nowelizacja work-life balance) wprowadzającej nowe uprawnienia dla pracownika i wiążące się z nimi nowe obowiązki dla pracodawcy poświęcony jest osobny podrozdział.

Większość obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników dotyczy każdego pracodawcy, który zatrudnia choćby jednego pracownika na podstawie umowy o pracę. Kadry od A do Z to praktyczny przewodnik omawiający kompleksowo zagadnienia związane z prowadzeniem spraw kadrowych od rekrutacji i podpisania umowy o pracę do rozwiązania stosunku pracy tj:

rodzaje umów o pracę,

dokumentację pracowniczą, w tym zagadnienia związane z RODO,

czas pracy,

urlopy,

uprawnienia związane z rodzicielstwem,

pracownicze plany kapitałowe, w tym autozapis w marcu 2023 r.,

pracę zdalną i kontrolę trzeźwości,

zmiany w Kodeksie pracy zawarte w ustawie z 9 marca 2023 r. (nowelizacja work-life balance),

zakładowy fundusz świadczeń socjalnych,

zatrudnienie na podstawie umów cywilnoprawnych,

ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,

podróże służbowe.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3350944
Ładowanie...