Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Daniel Kahneman

   (5 produktów)

  Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

  Daniel Kahneman, Piotr Szymczak

  (okładka okładka miękka)

  38,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Szum

  (okładka miękka)

  44,40 
  Wysyłka 24 godziny

  Pułapki myślenia. Audiobook

  (okładka etui kartonowe)

  32,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

  Daniel Kahneman

  (okładka twarda)

  50,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Thinking, Fast and Slow

  Daniel Kahneman

  (okładka miękka)

  48,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Daniel Kahneman

  Daniel Kahneman jest izraelsko-amerykańskim ekonomistą i psychologiem. Powszechnie znany jest jako laureat Nagrody Nobla oraz autor bestsellerowego poradnika psychologicznego „Pułapki myślenia”.

  Urodził się w 1934 roku w Tel-Awiwie w Izraelu. Od dziecka mieszkał i wychowywał się w Paryżu w rodzinie o litewsko-żydowskich korzeniach. W 1961 roku uzyskał doktora z psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz rozpoczął pracę na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Współpracował także z Uniwersytetem Harvarda i Uniwersytetem Stanforda, a w 1978 roku porzucił pracę w Jerozolimie na rzecz Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Podczas pracy na Uniwersytecie Princeton uzyskał tytuł profesora. Obecnie pracuje w Jerozolimie, jednocześnie współpracując z kilkoma północnoamerykańskimi uczelniami.

  Kahneman ma w swoim dorobku około dwustu prac naukowych z dziedziny psychologii i ekonomii. Jest współtwórcą psychologicznej teorii perspektywy. Jej opracowanie w dużej mierze przyczyniło się do nagrodzenia profesora Nagrodą Nobla w dziedzinie ekonomii w roku 2002.

  Jest autorem tekstów, ukazujących się w branżowych pismach „Ecinomics and Philosophy” czy „Thinking and Reasoning”. W 2012 roku wydał bestsellerową książkę „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”. Analizuje w niej rozmaite procesy myślowe i szczegółowo objaśnia ich zasady.

  Na polskim rynku dostępna jest bestsellerowa książka Kahnemana:
  Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym.

  Ładowanie...