Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Daniel Kahneman

 (2 produktów)

Szum

(okładka miękka)

38,89 59,00 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Thinking, Fast and Slow

Daniel Kahneman

(okładka miękka)

77,19
Wysyłka 3 dni robocze

Daniel Kahneman

Daniel Kahneman jest izraelsko-amerykańskim ekonomistą i psychologiem. Powszechnie znany jest jako laureat Nagrody Nobla oraz autor bestsellerowego poradnika psychologicznego „Pułapki myślenia”.

Urodził się w 1934 roku w Tel-Awiwie w Izraelu. Od dziecka mieszkał i wychowywał się w Paryżu w rodzinie o litewsko-żydowskich korzeniach. W 1961 roku uzyskał doktora z psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz rozpoczął pracę na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Współpracował także z Uniwersytetem Harvarda i Uniwersytetem Stanforda, a w 1978 roku porzucił pracę w Jerozolimie na rzecz Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Podczas pracy na Uniwersytecie Princeton uzyskał tytuł profesora. Obecnie pracuje w Jerozolimie, jednocześnie współpracując z kilkoma północnoamerykańskimi uczelniami.

Kahneman ma w swoim dorobku około dwustu prac naukowych z dziedziny psychologii i ekonomii. Jest współtwórcą psychologicznej teorii perspektywy. Jej opracowanie w dużej mierze przyczyniło się do nagrodzenia profesora Nagrodą Nobla w dziedzinie ekonomii w roku 2002.

Jest autorem tekstów, ukazujących się w branżowych pismach „Ecinomics and Philosophy” czy „Thinking and Reasoning”. W 2012 roku wydał bestsellerową książkę „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”. Analizuje w niej rozmaite procesy myślowe i szczegółowo objaśnia ich zasady.

Na polskim rynku dostępna jest bestsellerowa książka Kahnemana:
Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym.

Ładowanie...