Xi

Słynny psycholog i jeden z najbardziej cenionych myślicieli na świecie powraca w nowej publikacji. Razem z innymi naukowcami omawia zjawisko nazywane "szumem", który oznacza "rozbieżność w osądach". prof. Daniel Kahneman, współpracując z prof. Olivierem Sibonym oraz prof. Cassem R. Sunsteinem, przygląda się bliżej różnicom w podejmowaniu decyzji przez specjalistów omawiających te same tematy. Autorzy wyjaśniają pojęcie tendencyjności, połączone z tematyką szumu, który ma szkodliwy wpływ na niezliczone dziedziny wiedzy. Medycyna, prawo, ekonomia, kryminalistyka, wychowanie dzieci, a nawet recenzje dzieł kultury mogą z równą siłą podlegać temu zjawisku. Poznaj "Szum" i odkrycia wybitnych badaczy psychologii!

Gdziekolwiek pojawia się jakiś osąd, możesz liczyć także na szum. Ludzie rzadko jednak uświadamiają sobie jego istnienie. Ignorując to zjawisko, łatwo wpaść w stronniczość. Słynni badacze zebrali więc środki zaradcze, pomagające w podejmowaniu dobrych decyzji, a także ograniczające działanie szumu. Dzięki temu człowiek może lepiej tworzyć opinie i dokonywać wartościowych wyborów. Autorzy analizują typowe błędy myślowe oraz podpowiadają, jak świadomie oddzielać fakty od mitów. "Szum" jest pozycją przeznaczoną nie tylko dla psychologów, ale po prostu dla wszystkich czytelników, którzy chcą poszerzać wiedzę o możliwościach i ograniczeniach ludzkiego umysłu.

Prof. Daniel Kahneman to wybitny psycholog związany z Uniwersytetem Princeton i noblista w dziedzinie ekonomii. Jego niesamowite odkrycia okazały się przełomowe dla psychologii, podważając model racjonalności osądów człowieka. Obecnie badania tego naukowca wpływają na wiele dziedzin nauki, a nawet na politykę międzynarodową. Ponadto jest autorem wielu cenionych publikacji naukowych, skutecznie łączących wiedzę z psychologii, ekonomii i prawa. To wybitny badacz umysłu oraz zdolności poznawczych człowieka.

Prof. Daniel Kahneman podjął współpracę z uznanymi naukowcami, przygotowując tę publikację. Prof. Olivier Sibony to badacz procesów decyzyjnych i uprzedzeń behawioralnych. Należy do rad doradczych wielkich korporacji. Natomiast prof. Cass R. Sunstein jest założycielem Programu Ekonomii Behawioralnej i Polityki Publicznej związanej z Harvard Law School. Specjalizuje się w tematyce wolności słowa oraz wiary społeczeństwa w niesprawdzone informacje. Dzięki spotkaniu wyjątkowych naukowców czytelnik zdobywa wiedzę opartą o najnowsze odkrycia w dziedzinie psychologii.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3223847
Ładowanie...