Xi

"Widmo Brockenu" to 8 tom bestsellerowej serii z komisarzem Forstem mistrza polskiego kryminału Remigiusza Mroza badającym brutalne, mrożące krew w zbrodnie, do jakich doszło w Tatrach. Na przestrzeni 7 dotychczasowych tomów autor dostarczał czytelnikom emocji na najwyższym poziomie, a próby rozwikłania mrocznej zagadki wypełnione były szokującymi, niespodziewanymi zwrotami akcji, które zapewniły serii ogromną popularność wśród czytelników. W "Widmie Brockenu" poznamy dalsze losy ekscentrycznego komisarza Wiktor Forsta, a towarzyszyć będzie jej inna kultowa bohaterka literacka - warszawska prawniczka, Joanna Chyłka.

O czym jest książka "Widmo Brockenu"?

Tytuł książki Remigiusza Mroza "Widmo Brockenu" bezpośrednio nawiązuje do zjawiska optycznego spotykanego w górach i polegającego na zaobserwowaniu własnego cienia na chmurze znajdującej się poniżej obserwatora. W 8 tomie słynnej serii Wiktor Forst musi pogodzić się z tym, że jego zdrowie nigdy nie wróci do poprzedniego stanu sprzed wypadku na Zawracie. Komisarz pożegnał się z bieganiem oraz chodzeniem po Tatrach. Osiadł w Krakowie i niespodziewanie w końcu poukładał sobie życie, odnajdując jego sens w spokojnej, rodzinnej egzystencji z Dominiką i jej dziećmi. Forst nie zamierza tym samym wracać w góry, albowiem zrozumiał, że spotkało go tam wszystko, co najgorsze i musi zmusić się, by wymazać je z pamięci. Góry jednak nigdy nie zapomniały o nim... Najmroczniejsze tajemnice skrywane w Tatrach wracają, gdy nadciąga zima stulecia i istnieją pożary, których nie sposób ugasić.

"Widmo Brockenu" - opinie

Książka "Widmo Brockenu" to spektakularny powrót kultowego bohatera i serii autorstwa najpoczytniejszego polskiego pisarza, którego kryminały nie bez przyczyny z miejsca stają się hitami. Remigiusz Mróz po raz kolejny stworzył wybuchową mieszankę zawrotnego tempa, mrocznej zagadki, ostrego pióra i egzystencjalnej głębi. Komisarz Forst po raz kolejny walczy ze złem, przeżywa trudne chwile i wychodzi zwycięsko z największych opałów - tym razem będzie musiał też zmierzyć się z bolesną przeszłością i zaryzykować szansę na osobiste szczęście. Polski król kryminału znowu dostarcza czytelnikom rozrywki najwyższej klasy i literackich emocji, od których nie sposób się oderwać.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3379055
Ładowanie...