Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Greg
Liczba stron: 236
Serie: Kolorowa klasyka

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
44,25 zł
27,37 zł
oszczędzasz 16,88 zł (38%)
-38%

29,90 zł

18,57 zł

oszczędzasz 11,33 zł (38%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Nowe wydanie kultowej powieści wzbogacona ilustracjami.

 „Rok 1984” to powieść, która przyniosła Orwellowi literacką nieśmiertelność. Napisana w 1949 r. antyutopijna wizja państwa totalitarnego do dziś wstrząsa aktualnością. Motorem napędowym do napisania tej powieści były wydarzenia 1948 roku -  nie kończąca się wojna, a wraz z nią strach i szerząca się dookoła propaganda polityczna. W Polsce, w latach 80. dostępna tylko w nielegalnym, tzw. drugim obiegu. Świat, który przedstawia autor to wizja przyszłości bez wolności i sprawiedliwości, gdzie miłość jest zbrodnią, sklepy puste, a wiara jedyna właściwa.

Akcja toczy się w świecie podzielonym na trzy mocarstwa, nieustannie ze sobą walczących: Oceanię, Eurazję i Azję Wschodnią.  Bohaterem jest Winston Smith, żyjący w ponurym Londynie w stanie Oceanii. Tutaj zawsze na wszystkich patrzy Wielki Brat, a Policja Myśli dosłownie czyta w myślach obywateli odczytując ich złe intencje, a niepodporządkowane jednostki eliminuje. Smith zostaje wciągnięty w romans z Julią. Ryzykując życie, znajduje w sobie odwagę, by się zbuntować i dołączyć do tajnej, rewolucyjnej organizacji Bractwo, której celem jest zniszczenie partii.

Jakakolwiek oznaka buntu lub antyrządowa myśl jest w tym kraju bezwzględnie zakazana i tłumiona już w zarodku. Pranie mózgu, polityka strachu, kłamliwy obraz rzeczywistości, fake newsy - to tylko niektóre z elementów tego  totalitarnego świata. To rzeczywistość wojny, samotności, nienawiści i strachu.

"Rok 1984" w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, a jej dodatkowym atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze jest bardzo trwała i estetyczna. Najnowsze tłumaczenie tej klasycznej już powieści przygotował Krzysztof Mazurek. Tekst uzupełniają ilustracje autorstwa Kamila Rekosza - klimatyczne i przejmujące, świetnie oddające atmosferę orwellowskiej rzeczywistości. Książka skłania do samodzielnego krytycznego myślenia, a w konsekwencji także do działania , by wizja pisarza już nigdy się nie urzeczywistniła. Trzeba tę książkę znać - "Rok 1984" to lektura absolutnie obowiązkowa!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2972505
Tytuł Rok 1984. Kolorowa klasyka
Autor George Orwell, Kamil Rekosz
Wydawnictwo Greg
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 236
Data premiery 2021-01-15
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 251 x 177 x 17
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.53
Cena detaliczna 29,90 zł
Nasza cena 18,57 zł
Serie: Kolorowa klasyka

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Karol F.

5/5
| 29-03-2022
Niesamowitym jest patrzeć, jak wykreowana przez George'a Orwella wizja antyutopijnego świata urzeczywistnia się na naszych oczach.
Strach, kłamstwo, niewola. Tymi słowami najkrócej można opisać rzeczywistość, w jakiej rozgrywa się "Rok 1984". Jest to świat, gdzie zatrute owoce nieprawdy i obłudy dojrzewają na drzewie posadzonym przez autorytarną władzę i podlewanym propagandą, a kosztujący tych owoców ludzie stają się bezmyślnymi ogrodnikami tegoż drzewa.
Powieść ta to perfekcyjne zobrazowanie totalitarnego systemu rządowego. Tutaj to władza państwa decyduje, co jest prawdą, a co kłamstwem. Jeśli na twoich oczach pracownik rządowy decyduje się popełnić samobójstwo, przystawiwszy sobie pistolet do czoła, a następnego dnia w gazecie czytasz, że ów człowiek zginął w wyniku zamachu terrorystycznego zorganizowanego przez Wroga Publicznego Numer Jeden, to masz OBWOWIĄZEK w to uwierzyć. Inne opcje nie istnieją, a jeśli dalej będziesz w to wątpić - przestaniesz istnieć i ty.
Wizja Orwella jest zatrważająca. I choć niektórzy mogą uznać ją za przesadzoną i niemożliwą do spełnienia, to jednak warto cały czas mieć na uwadze, jak bardzo zbliżamy się do realiów opisanych w "Roku 1984".
Na koniec chciałem jeszcze zwrócić uwagę na stronę graficzną tego wydania. Poza twardą okładką, która bezsprzecznie pozytywnie wpłynie na wytrzymałość książki, Wydawnictwo Greg wzbogaciło powieść pięknymi ilustracjami perfekcyjnie oddającymi mroczny i nieprzyjazny klimat utworu.
W mojej opinii "Rok 1984" to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto chce wieść w pełni wolne i świadome życie.

Filip Z.

4/5
| 30-06-2021
Wymieniając najważniejsze utwory literackie powstałe po II wojnie światowej, nie sposób nie wspomnieć o „Roku 1984” George’a Orwella. Powieść ta, jako najsłynniejsza na świecie antyutopia, na stałe wykształciła w świadomości społeczeństwa wizję autorytarnej tyranii.
Autor prezentuje nam pesymistyczny obraz przepełnionej zepsuciem przyszłości (jest to przyszłość przynajmniej z perspektywy Orwella). Powieść ta to antyutopia w pełnym tego słowa znaczeniu – historia o upadku ludzkości i o jego skutkach. Upadku, z którego nie sposób się podnieść. Świat podzielony jest na trzy mocarstwa: Oceanię, Orientazję i Eurazję, pogrążone w stanie nieustannej wojny. Społeczeństwo podzielone jest na klasy, a nad wszystkimi góruje nieomylny Wielki Brat. Totalitarny system wymaga pełnej kontroli nad obywatelami, dlatego ci są nieustannie obserwowani dzięki specjalnie do tego stworzonym teleekranom. Manipulacje i hipokryzja są wszechobecne i praktykowane przez rządzących.
Wymienione wyżej działania podejmowane są w celu utrzymania społeczeństwa w ryzach oraz zachowania władzy przez Partię. Obywatele są zdegenerowani do tego stopnia, iż nie zauważają kłamstw i sztuczek stosowanych przez rządzących i bardziej ufają słowom polityków niż własnym przekonaniom i wyznawanym wartościom, a tymi, którzy mają odwagę otwarcie sprzeciwić się Wielkiemu Bratu, zajmuje się Milicja Myśli.
Orwell w bardzo przejrzysty i jasny sposób ukazuje nam, jak „od kuchni” wygląda omamianie społeczeństwa oraz przedstawia najbardziej efektywne skutki takowego „prana mózgu”.
Krótka informacja o aspekcie technicznym: książka została wydana w dużym formacie oraz liczy stosunkowo niewielką liczbę stron, co w połączeniu z twardą oprawą (w dotyku przypominającą gumę) nie daje najlepszego efektu – niezbyt wygodnie się to czyta. Papier jest biały i wysokiej jakości, aczkolwiek mieni się, odbijając światło, przez co męczy oczy przy dłuższym czytaniu. Ilustracje określiłbym jako minimalistyczne lub ekspresjonistyczne – nie obrazują szczegółowo bohaterów, miejsc czy zdarzeń; niekiedy ocierają się o abstrakcję.

Ela J.

4/5
| 13-04-2021
Dla mnie lektura „1984” była pełna wzlotów i upadków. Były fragmenty, które naprawdę mi się podobały i takie, przez które niezwykle trudno było mi przebrnąć. Niemniej jednak cieszę się, że zdecydowałam się ją przeczytać, dać jej szansę, ponieważ jest to jedna z tych książek, obok których nie wolno przejść obojętnie. Mistrzowska analiza systemu opierającego się na manipulacji, inwigilacji i terrorze.

Wioletta C.

5/5
| 10-04-2021
Po raz pierwszy „Rok 1984” przeczytałam w liceum w ramach lektury obowiązkowej. I to właśnie dzięki niej zainteresowałam się literaturą dystopijną. Po latach wróciłam to tej pozycji i nadal robi ona na mnie niesamowite wrażenie. Oceania to nie jakaś wyimaginowana, odrealniona struktura polityczna, ale wciąż wiszący nad ludźmi scenariusz, który ktoś kiedyś może zrealizować. Przerażająca wizja tego, co się dzieje, gdy do głosu dochodzi władza absolutna.

Kamil K.

5/5
| 09-04-2021
Cóż mogę powiedzieć o powieści „Rok 1984”, co nie zostało już powiedziane przez wielu znawców, krytyków i miłośników twórczości Orwella przez ostatnie pół wieku. Przerażająca, zaskakująca, koszmarna… to wszystko prawda, szczególnie w obliczu wydarzeń, które niepokojąco bliskie są opisanej przez Orwella wizji. To klasyk, który porywa czytelnika od samego początku i nie odpuszcza nawet po zakończeniu lektury. Dzieło, którego nie wolno pominąć!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
30. maja, pon. — 31. maja, wt.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
31. maja, wtorek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
30. maja, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
27. maja, piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
30. maja, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
31. maja, wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
31. maja, wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
27. maja, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...