Xi
 » Wydawnictwo Rubikon

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Autorzy

  Ocena

  Wydawnictwo Rubikon

   (29 produktów)

  Wędrując ku dorosłości LO 2 program naucz. RUBIKON

  (okładka miękka)

  15,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Wędrując ku dorosłości LO 2 ćw. RUBIKON

  (okładka miękka)

  20,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Wędrując ku dorosłości SP 6 program naucz. RUBIKON

  (okładka miękka)

  15,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Wędrując ku dorosłości LO 1. Program nauczania

  (okładka miękka)

  12,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Wędrując ku dorosłości 5. Program nauczania

  (okładka miękka)

  15,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Wędrując ku dorosłości 7. Program nauczania

  (okładka miękka)

  15,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Wędrując ku dorosłości 4. Program nauczania

  (okładka miękka)

  15,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Naturalne planowanie rodziny

  (okładka miękka)

  8,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Wydawnictwo Rubikon

  Wydawnictwo Rubikon jest to krakowskie wydawnictwo założone w 1998 roku. Do jego głównych publikacji należą pozycje z zakresu edukacji, ale także są to książki naukowe i popularnonaukowe. W ich bogatym asortymencie edukacyjnym można znaleźć liczne pomoce wychowawcze:

  • scenariusze zajęć (dydaktycznych, profilaktycznych czy teatralnych),

  • gry;

  • filmy;

  • pomoce multimedialne o różnorodnej tematyce.

  Dzięki książkom Wydawnictwa Rubikon nauczyciele oraz rodzice otrzymują wsparcie w wychowaniu do wartości, obywatelskim i patriotycznym, religijnym, ale także dają narzędzia do walki z uzależnieniami, głównie poprzez profilaktykę, co pomaga w wychowaniu do życia w rodzinie. Jednak działalność dydaktyczno-edukacyjna Rubikonu nie opiera się tylko na wydawaniu materiałów, jedną z najskuteczniejszych form są szkolenia dla nauczycieli organizowane przez wydawnictwo. Szkolenia odbywają się w ramach studiów podyplomowych lub kursów podnoszących kwalifikacje w Ośrodkach Doskonalenia Nauczycieli. Ponad to, dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli i Wychowawców i redakcją miesięcznika „Wychowawca” odbywają się konferencje poświęcone wychowaniu dzieci i młodzieży.

  Wiedząc, jak w XXI wieku wpływa obraz na dzieci i młodzież, wiele materiałów z zakresu profilaktyki uzależnień oraz wychowania do życia w rodzinie zostało wydanych w formie filmów. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice skorzystają na tej formie, gdyż w obrazowy sposób zostaną przedstawione wszelkie niebezpieczeństwa i problemy czyhające na progu dorosłości.

  Dodatkowo nauczyciele wychowawcy oraz nauczyciele wychowania do życia w rodzinie mogą skorzystać z tradycyjnych podręczników do klas IV-VIII oraz uczniów szkół licealnych. Dla preferujących multimedialne formy nauki w ofercie Rubikonu można znaleźć audiobooki.

  Nauczyciele i pedagodzy mogą posiłkować się oferowanymi przez Wydawnictwo Rubikon scenariuszami na uroczystości szkolne - patriotyczne (11 listopada, 3 maja), religijne (jasełka) oraz okazjonalne (Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Nauczyciela, Dzień Babci czy Dzień Dziadka).

  Ładowanie...