Xi

Katarzyna Puzyńska powraca z "Martwcem" - kolejną opowieścią z Lipowa, małego miasteczka, zagubionego gdzieś wśród mazurskich lasów i jezior.

Jeden z trójki głównych bohaterów serii, Daniel Podgórski, ma przed sobą ciężkie zadanie – musi rozwiązać dwie, skomplikowane sprawy. Pierwszą jest morderstwo kobiety, która podróżowała niewielkim lokalnym autobusem. Wyruszył on w swoją standardową trasą, ale nigdy nie dotarł do celu, a po kierowcy i pasażerach nie pozostał żaden ślad, zupełnie jakby rozpłynęli się w powietrzu. Jednak po jakimś czasie wróciła jedna z podróżujących nim kobiet - nic nie pamiętając i nie umiejąc powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana.

A tymczasem w małej wiosce pośród lasów, niemal opustoszałej i opuszczonej, trwa poruszenie. Zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny podsuwa nowe przesłanki do podejrzeń, że być może się nie myliła. To nie jedyne dziecko, które kobieta straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę. Teraz policja znajduje czaszkę. Pojawia się myśl, że przyczyna śmierci chłopaka jest zupełnie inna niż podejrzewano.

Jak aspirant Daniel Podgórski rozwiąże obie sprawy, jakie są ich wspólne punkty i jak poradzi sobie z bardzo wrogo nastawioną koleżanką, podinspektor Mari Carmen Sikorą, która za wszelką cenę chce mu zaszkodzić?

Czy "Martwiec" przyniesie odpowiedź na pytanie, jaki związek z ostatnimi zbrodniami ma dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się… ten martwy?

Lipowo to fikcyjna wioska, umiejscowiona przez autorkę w mazurskich lasach, nieopodal Brodnicy. Tam dorastał i zaczynał karierę Daniel Podgórski, obecnie aspirant, tam przeprowadziła się jedna z głównych bohaterek cyklu – Weronika Nowakowska i tam poznali się z komisarz Klementyną Kopp, policjantką z Brodnicy. Jakie komplikacje służbowe i osobiste przydarzą się trójce bohaterów i ich bliskim? Na to pytanie znajdą odpowiedź czytelnicy na ponad 500 stronach najnowszej książki o Lipowie, wydanej przez Prószyński i S-ka.

Katarzyna Puzyńska – urodzona w 1985 roku, z wykształcenia psycholożka – wątek psychologiczny pełni dużą rolę w jej powieściach. Zadebiutowała książką "Motylek" w 2014 roku. Jej styl pisarski porównywany jest z twórczością Agathy Christie i Camilli Lackberg. Prawa do powieści cyklu o Lipowie sprzedane zostały do ponad 20 krajów. Oprócz kryminałów pisze też powieści non fiction, w których przedstawia pracę policjantów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3016610
Ładowanie...