Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Lipowo

 (9 produktów)

Rodzanice. Lipowo. Tom 10

(okładka miękka)

28,29 39,90 zł −29%
Wysyłka dzisiaj

Pokrzyk. Lipowo. Tom 11.

(okładka miękka)

26,99 42,00 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Martwiec. Lipowo. Tom 13

(okładka miękka)

5/5
36,39 43,00 zł −15%
Wysyłka dzisiaj

Śreżoga. Lipowo. Tom 12

(okładka miękka)

5/5
28,69 44,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Rodzanice. Lipowo. Tom 10.Audiobook CD

(okładka etui kartonowe)

25,69 39,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Czarne narcyzy. Lipowo. Tom 8. Audiobook CD

(okładka karton)

22,59 34,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Utopce. Lipowo. Tom 5. Audiobook CD

(okładka etui kartonowe)

22,59 34,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Trzydziesta pierwsza. Lipowo. Tom 3. Audiobook CD

(okładka etui kartonowe)

22,59 34,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Więcej czerwieni. Lipowo. Tom 2. Audiobook CD

(okładka etui kartonowe)

22,59 34,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Lipowo

Seria wydawnicza Lipowo to trzymająca w napięciu saga kryminalna, ukazująca realia pracy policjantów w małej, położonej na uboczu, miejscowości. Tu wszyscy się znają i wiodą spokojne z pozoru życie, którego rytm wyznaczają zmieniające się pory roku. Wiejską, niemal sielankową, atmosferę pewnego dnia zaburza tragiczna śmierć zakonnicy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że kobietę potrącił samochód i był to po prostu nieszczęśliwy wypadek. Z biegiem czasu śledczy dochodzą do wniosku, że ktoś upozorował zdarzenie drogowe. Zaskakujące dla wszystkich odkrycie jest początkiem całej serii mrocznych zdarzeń we wsi. Pojawiają się kolejne ofiary, a na jaw wychodzą budzące grozę tajemnice kolejnych mieszkańców. Mała, zamknięta społeczność musi stawić czoła wszystkim swoim demonom.

Saga Lipowo umiejętnie łączy zagadki kryminalne z mocnym kontekstem społeczno-obyczajowym współczesnej polskiej wsi. Książki ukazują ludzkie tragedie, rodzinne dramaty i mroczne tajemnice z przeszłości, skrywane przez całe pokolenia. Bohaterów powieści łączy pamięć zbiorowa i swego rodzaju lojalność, zależna od wspólnego miejsca zamieszkania. Nawet miejscowa policja nie jest wolna od powiązań społecznych. Często wręcz sami mundurowi uwikłani są, w ten czy inny sposób, w przestępstwa. W takich okolicznościach prowadzenie dochodzeń i odkrywanie bolesnej dla lokalnej społeczności prawdy jest autentycznym wyzwaniem. 

Cykl o przygodach policjantów z Lipowa stworzyła Katarzyna Puzyńska. Autorka jest z wykształcenia psychologiem. Jej styl pisania opiera się na rozbudowanym wątku psychologicznym. Wartką akcję, ciekawe motywy zbrodni i zaskakujące rozwiązania śledztw uzupełniają fascynujące i nieoczywiste profile psychologiczne ofiar oraz sprawców. Fikcyjne Lipowo z powodzeniem odtwarza gęstą atmosferę polskiej wsi z wszystkimi jej bolączkami i kompleksami. Ważnym elementem uzupełniającym fabułę jest dzika przyroda. Lipowską serię porównuje się do najlepszej światowej literatury kryminalnej, a autorkę już okrzyknięto polską Camillą Läckberg. 

Do 2020 r. ukazało się 12 tomów Lipowa:

 • "Motylek"

 • "Więcej czerwieni"

 • "Trzydziesta pierwsza"

 • "Z jednym wyjątkiem"

 • "Utopce"

 • "Łaskun"

 • "Dom Czwarty"

 • "Czarne narcyzy"

 • "Nora"

 • "Rodzanice"

 • "Pokrzyk"

 • "Śreżoga"

Puzyńska napisała również książki non-fiction opisujące pracę funkcjonariuszy Policji.

Ładowanie...