Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Katalog bylin. Kwiaty, trawy i paprocie

praca zbiorowa

„Katalog bylin. Kwiaty, trawy i paprocie" to polecany przez Związek Szkółkarzy Polskich zbiór 1173 krótkich, praktycznych opisów przedstawiających charakterystykę, zastosowanie, pielęgnację i inne istotne zagadnienia dotyczące roślin. Publikacja została opracowana z myślą o osobach zajmujących się ogrodnictwem zawodowo - zarówno samych ogrodników, jak i projektantów terenów zielonych, architektów Czytaj więcej

„Katalog bylin. Kwiaty, trawy i paprocie" to polecany przez Związek Szkółkarzy Polskich zbiór 1173 krótkich, praktycznych opisów przedstawiających charakterystykę, zastosowanie, pielęgnację i inne istotne zagadnienia dotyczące roślin. Publikacja została opracowana z myślą o osobach zajmujących się ogrodnictwem zawodowo - zarówno samych ogrodników, jak i projektantów terenów zielonych, architektów krajobrazu czy zajmujących się handlem roślinami - oraz właścicielach prywatnych ogrodów, działkowiczów, dla których pielęgnacja roślin jest zajęciem hobbystycznym. Estetyczne wydanie przygotowane przez Agencję Promocji Zieleni oraz piękne zdjęcia czynią z "Katalogu bylin" efektowny, praktyczny prezent dla miłośników ogrodnictwa.

W publikacji znalazło się 974 kwiatów, 48 paproci oraz 151 traw. Wszystkie rośliny zaprezentowane w zbiorze są dostępne na polskim rynku. Każda z pozycji została opatrzona zdjęciem i szkicem prezentującym schemat sylwetki rośliny. W katalogu można sprawdzić także łacińską nazwę każdego gatunku, jego stanowisko, stopień przystosowania do warunków panujących w miastach oraz wrażliwości na ujemne temperatury.

Wśród szczegółowych informacji zawartych w "Katalogu bylin. Kwiaty, trawy i paprocie" znajdują się m.in. wymagania co do stopnia nasłonecznienia i rodzaju gleby dla poszczególnych roślin, wskazówki dotyczące ich pielęgnacji i rozstawy. Nie brak także informacji na temat sąsiedztwa opisywanych gatunków - z lektury dowiadujemy się, jak grupować rośliny i które z nich wymagają osobnej rozsady. Wskazówki ujęte w katalogu ułatwiają prawidłowe wysadzenie i późniejszą pielęgnację bylin, także w przypadku, kiedy rośliny zostaną dotknięte chorobą lub atakiem szkodników.

W części opisowej katalogu znajdują się tabelaryczne zestawienia ułożone na podstawie cech, zastosowań lub siedlisk roślin. Ponadto dla osób szukających inspiracji w aranżacji bylin przedstawiono interesujące kompozycje ogrodowe do samodzielnego odtworzenia lub modyfikacji we własnym zakresie. Każdy przykład uzupełniono spisem zastosowanych w nim roślin.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
827425
Tytuł
Katalog bylin. Kwiaty, trawy i paprocie
Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
252
Data premiery
2018-01-01
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
297 x 210
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.83
Długość
297
Głębokość
210
Wysokość
15
Cena detaliczna
87,00 zł
Nasza cena
62,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
38 recenzji
 • 5
  37
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-27
  Katalog wykonany bardzo starannie, piękne zdjęcia podzielone na kategorie. Gorąco polecam.
 • Magdalena B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-04
  Katalog zawiera informacje przydatne dla profesjonalistów i amatorów.
 • Krystyna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-03
  Książka warta polecenia. Zawiera Kompendium wiedzy ogrodniczo-szkółkarskiej za fajna cenę. Opisana w sposób przejrzysty. Bardzo polecam.
 • Natalia M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-29
  Bardzo przydatna pozycja. Dobrze wydana, logicznie ułożona.
 • Elzbieta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-09
  Książka interesująca i godna polecenia. Ładne wydanie.
 • Wojciech O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-13
  Katalog bardzo dokładny i kompleksowy. Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby zajmującej się aranżacją zieleni.
 • Natalia A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-10
  Bardzo przydatna pozycja dla studentów ogrodnictwa czy architektury krajobrazu jak i ogrodnika amatora :) wszystkie gatunki opisane bardzo dokładnie.
 • Paweł W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-27
  Interesujące pozycja dla wszystkich twórców ogrodów. Byliny rabatowe, cieniolubne, trawy i paprocie w jednym katalogu. Polecam.
 • Kamila P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-18
  Polecam!!! Dla osób chcących zagospodarować swój ogród pozycja doskonała.
 • Marcelina H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Katalog zawiera opis kilkuset gatunków traw, paproci oraz kwiatów. Każda z roślin opatrzona została krótka charakterystyką, sposobami odpowiedniej pielęgnacji i innymi ciekawymi informacjami. Książka przyda się osobom, które chcą zmienić swój ogród, ponieważ zawarto w niej gotowe zestawienia roślin.
 • Dorota L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Jedna z kilku podstawowych książek, z których korzystam przy projektowaniu ogrodów. Opisy są wyczerpujące. Ładne zdjęcia pomagają przedstawić zainteresowanym co dokładnie wyrośnie na ich ziemi. Polecam.
 • Aleksandra P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Książka będzie wspaniałym prezentem dla wszystkich wielbicieli roślin. Jest pięknie wydana, zawiera krótkie, ale rzeczowe opisy, a całość dopełniona została cudownymi zdjęciami. Po przeczytaniu takiej książki na pewno znajdziecie wenę do modyfikacji lub stworzenia na nowo własnego ogrodu.
 • Michalina S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Gdy w pobliżu nie ma mojej babci – ekspertki od bylin, to zaglądam do tej książki. Babcia mówi, że śmiało mogę zaufać tej pozycji. Moim zdaniem też jest dobrze wydana. W zasadzie jest w niej wszystko co powinniśmy wiedzieć o bylinach. Szczegółowe opisy i zdjęcia. Nic dodać, nic ująć. Polecam.
 • Mirosława N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Dobry przewodnik dla osób chcących zaprojektować swój ogród. Można łatwo dobra pasujące do siebie gatunki roślin. Opisy pomagają w zasadzeniu i odpowiedniej pielęgnacji. Czekam na pierwsze efekty w nowo przygotowanym kawałku ogródka.
 • Jadwiga T. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-29
  Rzetelne źródło wiedzy o bylinach. Książka jest bardzo ładnie wydana. Informacje na temat poszczególnych bylin są dobrze posegregowane. Łatwo znaleźć interesujące nas informacje. Jedyny minus to czcionka, mogłaby być nieco większa.
 • Joanna G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Bardzo dobra pozycja o bylinach. Sprawdzi się zarówno dla laików, jak i osób dobrze znających temat, jako uzupełnienie wiedzy. Dzięki mojej babci miałam w głowie jakieś tam podstawy odnośnie uprawy. Ta książka mocno uzupełniła moją wiedzę. Ogromnym plusem są ilustracje, dzięki którym widzimy jak wyglądają poszczególne byliny.
 • Marcelina E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-21
  Propozycja godna polecenia przede wszystkim dla miłośników roślin, projektantów ogrodów, architektów i wszystkich, dla których rośliny mają duże znaczenie estetyczne. W katalogu można znaleźć najpotrzebniejsze informacje o danym gatunku, obejrzeć mnóstwo pięknych zdjęć i gotowych kompozycji, które mogą stać się inspiracją do własnych projektów. To jeden z lepszych katalogów, z którymi miałam do czynienia.
 • Marianna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Jakiś czas temu bardzo zainteresowałam się bylinami. Szukałam jakiegoś dobrego źródła wiedzy. Na początku korzystałam głównie ze wskazówek zawartych w Internecie. Niestety zauważyłam, ze co strona, to inne rady. Zaczęłam się gubić. W końcu kupiłam tą książkę. Mam w niej wszystko, ładnie rozpisane. Tekst jest przejrzysty, a obrazki wiele ułatwiają. Gorąco polecam.
 • Karina R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Książka mocno rozszerzyła moją wiedzę o bylinach. Zasadziłam już kilka roślinek, zobaczymy co z tego będzie. Gdy mam jakieś wątpliwości, to pytam mamę, która jest specem w dziedzinie. Podoba mi się dział z przykładowymi kompozycjami ogrodowymi. Kilka z nich zainspirowało mnie i spróbuję czegoś takiego u siebie.
 • Marlena B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Dotychczas moja wiedza o bylinach pochodziła głównie z Internetu. To był błąd. Zbyt wiele nierzetelnych informacji. Tutaj mam encyklopedię z całą, potrzebną wiedzą. Książka zawiera 680 szczegółowych opisów bylin. Poza treścią znajdziecie mnóstwo zdjęć, ilustracji, tabelek.
 • Urszula K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Dopiero zaczynam swoją przygodę z bylinami. Moja babcia była profesjonalistką w tej dziedzinie i coś tam nauczyła mnie o uprawie. Jednak dopiero z tym podręcznikiem wiem co sadzić, kiedy, gdzie i w jaki sposób. Dużo ułatwiają ilustracje. Polecam.
 • Marianna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Kompendium wiedzy o bylinach. Chyba nie miałam w swoich rękach bardziej profesjonalnego i rzetelnego podręcznika. Zbiór wiedzy od A do Z. Opisy są krótkie i konkretne, nie ma lania wody. Treść jest dobrze posegregowana. Bardzo sprawnie odnajduję bylinę, która akurat w danym momencie mnie interesuje.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
0,00 zł
827425
Ładowanie...