Xi
 » Gry  » Gry planszowe  » Logiczne

Fits - szybka i emocjonująca gra rodzinna!

Sprawdź swoją spostrzegawczość! Gra logiczna Fits to świetna propozycja na rodzinny wieczór, gdy chcecie zagrać w coś dynamicznego i emocjonującego, a przy tym na tyle krótkiego, by dało się za chwilę powtórzyć rozgrywkę. Gracze próbują zapełnić plansze klockami o różnych kształtach, które trzeba dobrze dopasować do siebie. Gra zdobyła uznanie na całym świecie oraz 10 nagród i nominacji, w tym do prestiżowego Spiel des Jahres. To szybka gra towarzyska, którą warto polecić graczom niezależnie od wieku!

Fits zaprojektował słynny niemiecki projektant gier planszowych, dr Reiner Knizia. Ten matematyk razem ze swoim zespołem opracował już kilkaset gier. To nagradzany i ceniony przez wydawców twórca, który od lat zadziwia fanów planszówek znakomitymi pomysłami na rozgrywkę. Tym razem proponuje grę dla całej rodziny.

Dla kogo przeznaczona jest gra Fits?

  • dla całej rodziny

  • świetna dla fanów gier towarzyskich i logicznych

  • dla 1-4 graczy

  • wiek graczy: od 8 lat

Na czym polega gra Fits?

Fits to szybka gra logiczna, która polega na układaniu na planszy przesuwających się klocków. Gracze próbują zapełnić swoje plansze, ale podczas rozgrywki niektóre pola trzeba zostawić odsłonięte. Gra wymaga spostrzegawczości, dobrego planowania i logicznego myślenia.

Każdy gracz otrzymuje specjalną planszę-rampę i zestaw klocków w wybranym kolorze. Następnie zgodnie z żetonem startowym umieszcza pierwszy klocek. Podczas gry odkrywane są kolejne żetony z wizerunkami odpowiednich klocków, które przesuwają się po planszy, zapełniając ją. Przed umieszczeniem klocka można go obrócić, a dzięki temu dobrze dopasować do powstającej struktury. Gracze starają się zapełnić klockami jak najwięcej linii na swoich planszach.

Fits - zawartość pudełka

  • plansze-rampy dla 4 graczy

  • 4 zestawy po 16 klocków

  • 8 dwustronnych plansz

  • 16 kart podstawowych

  • 4 karty startowe

  • instrukcja

Gra Fits - opinie

Gra Fits to tetrisowa gra rodzinna, która spodoba się zwłaszcza fanom szybkich gier logicznych, wymagających spostrzegawczości. Ładnie zaprojektowana gra pełna kolorowych elementów świetnie wygląda na stole, a dopasowywanie klocków sprawia naprawdę dużo radości i łatwo wciąga. Neutralna tematyka sprawdza się podczas grania z dziećmi!

Fits jest świetną grą dla fanów układanek, a także graczy szukających ciekawej rozgrywki w przerwie od większych planszówek. Szybka, prosta i pełna emocji gra logiczna będzie świetna podczas spotkania z grupą znajomych lub w trakcie rodzinnego wieczoru z planszówkami. Dodatkowe wyzwania ubarwiają klasyczną wersję rozgrywki.


Zapełnij planszę kolorowymi klockami i sięgnij po zwycięstwo! Fits należy do szybkich gier towarzyskich, które łatwo wyjaśnisz nowym graczom. Nie ma tu skomplikowanych zasad oraz nie trzeba ciągle patrzeć do instrukcji. Spróbuj wypełnić planszę w taki sposób, by zostawić jak najmniej pustych pól!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

877868
Ładowanie...