Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Marek Kuryłowicz

   (3 produktów)

  Rzymskie prawo prywatne. Zarys wykładu

  Marek Kuryłowicz, Adam Wiliński

  (okładka miękka)

  50,05 
  Wysyłka 24 godziny

  Słownik terminów, zwrotów i sentencji prawniczych

  Marek Kuryłowicz

  (okładka miękka)

  39,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Scripta minora selecta

  Marek Kuryłowicz

  (okładka twarda)

  33,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Marek Kuryłowicz

  Marek Kuryłowicz (ur. w 1944 roku) jest polskim prawnikiem, historykiem prawa, romanistą oraz profesorem nauk prawnych.

  W 1966 roku Marek Kuryłowicz ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, po czym został tam zatrudniony w Katedrze Prawa Rzymskiego, a w 1973 roku obronił pracę doktorską. W 1977 roku na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie historii prawa, ze specjalnością prawo rzymskie. Profesorem tytularnym nauk prawnych został w 1989 roku.

  Marek Kuryłowicz jest mocno związany ze swoją macierzystą uczelnią, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1981–1987 pełnił funkcję prodziekana tamtejszego Wydziału Prawa i Administracji, a w latach 1996 - 1999 był prorektorem Filii UMCS w Rzeszowie. Od 1995 roku do dziś zatrudniony jest tam na stanowisku profesora zwyczajnego.

  Jest autorem wielu monografii i innych publikacji, takich jak artykuły i recenzje, głównie z zakresu prawa rzymskiego. Wspólnie z profesorem Adamem Wilińskim napisał także podręcznik akademicki "Rzymskie prawo prywatne".

  Za swoje wybitne zasługi dla Polski, Lublina i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Marek Kuryłowicz został uhonorowany wieloma nagrodami. Wśród nich najważniejsze to: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal 700-lecia Miasta Lublin oraz medal „Zasłużony dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej”.

  Ładowanie...