Xi

Przed czytelnikami czwarta część serii, której głównym bohaterem jest Honoriusz Mond, znany czytelnikom jako Mortalista. Ponownie miejscem akcji będzie Kraków, nieco zapomniany przez współczesnych, polskich twórców kryminałów. Główny bohater, cyniczny i twardo stąpający po ziemi, otrzyma wiadomość telefoniczną, której nadawcą jest sama Śmierć. W dodatku niedawno prowadzone śledztwo obudzi dawno uśpione demony przeszłości bohatera. Jak wpłynie to na niego samego i kolejną sprawę, którą weźmie na tapet? Przekonajcie się sami!

O czym jest książka "Zmora" i nad jaką sprawą pochylają się bohaterowie tym razem?

W przeciwieństwie do zimnego i pragmatycznego Monda, Allegra Szmit wierzy w zjawiska paranormalne, a to w połączeniu z jej brakiem hamulców wprowadzi dodatkowe zawirowania do śledztwa. Tymczasem ktoś, kto wciągnął ich w szaloną grę, najwyraźniej dobrze zna tajemnice, których do tej pory strzegli umarli. Kiedy w Krakowie dochodzi do makabrycznych zbrodni, głównego bohatera prześladuje tajemnicza Śmierć, czy ta postać może mieć związek z Telefonistą? Przeszłość Honoriusza stopniowo wychodzi na jaw i nawet sam na moment staje się podejrzanym o udział w bestialskich zbrodniach. Autor ponownie funduje czytelnikom szalone tempo wydarzeń, nieustanne zwroty akcji i mroczne tajemnice.

Mond kolejny raz pomaga policji jako konsultant, a Allegra, choć nie do końca legalnie, bardzo angażuje się w dochodzenie. Komisarz Berg równie chętnie z nimi współpracuje, dzięki czemu ta trójka tworzy świetną ekipę, a o ich kolejnych odkryciach czyta się z wypiekami na twarzy.

"Zmora" - rewelacyjna kontynuacja serii, która zdobyła serca czytelników

Czwarta część cyklu z udziałem Monda i Szmit jest niepodważalnym dowodem na to, że Max Czornyj wciąż ma wiele pomysłów na rozwój ich historii, przez wielu czytelników to właśnie czwarty tom oceniany jest jako najlepszy. Autor po raz kolejny pokazał, że jest mistrzem mrocznych historii, które na długo zapadają czytelnikom w pamięć. Pomysłowa, nietuzinkowa fabuła, wyraziści bohaterowie oraz tło w postaci, makabrycznych scen, które budzą autentyczną grozę to nie tylko wizytówka pisarza, lecz także przepis na świetną, angażującą lekturę. Czornyj przez całą książkę utrzymuje wartkie tempo, zakończenie zaskakuje, a duet głównych bohaterów wciąż ma wiele do zaoferowania. Te aspekty to nie tylko największe zalety tej książki, ale i całego cyklu.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3411872
Ładowanie...