Xi

Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych

Hongbing Song

(okładka miękka)

Wydawnictwo : Wydawnictwo Wektory
Liczba stron : 324

Produkty powiązane:

-31%

47,00 zł

32,38 zł

oszczędzasz 14,62 zł (31%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Song Hongbing, chiński analityk finansowy w swojej książce próbuje odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: kto chce uzależnić nas o kredytów? Kto zyskuje na inflacji? Kto nadzoruje emisję waluty? Kto jest właścicielem amerykańskiej Rezerwy Federalnej? Komu jest na rękę drukować pieniądze bez pokrycia w złocie? Po co powstał międzynarodowy fundusz walutowy, a także jak przebiega globalna wojna o pieniądz? Wszystko po to, aby móc odpowiedzieć na to jedno najważniejsze: skąd biorą się kryzysy finansowe?

„Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych” to próba spojrzenia z zewnątrz na świat zachodni i wskazania, w którym miejscu jego dynamicznie rozwijająca się gospodarka popełniła błąd, doprowadzając do zadłużenia i kryzysu.

Analiza autora rozpoczyna się od 1694 roku, kiedy to założono Bank Anglii. Dalej brnie przez historię aż do czasów współczesnych, zwracając uwagę na najważniejsze wydarzenia, takie jak rozrost imperium finansowego Rothschildów, powołanie Rezerwy Federalnej, obie wojny światowe, kryzys naftowy w latach 70 czy w końcu kryzys na rynku nieruchomości w USA. Choć swoją publikację dedykuje głównie azjatyckim finansistom dla przestrogi, to i my możemy wyciągnąć z niej cenne nauki, aby uniknąć powtarzania w przyszłości własnych błędów.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 405037
Tytuł Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych
Autor Hongbing Song
Wydawnictwo Wydawnictwo Wektory
Język wydania polski
Język oryginału chiński
Liczba stron 324
Data premiery 2010-11-15
Rok wydania 2010
Wymiary produktu [mm] 25 x 195 x 231
Okładka Miękka
Cena okładkowa 47,00 zł
Nasza cena 32,38 zł

Recenzje

4 / 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Maja T.

| 08-04-2020
Z wykształcenia jestem ekonomistą, dlatego ta lektura wyjątkowo mnie zainteresowała. Autor w swoim długim wywodzie skupia się przede wszystkim na przedstawieniu nam etiologii kryzysu finansowego w Europie. Informacje przedstawione są logicznie, rzeczowo. Brak treści wyssanych z palca, wszystko poparte faktami z historii. Widać, że pisarz poświęcił dużo czasu na research. Polecam wszystkim, nie tylko osobom związanym ze światem finansów.

Kornelia F.

| 01-04-2020
Ta lektura znacząco poszerzyła moją wiedzę o funkcjonowaniu światowego systemu finansowego. Polecam wszystkim, którzy chcą poznać odpowiedź na odwiecznie zadawane pytanie „kto nami rządzi?”. Autor momentami wydaje się być jednostronny, jednak może to moje subiektywne odczucie. Niemniej polecam każdemu. Napisana prostym i przystępnym językiem.

Maja N.

| 25-03-2020
Książka, która rzuca światło na szereg problemów finansowych. Wskazuje na przyczyny. Lektura podoba mi się przede wszystkim na zawarcie bogatego zarysu historycznego. Jest naprawdę dobrze napisana, dobrze się ją czyta. Jest w niej dużo informacji o których nie miałem pojęcia. W końcu media nie przekazują nam wszystkiego.

Jolanta D.

| 18-03-2020
Ta pozycja niezbyt przypadła mi do gustu. Wiele stwierdzeń autora było moim zdaniem gołosłownych. Jak dla mnie w tej książce jest za dużo teorii spiskowych. Owszem, wiele treści popartych jest przypisami, jednak przekaz jest generalnie bardzo jednostronny. Przeczytałam, jednak polecam traktować z lekkim przymrużeniem oka.

Jan O.

| 15-05-2014
Książka ta powinna trafić jako lektura do szkół ponadpodstawowych. Zawarte w niej fakty jasno i konkretnie ukazują prawdę o mechanizmach wpływających na losy naszych pokoleń. Autor ostrzegając swoją ojczyznę przed zagrożeniami, w oczywisty sposób ukazuje również nam przyczyny wielkiego zła, które trwa i ma się coraz lepiej. Z natury jestem optymistą, ale z tą zarazą zwyciężyć raczej łatwo się nie da. Czyli bogaci będą coraz bogatsi, a biedni, coraz biedniejsi. Liczyć na to, że zadławią się bogactwem, albo śmiertelnie zdegenerują, to czekanie na cud, a ja w cuda nie wierzę. Szkoda.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Paczka w Ruchu
czas dostawy
16 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
16 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
16 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Paczkomaty
czas dostawy
15 Kwiecień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
15 Kwiecień, Środa
przedpłata
10,99 zł
pobranie
Niedostępne

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...