Xi

Siła kobiet

Nowa powieść autorki bestsellerowej NARZECZONEJ NAZISTY! Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie? GENIALNA POWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI, DETERMINACJI I ODWADZE. Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować swoje żCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Filia
  • Data premiery: 2022-02-23
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 528
  • Wymiary: 206 x 134

Nowa powieść autorki bestsellerowej NARZECZONEJ NAZISTY!

Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie?

GENIALNA POWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI, DETERMINACJI I ODWADZE.

Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować swoje życie po małżeństwie, które było dla niej piekłem. Otrzymuje list od kochanki swojego męża, z błaganiem o pomoc jej chorej córce. Tymczasem do Warszawy przyjeżdża Ada Lubowidzka, siostra dwóch szanowanych braci, która próbuje wyrwać się z marazmu życia na prowincji i zawalczyć o wyższe wykształcenie.

Wszystkie trzy kobiety łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na sejm II Rzeczpospolitej, pewnej nocy tragicznie zastrzelonego w zamachu. Czy bezinteresowna przyjaźń pozwoli odmienić okrutny los? Czy uda się zburzyć mur uprzedzeń i pokonać brutalny konserwatyzm, który panoszył się w przedwojennej Polsce?

CZY MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻY WSZYSTKIE PRZESZKODY?

„Odkryła, że im bliżej żyła kobiet i im więcej z nimi rozmawiała, tym bardziej uświadamiała sobie, że nie tylko ona do niedawna żyła w piekle”.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3207277
Tytuł
Siła kobiet
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
528
Data premiery
2022-02-23
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
206 x 134
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.46
Długość
206
Głębokość
206
Wysokość
134
Nasza cena
28,09 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
16 recenzji
  • 5
    16
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Wiesława D. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-11-29
    Jestem zauroczona tą przepiękną historią przepełnioną emocjami.
    Postać głównej bohaterki wzbudza podziw i inspiruje do zmian w swoim dotychczasowym życiu.
    Czyta się ją, a dokładnie pochłania.
    Podarowałam ją w pakiecie z " Narzeczoną nazisty" kilku moim przyjaciółkom, które również są zachwycone tymi książkami.
    Życzę pasjonującej lektury.
    Książka jest w 100% godna polecenia.
  • Paulina L. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-03-26
    Rozalia, młoda pół Francuzka, pół polka zostaje wydana za mąż za wpływowego oraz szanowanego posła Ignacego Lubowidzkiego. Po 5 latach małżeństwa Ignacy zostaje zamordowany. Zaczynają wychodzić skrywane skrzętnie przed ludźmi tajemnicę. Okazuje się, że mąż był brutalem i za zamkniętymi drzwiami pałacu okrutnie traktował żonę. Po liście od Zuzanny, kochanki męża, Rozalia postanawia się z Nią skonfrontować. Dowiaduje się że kobieta nie ma środków na życie swoje oraz córki (nieślubnego dziecka Ignacego). Co połączy kobiety?
    Autorka pokazuje również życie siostry Ignacego Ady. Młoda dziewczyna mimo przeciwności chce zostać prawnikiem. Czy Jej się to uda w czasach gdy kobiety niewiele mają do powiedzenia i światem rządzą faceci?
    Miałam spore opory przed tą pozycją. Dość obszerna treść i historia osadzona w latach początku XX wieku mnie odstraszały. Dałam tej książce szansę i nie żałuję. Przez tą historię się płynie. Każda kolejna strona pokazuje jak kobiety były traktowane i jak musiały walczyć o to co my mamy teraz. Jestem pod wrażeniem. To moja pierwsza styczność z twórczością autorki. I chyba nie ostatnia.
  • Agata Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-03-21
    Dwudziestolecie międzywojenne. Trzy kobiety - żona, siostra i kochanka, które los połączył z jednym mężczyzną. Ignacym Lubowidzkim. Mężczyzną szanowanym i o wysokiej pozycji w życiu politycznym, posłem na sejm II Rzeczypospolitej. Mężczyzną apodyktycznym i bezwzględnym w życiu prywatnym.
    Autorka zabiera nas do dwudziestolecia międzywojennego. Do czasu wielkich przemian polityczno-gospodarczych i do czasu burzliwego również na płaszczyźnie społecznej. Był to okres szczególnie trudny dla kobiet, które nie miały wtedy zbyt wielu praw i w dużej mierze zależne były od mężczyzn. Ci z kolei wykorzystywali swoją pozycję i przewagę nad kobietami i nierzadko ich władza prowadziła do zupełnego ubezwłasnowolnienia kobiet. Na szczęście nie wszystkie się na to godziły i choć ich bunt był tłumiony, iskra wzbudzała ogień.
    Rozalia - wdowa po Ignacym to silna postać kobieca, odważna, wychodząca poza konwenanse. Nieoczekiwanie wsparcie otrzymuje od ciotki Klary i siostry męża - Ady. Jest też Zuzanna, której los nigdy nie rozpieszczał, a pojawienie się w jej życiu Ignacego jeszcze bardziej je skomplikowało. Nie sposób nie wspomnieć o Gustawie - bracie Ignacego, żołnierzu i lekarzu, który wciąż niczym cień jest obecny w życiu trzech kobiet.
    "Siła kobiet" to powieść o odwadze, sile i wielkiej miłości. Miłości w różnych postaciach. Miłości pięknej, gorącej i ociekającej pożądaniem. Ale z drugiej strony jest inna miłość - miłość destrukcyjna i doprowadzająca do rozpaczy. Jest też miłość matczyna, największa z miłości.
    Barbara Wysoczańska napisała piękna powieść o kobietach, po którą sięgać może każdy. Z ogromnym zaciekawieniem czytałam o życiu kobiet w tamtych czasach, czytałam ze wzruszeniem, ekscytacją i mocno bijącym sercem. Niejednokrotnie w oku zakręciła się łza smutku i rozpaczy, ale czułam też dumę - dumę, że te kobiety znalazły w sobie siłę, by walczyć o swoje mimo tego, że były tłamszone przez innych. Przede wszystkim jednak czytałam z wdzięcznością za to, że mi, kobiecie XXI wieku, przyszło żyć w lepszych czasach, choć wcale niełatwych.
  • Dominika W. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-03-15
    ,,Nigdy nie wiemy, co kryje się głęboko w sercu kobiety. Jakie tajemnice skrywa i jakie dramaty próbuje ukryć przed światem’’.

    ,,Bo Polska miała prawo być nie tylko waleczna (...) miała prawo być również mądra, piękna i wrażliwa jak kobieta’’.

    Myślę, że to właściwy post we właściwym czasie, bo kiedy jak nie dziś warto szczególnie podkreślić wartość i podziękować za obecność kobiet?! Znacie twórczość Barbary Wysoczańskiej? Jeśli nie to czym prędzej udajcie się do księgarni! Ta historia była piękna, odważna, subtelna i niezmiernie urzekająca… to kilka z wielu epitetów, jakie mogłyby się tu wylać pod jej adresem!
    Główna bohaterka książki- Rosalie to młoda wdowa, z pozoru elegancka, ładna kobieta, szkoda tylko, że jej oblicze szpeci długa blizna na policzku. To rzucająca się w oczy skaza na pięknym obliczu, ale czy tylko? Czy jej serce i dusza pozostają nietknięte? Co w sobie kryją?
    Kobieta ucieka wspomnieniami do tętniącej życiem i wypełnionej zapachami Prowansji, krainy jej młodości i niewinnych, dziewczęcych marzeń…
    Pewnego dnia jej losy splatają się zaskakująco i nieoczekiwanie z kochanką zmarłego męża. Tak zupełnie inną, zupełnie niepasującą do środowiska arystokracji rządów sanackich w dopiero co odradzającej się II Rzeczypospolitej. Jak ta znajomość wpłynie na życie Rosalie? Czy uwolni ona ,,demony przeszłości’’ ?
    Powieść ta to zdecydowanie hołd złożony kobiecości, jest ona krzykiem kobiet ówczesnych czasów. Czy możemy w niej dzisiaj odnaleźć siebie? Zdecydowanie! Dzięki temu historia staje się ponadczasowa, z głębokim i ważnym przesłaniem. Jest wołaniem m.in o prawa kobiet, o ich wykształcenie o traktowanie ich z należytą godnością i szacunkiem, o poważaniu ich zdania na równi z męską częścią społeczeństwa. Autorka w cudowny sposób stworzyła klimat i postacie literackie, od czytania nie mogłam się wprost oderwać! Umiejętnie w fabułę wplata fakty historyczne, w taki sposób, że powieść wydaje się do bólu realistyczna, prawdziwa, jakby jej bohaterowie usilnie pragnęli nam coś przekazać, coś co i dziś jest aktualne i potrzebne.
    Jest to dla mnie wybitna publikacja i wybitna autorka, na półce czeka ,,Narzeczona nazisty’’, za którą w najbliższym czasie się zabiorę. Wszystko co wyjdzie spod pióra Pani Barbary z pewnością zagości w mojej biblioteczce!
  • Tatiasza i. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-03-15
    „Nigdy nie wiemy co kryje się w sercu kobiety. Jakie tajemnice skrywa i jakie dramaty próbuje ukryć przed światem.”

    Zostajemy przeniesieni w czasie do lat międzywojennych XX wieku, Polska podnosi się ze zgliszczy po wieloletniej niewoli. Panuje chaos, często bezprawie, walka o władzę, a odważne i dzielne kobiety z determinacją próbują walczyć o swoje prawa.
    Rozalia Lubowidzka niedawno została młodą wdową, jej mąż Ignacy Lubowidzki poseł na sejm II Rzeczypospolitej został zastrzelony w zamachu. Kobieta próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W jej życie wkracza brat męża - Gustaw, to do niego przed laty, będąc jeszcze nieświadomą życia panienką jej serce szybciej zabiło. Teraz Rozalia czuje przede wszystkim ulgę, że ktoś uwolnił ją od tyrana, gwałciciela, męża. Przez pięć lat w ciszy i za przyzwoleniem teściowej znosiła przemoc fizyczną i psychiczną. Niespodziewanie otrzymuje list od kochanki męża z błaganiem o pomoc dla chorej córki. Ada Lubowidzka, siostra Ignacego próbuje uwolnić się od despotycznej matki, ucieka z prowincji do Warszawy, planuje podjąć studia prawnicze.
    Jeden mężczyzna i trzy kobiety. Konserwatyzm i uprzedzenia, od których w żaden sposób nie można uciec, jeżeli jest się kobietą. Wielowątkowa, a przy tym bardzo spójna opowieść, szeroka, wnikliwa perspektywa. Pani Barbara pisze z pasją i ogromną energią, czuć zaangażowanie i ogromną wiedzę historyczną. To było niesamowite i mocne! Niepodważalnym atutem powieści są bohaterowie. Skomplikowane, autentyczne, rewelacyjnie wykreowane osobowości, wzbudzają w czytelniku wiele sprzecznych emocji. Nie wszystkich polubiłam, nie dało się. Cały czas miałam wrażenie, że razem z nimi przemierzałem ich kręte życiowe ścieżki. Uwagę zwraca i wzbudza sympatię postać ciotki Rozalii – Klary, niesamowita, odważna, mądra z ogromnym poczuciem humoru kobieta.
    Losy trzech kobiet Rozalii, Ady i Zuzanny silnie się ze sobą splatają. Są zupełnie różne, pochodzą z innych środowisk, dzieli je bardzo dużo, a łączy jeszcze więcej. Ogromna siła, odwaga i determinacja tych kobiet, bije z całej powieści. Były to czasy, w których kobiety były całkowicie zależne, zdominowane od mężczyzn, swych panów. Za zamkniętymi drzwiami często rozgrywały się przerażające ludzkie dramaty. Jakakolwiek inność, chęć bycia niezależną, chęć zdobywania wiedzy były piętnowane przez najbliższych i społeczeństwo. Konwenanse które były nie do obejścia, łatwo podały wyroki nic nie mające wspólnego z prawdą, skandale, poniżanie, wyszydzanie. Historia przepełniona bólem, cierpieniem, niesprawiedliwością, walką o równouprawnienie.
    Piękna, mądra, klimatyczna, napisana z rozmachem i empatią opowieść. Prawda historyczna idealnie współgra z obyczajowością. Powieść daje do myślenia, ukazuje jak mało znaczyły i liczyły się w ówczesnym świecie kobiety. Zostanie we mnie na długo, nie da się przejść obok niej obojętnie. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Filia. Była to niesamowita, niełatwa, a zarazem piękna przygoda, której całkowicie dałam się porwać. Z niecierpliwością czekam na kolejne powieści Autorki. Z całego serca polecam, czytajcie!
  • Monika S. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-03-13
    "Dwudziestolecie międzywojenne odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyznom”.

    Rozalia Lubowidzka, młoda kobieta, która bardzo wcześnie zostaje wdową, otrzymuje list od kochanki swojego męża. Decyduję, że wyjeżdża do Warszawy, tam próbuje odbudować swoje życie, które u boku męża było dla niej piekłem. Postanawia spotkać się z kobietą, która w liście błagała ją, by pomogła jej chorej córce.
    Ada Lubowidzka po raz pierwszy sprzeciwia się woli matki, która bez jej zgody postanawia wydać ją za mąż. Siostra dwóch szanowanych braci podstępem wyjeżdża do Warszawy, próbując wyrwać się z życia na prowincji, postanawia zawalczyć o swoje marzenie, jakim jest wyższe wykształcenie.
    Trzy kobiety, które łączy Ignacy Lubowidzki poseł na sejm II Rzeczypospolitej, tragicznie zastrzelony w zamachu. Czy kobiecy upór zdoła pokonać wszystkie przeciwieństwa losu? Czy wygra przyjaźń i siła kobiet? Przeczytajcie sami.
    Piękna historia, która pokazuje, że prawdziwa siła jest w kobietach, my przetrwamy wszystkie złe i dobre, chwilę.
    Autorka porusza tutaj bardzo ciężkie tematy, które niestety dotykają coraz więcej kobiet.
    Będąc młodym myśli się o wspaniałej pięknej miłości, ale bywa i, tak iż to rodzice wybierają kandydata na męża tym bardziej w czasach, w których jest to na porządku dziennym. Młode kobiety niestety nie mają wpływu na to, jakiego męża dostaną, może okazać się, iż jest to osoba, która nie liczy się ze zdaniem żony, zaczyna przejawiać negatywne emocje, które z czasem doprowadzają do agresywnych zachowań wobec żony. Coraz częściej także w naszych czasach każdy z nas zaczyna być świadkiem poniżania, znęcania, a również bicia kobiet przez męża, który powinien być dla niej oporą, kimś, z kim powinna być bezpieczna, szczęśliwa i kochana. Niestety nikt nie jest tak odważny, by przerwać oprawcy to, co robi, by poniósł zasłużoną karę. Są kobiety, które do końca swoich dni zgadzają się na takie traktowanie, ale i są takie, które z podniesioną głową i odwagą obchodzą i zostawiają takiego mężczyznę. Co czuje i myśli taka kobieta, kiedy dowiaduje się, iż jakimś cudem jej oprawca nie żyje, że został zastrzelony, a ona uwolniona od niego? Myślę, że jest to niewyobrażalna ulga, nutka szczęścia, ale i także przerażenie. Takie małżeństwo doprowadza do tego, iż zaczyna się tracić nadzieję w prawdziwą i piękną miłość, odpycha się od siebie kogoś, kto naprawdę czuję do nas coś więcej, to piękne uczucie, na które zasłużył każdy z nas.
    Co robić, jeśli trzeba prosić o pomoc kogoś, kogo na pewno swoimi słowami i postępami możemy zranić? Zdrada to na pewno nie jest miłe uczucie, tym bardziej, kiedy trzeba się do niej przyznać i jest się kochanką mężczyzny, który ma, miał żonę, ale czego nie zrobi się dla chorego dziecka, który niknie w oczach i zabiera nam go choroba? Tak, bo kiedy dzieje się coś złego własnemu dziecku to nieważne są nasze pragnienia, uczucia czy też honor, najważniejsze jest zdrowie jego zdrowie.
    Nienawiść, chęć zemsty to to co kobieta zraniona, zniszczona przez mężczyznę do niego czuje. Najgorsze to to, iż po traumatycznych przeżyciach, które mogą wpłynąć na zdrowie psychiczne, może to doprowadzić do zrobienia czegoś, co będzie żałować się do końca życia.
    W czasach, kiedy rodzice wybierali sami mężów dla własnych córek, nie było miejsca na nic innego, a marzenia, jakim była kariera prawnicza, nie było nawet mowy. Jednak jesteśmy bardzo silną jednostką, która swoją siłą i determinacją pokona każde przeciwieństwo losu, jeśli się uprzemy, osiągniemy wszystko, to co zaplanujemy.
    Świetna historia, która na każdym kroku pokazuje siłę kobiet, które nie bały się głosić hasła o tym, że mamy prawo decydować o losach państwa, w którym żyjemy, czyli prawo do wyborów. Także to, iż mamy również prawo decydować o sobie i swoich sprawach oczywiście do równouprawnienia.
    Kobieta swoją siłę pokazuje również w swoim charakterze, który pomaga przetrwać najgorsze momenty piekło po to, by z uniesioną głową zacząć nowe lepsze życie. Potrafimy również walczyć o siebie, swoją pasję, marzenia. Ta książka pokazuje nam również siłę miłości, którą potrafi okazać tylko kobieta, miłość do mężczyzny czy matki do dziecka, która zrobi wszystko by je chronić. Siłę mamy także w przyjaźni, którą mimo wszystko potrafimy pielęgnować i na pewno z niej nie rezygnujemy. Lubicie książki o motywie historycznym, a przy tym pokazane jak kobiety radziły sobie w tamtych czasach? Ta historia jest właśnie dla was.
  • Sylwia S. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-03-12
    Książka mnie zaskoczyła i to bardzo pozytywnie. Jest dość spora, bo ma ponad 500 stron, ale historia wciąga od pierwszych stron. Już sam prolog sugerował nam, że będzie to ciekawa i nietuzinkowa historia. Fabuła książki obsadzona jest w dwudziestoleciu międzywojennym, a sama akcja toczy się głównie w Polsce.
    Rozalia to młoda dziewczyna, która wychowała się we Francji. Jej matka była Francuska, a ojcem Polak, który bardzo mocno akcentował swoje korzenie. To on podjął decyzję, że Rozalia wyjdzie za mąż za Ignacego, który jest posłem na sejm. Rozalia nie chce wychodzić za mąż, chce poświęcić się pasji tworzenia perfum. Jednak żyje w czasach, gdzie kobiety nie miały tak lekko. Musi poddać się woli ojca, a potem męża. Jej rola ma być bycie żoną i matką. Jednak los nie jest dla niej łaskawy. Jej mąż nie jest tym za kogo uważają go inni.
    Kolejna bohaterka książki jest Zuzanna. Młoda dziewczyna, która opuściła rodzinne strony i przyjechała do Warszawy za lepszym życiem. Niestety los jej nie oszczędzał. Zakochana w Ignacym musi ukrywać ich związek. Jako kochanka żonatego i szanowanego posła wydawać się mogłoby powinna mieć wszystko. Kiedy rodzi córkę, Ignacy nie uznaje jej, a pieniądze, jakie płaci Zuzannie są skromne i ledwo starczają na czynsz. Czy Los do Zuzanny się uśmiechnie?
    Trzecia bohaterka jest Ada, siostra Ignacego. Młoda i tłamszona przez matkę i brata. Gdy Ignacy zostaje zastrzelony nie chce poddać się woli matki i wychodzić za mąż. Pragnie zdobyć wykształcenie, zostać prawniczką i wieść takie życie, jakie ona chce. Bez nacisków ze strony matki czy przyszłego męża. Czy jej się to uda? Kto jej w tym pomoże?
    Autorka w bardzo drastyczny sposób pokazała nam jakie życie miały kobiety w ówczesnych bohaterkom czasach. Ich rola było wyjście za mąż i poddanie się woli męża. Nie dla nich praca, wykształcenie, możliwość decydowania o sobie. To ojciec, a potem mąż "wiedział" lepiej co dla nich dobre. Fabuła jest bardzo intrygująca. Wraz z wyjaśnieniem kim był Ignacy, który łączył trzy bohaterki, dowiadujemy się dużo drastycznych i niespodziewanych faktów. Książka jest emocjonująca. Początkowo nic nie zapowiada, aż takich wydarzeń. Kiedy Rozalia poznaje Zuzannę i jej córeczkę Lili, budzi się w niej siła, o jakiej nie sądziła. Walczy jak lwica o spadek, którego jej mąż pozbawił ją w okrutny sposób. Pomaga jej w tym brat męża Gustaw, który od lat darzy ja skrywanym uczuciem.
    Czy Rozalia zawalczy o swoje marzenia? Jak potoczą się jej losy? Czy Zuzanna i jej córeczka Lili odnajdą spokój? Historia jest pięknie napisana, pełna emocji, dramatu, siły, jaka drzemie w kobietach, zmianach, jakie zachodzą w bohaterkach, o tym jak ówczesny świat postrzegał społeczeństwo. Przykładem jak działał świat w latach 20 XX wieku pokazuje nam proces Dwójki ludzi oskarżonych o zabójstwo Ignacego. Niesprawiedliwość, naginanie faktów tak by pasowały rządzącej partii, strach przed wyznaniem prawdy. Książka przepełniona jest bólem, dramatycznymi faktami, cierpieniem głównych bohaterek ich siłą ale także ciepła i wzruszającą, z miłością w tle. Polecam.
  • Anna R. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-25
    Poprzednia książka pisarki absolutnie zaczarowała moje serce, dlatego z wielkim zapałem sięgnęłam po najnowszą powieść Barbary Wysoczańskiej. Tym razem ponownie mamy do czynienia z wachlarzem skrajnych, odurzających emocji, które z każdą kolejną stroną zaciskają swoje macki na niemal zahipnotyzowanym czytelniku. Im dalej zabrniemy, tym bohaterki będą nam bliższe, a ich los na pewien czas staje się naszym własnym.
    Pióro pisarki wyróżnia się poetyckim, nienagannym, nadzwyczaj ekspresyjnym stylem. Barbara Wysoczańska hipnotyzuje słowem, wszelkie opisy silnie działają na zmysły, rozbudzają wyobraźnię do granic. Widzimy oczami bohaterek, słyszymy ich uszami, w pewnym stopniu nawet odczuwamy ich lęki, bunt, determinację. Biorąc pod uwagę opisywany okres, nie było to zadanie łatwe, a jednak, pisarka zabiera czytającego w nadzwyczaj angażującą, sentymentalną podróż do czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to kobiety w zasadzie nie miały żadnych praw i same musiały o siebie zawalczyć. Jeśli brakowało im determinacji, sytuacja często przybierała katastrofalny wydźwięk. Niestety, podobnie było, gdy odwaga i bunt przychodziły za późno...
    Klimat, w jakim utrzymana jest ta nietuzinkowa historia, jest niewiarygodnie odurzający, zarazem fascynuje, jak i przeraża zamroczonego czytelnika, połykającego kolejne słowa z niedowierzaniem, ale i z wypiekami na twarzy. Na ogromne brawa zasługują również kreacje bohaterek. To kobiety, skrywające w sercach mroczne sekrety, dramatycznie doświadczone przez los, a dokładniej przez mężczyzn, traktujących ich instrumentalnie, bez należnego szacunku. Każda z nich wreszcie buntuje się wobec karygodnego traktowania, każda udowadnia, jak wielka siła w niej drzemie, zwłaszcza, jeśli jest ona już jedynym rozwiązaniem.
    "Siła kobiet" jest piękną, wartościową, ponadczasową, wielowymiarową, poruszającą najczulszą strunę opowieścią, jaka nie tylko wywołuje całą paletę silnych emocji, ale też skłania do zadumy. Ta niezwykła historia jest jak kobieta, głęboka, sentymentalna, słodko -gorzka, lecz zarazem niebezpiecznie odurzająca i zapalczywa! Gwarantuję, że zawładnie ona zarówno waszym sercem, jak i duszą. Wybitna uczta literacka! Polecam gorąco!
  • Jolanta K. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-25
    Dzisiaj pragnę zaprosić was na recenzję wczorajszej premiery, a mowa tutaj o "Siła kobiet" autorstwa Barbary Wysoczańskiej. Recenzja miała być wczoraj, ale stwierdziłam, że i dzisiaj trzeba mówić głośno i tym tytule.
    Jak pamiętacie z poprzednich postów, debiut autorki, czyli znana wam wszystkim "Narzeczona nazisty" stała się wręcz bestsellerem, historia którą pokochali wszyscy czytelnicy.
    "Siła kobiet" to genialna historia ponadczasowa, niezwykle emocjonującą, obezwładniającą i dająca nadzieję o lepsze jutro dla kobiet.
    Mam wrażenie że nadal żyjemy w czasach, gdzie wszystko o co tak zawzięcie walczyliśmy zostaje nam odbierane... I tym oto trochę "nostalgicznym" akcentem zapraszam do małego zapoznania się z lekturą.

    "Dwie kobiety - zupełnie różne, z zupełnie innych światów, złączonych ślepym losem z tym samym mężczyzną".

    W tej historii poznajemy trzy kobiety Rozalię, Zuzannę oraz Adę, które połączyła postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na sejm II Rzeczpospolitej, który ginie pewnej nocy w tragicznych i niewyjaśnionych okolicznościach. Rozalia Lubowidzka po 5 letnim małżeństwie, które okazało się piekłem na ziemi, próbuje odnaleźć dawną siebie, ucząc się życia na nowo. Niestety nic nie jest takie proste jak mogłoby się tylko wydawać zwłaszcza, gdy pewnego dnia dostaje list od kochanki męża - Zuzanny Grembińskiej, z błaganiem o pomoc dla ciężko chorej córki Lilianny. Otrzymana wiadomość od nieznajomej kobiety staje się punktem zapalnym, w przerażającej rzeczywistości, która miażdży i przeraża, okrywając tym samym dramatyczne i szokujące tajemnice "byłego męża". A tymczasem Ada Lubowidzka jej szwagierka, siostra Ignacego i Gustawa, ucieka z prowincji od despotycznej matki, aby wyrwać się spod jej skrzydeł i spełniać marzenia. Kobieta pragnie zdobyć wyższe wykształcenie, by móc zostać prawniczką.
    Dzięki uporowi i wielkiej odwadze, pragnie udowodnić innym stłamszonym kobietom, że nic nie stoi na przeszkodzie w pełnej realizacji marzeń i że życie kobiety nie kończy się tylko na małżeństwie, usługiwaniu mężowi i wychowywaniu dzieci. Jak potoczą się losy Rozalii i reszty kobiet? Czy będą walczyć o swoje szczęście i miłość? Czy Rozalia wybaczy Zuzannie? Czy pomimo wielkiego bólu i wyrządzonych im krzywd będą potrafiły zaufać mężczyźnie? Czy pokonają szerzący się konserwatyzm, panoszący się w przedwojennej Polsce? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź w dzisiejszej opowieści. Dlatego szybciutko odsyłam was do lektury bo naprawdę warto!
    "SIŁA KOBIET" autorstwa Barbary Wysoczańskiej jak dobrze pamiętacie to moje drugie spotkanie z autorką. I tak jak byłam zachwycona "Narzeczoną nazisty" tak i tutaj za sprawą lekkiego pióra, nietuzinkowej fabuły, świetnej kreacji bohaterów, dynamiki, ciekawych wątków, między innymi ukazanie postaci Tamary Łempickiej (kobiety z jajami, poczytajcie troszkę ciekawostek o tej Pani, bo ja ją po prostu uwielbiam) oraz przeplatania fikcji z autentycznymi wydarzeniami, zostałam porwana w wir szokującej i momentami paraliżującej lektury. Gdzie między całym wylewającym się złem, towarzyszył mi zapach Le Rose. Dzięki autorce miałam możliwość namacalnie przeżywać, chłonąć oraz odczuwać wszystkie wzloty i upadki trojga kobiet od kobiecej solidarności, przyjaźni, woli walki, realizacji marzeń, po toksyczną brutalna miłość, wyzysk, zniewolenie, poniżanie czy nawet gwałt. Historia, którą zaserwowała nam autorka to słodko - gorzka opowieść o niezmiernej woli walki kobiet, które pomimo przeszkód i rzucanych im kłód po nogi, walczyły zaciekle o prawa głosu, wyższe wykształcenie oraz szacunek w czasach, gdzie mężczyźni nie liczyli się z żadną z nich. "Siła kobiet" to wspaniała opowieść o kobietach ich odwadze, determinacji, miłości i woli walki... historia, która zmusza do refleksji po dziś dzień. Bezapelacyjnie polecam gdyż nie bez powodu jest tak głośno o niej na bookstragramie❤️ Polecam.
  • book w. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-24
    Po przeczytaniu książki jakbym mogła to zmieniłabym tytuł na „Siła jest kobietą” Jedna z tych które są bardzo emocjonujące i pozostawiające bardzo duży ślad w naszym sercu. Oczami wyobraźni widziałam film na podstawie tej książki. Coś fantastycznego. Gratuluje autorce, bo tak jak po „Narzeczona nazisty” tak i teraz nie wiem, jak zasnę z wrażenia.
    Od dawna wiadomo, że kobiety nie miały lekko. Zaczynając od bóli porodowych po braku szacunku, braku możliwości rozwoju osobistego w latach ubiegłych itd. Jaki jest wasz stosunek do czasów, w których aranżowało się własnym dzieciom małżeństwa? Cieszę się, że nie żyje w tych czasach i że mogłam sama sobie wybrać z kim chciałabym spędzić resztę życia. Kolejnym pytaniem do was jakie mam to co myślicie na temat braku szacunku męża do kobiety?
    Zawsze my kobiety musiałyśmy wiele udowadniać, że jesteśmy tak samo warte uwagi jak mężczyźni choćby równouprawnienie w pracy. Zadaje to pytanie nie bez kozery, ponieważ poniekąd dotyczą naszych bohaterek. Nasze panie muszą zmagać się min. z mężem, który jest na wysokim stanowisku, ale jest potworem wobec własnej żony, którą bije, gwałci, poniża. Inna nasza bohaterka zmaga się z opinią samotnej matki w okresie 1924 r. która pewnie zhańbiła się gdzieś za pieniądze no i trzecia waleczna dama, która walczy o własne marzenia, walczy sama ze sobą, żeby w końcu wyjść z cienia i pokazać, że nie jest już małą dziewczynką i że może tak jak mężczyźni być np. prawnikiem i pomagać biednym.
    Trzy kobiety, które poznały się znając jednego mężczyznę a mowa tutaj o Ignacym Lubowidzkim który jest posłem na sejm II Rzeczypospolitej i który nagle zostaje zastrzelony w zamachu na niego. Kim tak naprawdę był Ignacy? Co go łączy z tymi trzema kobietami? Otóż to akurat zostawię wam do odkrycia, ale prywatnie napiszę, że jestem ukontentowana z przebiegu wydarzeń. Cudowna historia, która powinna być rozpowszechniona i pokazana każdej kobiecie, która chociaż raz w życiu została skrzywdzona. Czytając miałam wrażenie, że wsiąkam w tę historię i przytulam z całych sił każdą z nich.
    Książka, która pokazuje jak bardzo my kobiety potrafimy walczyć, kiedy jesteśmy zdeterminowane, kiedy spadniemy na dno upodlenia przez mężczyznę, jak bardzo potrafimy się zjednoczyć z drugą kobietą, która tak samo cierpi jak my. Raz jeszcze gratuluje autorce, bo takie książki są bardzo ważne w dzisiejszych czasach, żeby pokazać, że nie jesteśmy same i że jak coś mamy np. rodzinę, przyjaciółkę, która wesprze nas w potrzebie.
  • Sylwia W. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-23
    Książka Barbary Wysoczańskiej, pt. "Siła kobiet" to powieść nie tylko o tytułowej sile, ale też o słabości kobiet. To książka o mężczyznach, mających wpływ na jej uzewnętrznienie lub stłumienie. Książka poruszająca, pełna dramatyzmu, bolesna, ale intrygująca, ciekawa i piękna. To książka dla każdej kobiety, niezależnie od wieku.
    Odpowiedź na pytanie czym jest siła kobiet odnajdujemy śledząc losy trzech kobiet, które łączy postać Ignacego Lubowidzkiego: Rozalii - jego żony, Ady - jego siostry i Zuzanny - jego kochanki.
    Bo jaka siła musi być w kobiecie, która po latach molestowania fizycznego i psychicznego podnosi się z kolan? Jaka siła musi być w kobiecie, aby wyswobodzić się spod skrzydeł apodyktycznej i despotycznej matki, sprzeciwić się jej i iść za głosem marzeń? Jaka siła musi być w kobiecie, by walczyć o dobro dziecka, by stanąć w tragicznej prawdzie? Taka sama, jaką my kobiety mamy w sobie teraz... Sięgając po tę powieść godzisz się na bycie przeniesionym do 20-lecia międzywojennego, gdzie widzisz Polskę po odzyskaniu niepodległości, polityczny teatr śmieszności, porażającego konserwatyzmu i zacofania. Wątki obyczajowy, kryminalny, polityczny i miłosny przeplatają się na tle wydarzeń historycznych, które autorka podaje w sposób spójny, konkretny i niemeczący. Fabuła ułożona jest w przemyślany sposób, tak by zainteresować czytelnika nie tyle akcją co emocjami jakie budzą wydarzenia.
    Autorce należą się brawa za naświetlenie wciąż aktualnego tematu przemocy domowej i przerażającej słabości kobiet, którą obnażyła w postaci matki Ignacego... bo nie ma nic gorszego niż bierność wobec krzywdy, która dzieje się innej kobiecie. Kochani moi to trzeba przeczytać!!!
  • Dagmara S. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-22
    Zdecydowanie jest to najpiękniejsza książka, jaką miałam przyjemność czytać w tym roku! Jest niesamowicie napisana, już od pierwszych stron ciężko jest się nam od niej oderwać i chociaż na chwilę ją odłożyć. Powieść mówi nam o sile kobiet, o ich troskach, zmartwieniach i o marzeniach jakie mają. Uwierzcie mi - nie raz złamie Wam ona serce, a po zakończeniu jej cały czas będziecie mieli przed oczami bohaterki tej historii.
    Przeniesiemy się do dwudziestolecia międzywojennego i odradzającej się polski. Po 123 latach udało się nam odzyskać niepodległość, niestety są inne problemy, z jakimi spotyka się społeczeństwo. Autorka bardzo rzetelnie przedstawiła nam rys historyczny ówczesnej polski. Widzimy podziały społeczeństwa, hiperinflację oraz co najważniejsze brak praw kobiet. Rozalia, Ada i Zuzanna to trzy kobiety, które bliżej poznamy w tej historii - wszystkie połączył jeden mężczyzna Ignacy Lubowidzki. Był mężem, kochankiem i bratem - z jego strony kobiety nie raz musiały cierpieć, ukrywać się i czuć poniżane. Po jego śmierci chcą one zawalczyć o to, co powinno się im należeć. Staja się niezależne i pokazują innym mężczyznom i co najważniejsze kobietom, że każdy z nas ma takie same prawa i powinien być postrzegany na równi.
    Uwielbiam czytać książki Pani Barbary Wysoczańskiej, która potrafi czarować pięknym słowem. Przeniesie nas w malowniczy świat, a w nim ukryje ważną i ponadczasową historię. Widzimy, jak losy potrafią się powtarzać, czy kobiety już zawsze będą musiały walczyć o siebie? Przepiękna książka, po którą MUSICIE sięgnąć!
  • Aneta Z. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-18
    Wiecie co uwielbiam w książkach? To jak odkładam egzemplarz i muszę ochłonąć i pozbierać myśli. Zastanowić się nad tym jak czasem okrutne bywa życie i dziękuję Bogu za to, że nie doświadczyłam podłych rzeczy.
    Co najbardziej mnie w tym wszystkim przeraża? To, że upokarzanie Kobiet wcale nie skończyło się z biegiem czasu. Nadal są poniżane, zrównywane z głupią gęsią bez prawa głosu. Nie mówię tu o kwestiach politycznych, bo takie też recenzje widziałam. U mnie takich tematów nigdy nie ujrzycie, nigdy w takie dyskusje się nie dam wplątać. Ale wracając do tematu, walczmy o siebie, szukajmy pomocy jeśli jesteśmy ofiarami przemocy, czy tej fizycznej, czy psychicznej. Jesteśmy kobietami - silnymi jak nikt inny.
    "Siła kobiet" to historia między innymi trzech kobiet, które przez jednego mężczyznę doświadczyły okrucieństwa, a to co przeżyły to piekło. Rozalia jest młodą wdową, została wydana przez rodziców za Ignacego Lubowidzkiego. Była przez niego gwałcona i bita, a blizny do końca jej życia będą okalały jej ciało i duszę. Ada - siostra Ignacego wiedziała, że również zostanie wydana za mąż nie z miłości lecz z obowiązku i być może podzieli los swojej bratowej, której krzyki i błagania słyszała przez całe ich małżeństwo. Zuzanna Grabińska była wiele lat kochanką Ignacego, który jak się dowiedział, że nosi w sobie jego dziecko brutalnie dokonał aborcji. Ona jedyna kochała go, obezwładniona miłością chciała go mieć dla siebie. Kto zabił Ignacego Lubowidzkiego? Ten ceniony poseł na Sejm przecież był "Ideałem".
    Pamiętajcie więc, kobieta jest siłą. Autorka wręcz idealnie wprowadziła mnie w przedwojenną Polskę. Mimo tego, że książka nie była łatwa pochłonęła mnie całkowicie, nie mogłam oderwać się od czytania. Zamknęłam się kompletnie w jej świecie.
  • Jowita Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-13
    Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co autorka osiągnęła tworząc tę powieść. Piękna i niezwykle poruszająca historia, która pozostaje w czytelniku na długo. Z żalem odkładałam ją na półkę przed snem i z niecierpliwością sięgałam w każdej wolnej chwili po losy niesamowitych kobiet.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 3. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 3. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 3. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 3. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 3. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 3. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 3. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 3. kwietnia, środa
0,00 zł

O Autorze


3207277
Ładowanie...