Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Zaproszeni przez Boga

 (3 produktów)

Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej

(okładka miękka)

15,95 19,90 zł −20%
Wysyłka 24 godziny

Zaproszeni przez Boga

Nauka religii w IV klasie wkracza w coraz poważniejsze tematy, niż te poruszane w klasach I-III. „Zaproszeni przez Boga”, wydawnictwa WAM, to pierwsza z trzech części serii „Drogi Przymierza” - katechizmów dla starszych klas szkoły podstawowej. Początek trudniejszych zagadnień związanych z religią i duchowością rozpoczyna się od pokazania dzieciom przyjaźni, która łączy ich z Panem Jezusem. Autorzy podzielili materiał na cztery bloki tematyczne:

  1. Czy przyjaźnię się z Jezusem?

  2. Kiedy poznaję Jezusa?

  3. Dlaczego mam kochać Pana Boga i ludzi?

  4. Dokąd zmierzam, idąc za Panem Jezusem?

Każdy z nich składa się z kilkunastu rozdziałów. Rozpoczynają się one tekstami z Pisma Świętego, nawiązującymi do tematu danej lekcji. Konkretne zagadnienia przybliżane są także dzieciom poprzez fragmenty lektur szkolnych czy też innych pozycji literatury młodzieżowej. Całość podręcznika pokazuje, jak ufać Panu Bogu, jak w życiu codziennym okazywać mu miłość i szacunek. Życie duchowe ucznia pogłębia także coraz głębsze poznanie i zrozumienie znaczenia liturgii Eucharystii.

Pełną inspiracji częścią katechizmu „Zaproszeni przez Boga” jest zbiór biografii wybranych świętych Kościoła Katolickiego. Wśród nich znajdują się postacie świetnie znane dzieciom z dotychczasowej nauki religii, jak św. Jan Paweł II, św. Brat Albert czy św. Matka Teresa z Kalkuty. Dodatkowo poznają także opowieść o błogosławionym jezuicie Janie Beyzymie, który poświęcił swoje życie opiece nad trędowatymi na Madagaskarze, czy świętej Małgorzacie Marii Alacoque, żyjącej w XVII wieku siostrze zakonnej.

Podręcznik kończą spis najważniejszych pojęć, które dzieci powinny przyswoić w ciągu całego roku nauki oraz zestawy zadań do samodzielnego sprawdzenia wiedzy. Wysoka jakość wydania, czytelny i barwny układ stron katechizmu sprzyjają nauce i łatwemu zapamiętywaniu omawianych treści. Zestaw do nauki religii w IV klasie uzupełnia Zeszyt Ucznia, w którym znalazło się miejsce zarówno na ćwiczenia utrwalające, jak i na zadania domowe, czy nawet prace plastyczne.

Ładowanie...