Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Z bocianem

 (1 produktów)

Dobra relacja

(okładka miękka)

5/5
22,59 34,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Z bocianem

Seria  zatytułowana „Z bocianem” jest zdecydowanie warta uwagi. Zawiera książkę, w której tkwi potencjał, mogący diametralnie odmienić nasze rodzicielstwo.

„Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami współczesnej rodziny” autorstwa Małgorzaty Musiał jest wizytówką serii „Z bocianem”. Autorka – pedagog z wieloletnim wykształceniem, żona, mama trójki dzieci – zachęca wszystkich do wejścia na drogę świadomego rodzicielstwa. Udowadnia, że jest to niezwykle ciekawa przygoda, która przynosi wiele korzyści wszystkim członkom rodziny – zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Seria „Z bocianem” uświadamia, jak wielką wartością jest bliska relacja z własnym dzieckiem. Budowanie więzi jest inwestycją w przyszłość. Stanowi fundament, na którym dzieci mogą oprzeć swój dalszy rozwój w każdej niemal dziedzinie życia. Czułe towarzyszenie dziecku w rozmaitych doświadczeniach, z empatią i bezwarunkową miłością daje też ogromne możliwości rozwoju rodzicom. Świadomość obopólnych korzyści płynących z bliskiego bycia razem jest bardzo inspirująca i warta przemyślenia. Małgorzata Musiał wyraźnie podkreśla też, że nie jest najważniejsze, by zmienić konkretne zachowanie dziecka na takie, które nam się podoba, ale budowanie głębokiej relacji opartej na wzajemnej akceptacji.

Opieka nad dziećmi pomimo wielu radości, pełna jest również wyzwań i trudów. Maluch nie potrafi sam zaspakajać własnych potrzeb, często zresztą nawet nie wie, dlaczego zachowuje się w taki, a nie inny sposób. Dopiero poznaje samego siebie i uczy się świata, a także wyrażania własnych emocji. Często już od rana bywa pod górkę. Powodem jest pośpiech, zdenerwowanie, presja, by wyjść na czas do pracy czy przedszkola. Nie ma prostych recept na to, by zawsze w krytycznych sytuacjach zachować spokój. Jesteśmy tylko ludźmi – popełniamy błędy, mylimy się. Warto jednak próbować koncentrować się jak najczęściej na tym, co najważniejsze – na relacji. Małgorzata Musiał uświadamia, że niezależnie od wieku dziecka, naszych doświadczeń z przeszłości i bieżącej sytuacji możemy krok po kroku wypracowywać sobie empatię w stosunku do potrzeb naszego potomka i budować z nim głęboką więź.        

Seria „Z bocianem” niewątpliwie zdejmuje z wielu rodziców ciężar związany z presją bycia konsekwentnym i idealnym w każdej sytuacji.

Ładowanie...