Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Spotkanie ze słowem

 (3 produktów)

Spotkanie ze Słowem 7. Religia. Karty pracy dla klasy siódmej szkoły podstawowej

(okładka miękka)

5/5
15,49 18,00 zł −14%
Wysyłka 2 dni robocze

Spotkanie ze słowem

Nauka religii w starszych klasach szkoły podstawowej nabiera już nowego wymiaru, innego niż we wcześniejszych latach edukacji. Młodzież zaczyna zadawać coraz więcej pytań szukając odpowiedzi między innymi w wierze i naukach Kościoła. Sprostać temu postanowili autorzy podręcznika do religii dla klas VIII - „Spotkanie ze Słowem” Wydawnictwa św. Wojciech. Podręcznik pokazuje młodym ludziom, jak w codziennym życiu budować relację z Bogiem, jak szukać jego nauk w różnych wydarzeniach, które nas spotykają. W kolejnych rozdziałach uczniowie znajdują odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań egzystencjalnych np. o wartości życia.

Podręcznik „Spotkanie ze Słowem” został podzielony na 6 rozdziałów, na które składają się łącznie 53 lekcje. Całość została napisana prostym językiem, tak by nawet trudniejsze teksty stały się dla uczniów zrozumiałe. Poszczególne tematy opracowano w szczegółowy sposób, wplatając jednocześnie informacje zdobywane na innych przedmiotach, głównie języku polskim i historii.

Podręcznik uzupełniają Karty pracy tworząc spójną całość do nauki religii w klasie VII. W kartach uczniowie znajdą skorelowane z podręcznikiem zagadnienia tematyczne, podzielone na 5 rozdziałów. Ćwiczenia pomagają utrwalić zdobytą na lekcjach wiedzę. Wśród różnorodnych zadań uczniowie mają do wyboru między innymi diagramy, plakaty do samodzielnego wykonania, a także zadania na interpretację, czy takie, który wymagają opisu własnych przemyśleń.

Praca z serią „Spotkanie ze Słowem” daje wyjątkową okazję zarówno do odkrywania swojej chrześcijańskiej tożsamości, jak i codziennego pogłębiania wiary.

Ładowanie...