Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Shantaram

 (4 produktów)

Cień góry. Shantaram. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
42,39 49,90 zł −15%
Wysyłka 3 dni robocze

Cień góry. Shantaram

(okładka twarda)

5/5
36,99 59,90 zł −38%
Wysyłka dzisiaj

Shantaram. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

31,79 49,99 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Cień góry. Shantaram. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

30,39 49,99 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Shantaram

Od czasu premiery powieść "Shantaram" australijskiego pisarza Gregory'ego Davida Robertsona jest doprawdy, jak nazwał ją Marcin Meller, "czytelniczym Świętym Graalem".

"Shantaram" to epicka, hipnotyzująca opowieść, której akcja toczy się w przestępczym światku współczesnego Bombaju. Lin, zbiegły skazaniec z fałszywym paszportem, ucieka z więzienia o zaostrzonym rygorze w Australii. Pośród tętniącym życiem, indyjskich ulic wreszcie może zniknąć.

W towarzystwie swojego przewodnika i wiernego przyjaciela Prabakera, Lin wkracza w społeczność żebraków, gangsterów, prostytutek, żołnierzy, aktorów oraz wygnańców z innych krajów, których łączy jedno - wszyscy szukają w tym niezwykłym miejscu tego, czego nie mogli znaleźć nigdzie indziej.

Lin stara się zacząć swoje życie od nowa, powoli wsiąkając w lokalną kulturę i starając się nieść pomoc potrzebującym. Wkrótce jednak zaczyna obracać się w towarzystwie bombajskiej mafii, a jego życie zaczyna kręcić się wokół nielegalnych interesów - przemytu, handlu bronią i narkotyków, podrabiania dokumentów. W jego nowym życiu szczególną rolę zaczynają odgrywać Khader Khan - mafijny ojciec chrzestny, przestępczy filozof, mentor bohatera w podziemnym świecie Złotego Miasta, oraz Karla - nieuchwytna, niebezpieczna i piękna femme fatale.

"Shantaram" oznacza "boży spokój", a to imię, które nadali głównemu bohaterowi jego hinduscy przyjaciele, metaforycznie streszcza w sobie historię opowiedzianą przez Robertsa - historię odnalezienia prawdy o sobie w Indiach, prawdy, do której droga prowadzi przez niezwykłe, dramatyczne doświadczenia.

Międzynarodowy bestseller "Shantaram" inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z życia autora. Gregory David Roberts został skazany za napad bank, uciekł z australijskiego więzienia, a kolejne dziesięć lat spędził w Indiach. Jego powieść okazała się prawdziwą sensacją, która rozpaliła do czerwoności wyobraźnię milionów czytelników na całym świecie. Autor zabiera czytelników w podróż pełną przygód, dramatycznych wydarzeń, wyzwań i dylematów, ale również odkrywa przed nimi takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, poświęcenie, miłość...

Balansujący między fikcją literacką a faktami "Shantaram" to powieść zdumiewająca - prawdziwa epopeja wypełniona autentycznymi emocjami, niezwykłymi zdarzeniami, niejednoznacznymi bohaterami, urzekającą, ale i niebezpieczną magią Indii oraz przejmującym przesłaniem o osobistym odkupieniu i cenie, jaką należy za nie zapłacić. Ten literacki majstersztyk pobudza wyobraźnię, wciąga bez reszty, skłania do refleksji i na długo zapada w pamięci.

W serii "Shantaram" znajdują się:

  • "Shantaram" w twardej i miękkiej oprawie - światowy bestseller Gregory'ego Davida Robertsa, przetłumaczony na niemal 40 języków i sprzedany w 4 milionach egzemplarzy, jedna z najbardziej zdumiewających powieści naszych czasów

  • "Cień góry" - wydana w 2015 roku kontynuacja "Shantaram", której akcja toczy się dwa lata od wydarzeń w pierwszej części i w której główny bohater kontynuuje swoją wyboistą drogę do tytułowego "bożego spokoju"

  • "Shantaram" - audiobook

  • "Cień góry" - audiobook

Ładowanie...