Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Przyjmujemy Pana Jezusa

 (10 produktów)
?

Przyjmujemy Pana Jezusa 3. Ćwiczenia do religii dla klasy III szkoły podstawowej

(okładka miękka)

Przyjmujemy Pana Jezusa

11,39 
Wysyłka 24 godziny

Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik. Klasa III szkoły podstawowej

(okładka miękka)

Przyjmujemy Pana Jezusa

30,69 
Wysyłka 24 godziny

Przyjmujemy Pana Jezusa 3. Ćwiczenia dla klasy III szkoły podstawowej

Przyjmujemy Pana Jezusa

14,79 
Wysyłka 24 godziny

Przyjmujemy Pana Jezusa 3. Podręcznik dla klasy III szkoły podstawowej

Przyjmujemy Pana Jezusa

14,79 
Wysyłka 24 godziny

Przyjmujemy Pana Jezusa 3. Religia. Karty pracy dla klasy trzeciej szkoły podstawowej

(okładka miękka)

Przyjmujemy Pana Jezusa

21,49 
Wysyłka 2 dni robocze

Przyjmujemy Pana Jezusa 3. Religia. Podręcznik dla klasy trzeciej szkoły podstawowej

(okładka miękka)

Przyjmujemy Pana Jezusa

24,29 
Wysyłka 2 dni robocze

Przyjmujemy Pana Jezusa

"Przyjmujemy Pana Jezusa" to propozycja katechizmu dla klas trzecich szkoły podstawowej. Krok po kroku przybliża dzieci do jednego z najważniejszych wydarzeń w ich życiu kościelnym – świadomego i pełnego pokory przyjęcia I Komunii Świętej.

Kolejne rozdziały w prosty i przystępny sposób objaśniają dzieciom nie tylko istotę i szczególną wartość czekającego ich wydarzenia, ale także pokazują jej znaczenie w życiu codziennym. Dzieci odkrywają na nowo znane im doskonale najważniejsze chrześcijańskie modlitwy. Poznają treść poszczególnych przykazań Dekalogu, ucząc jednocześnie tego, jak wypełniać je na co dzień. Dowiadują się czym są ludzkie grzechy i jak, dzięki spotkaniu z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania odnaleźć właściwą drogę postępowania. Sporo miejsca autorzy poświęcili objaśnieniu przebiegu Mszy Świętej, szczegółowo omawiając kolejne jej części – obrzędy wstępne i końcowe oraz najważniejsze: liturgię słowa i liturgię Eucharystii. W podręczniku nie zabrakło również obrazowego opisu czym są i jak przebiegają obrzędy Komunii Świętej.

Poza częścią merytoryczną w katechizmie dzieci znajdą szereg ciekawych zadań związanych z codziennym życiem religijnym, które pomogą im utrwalić zdobytą wiedzę. Jako ciekawostki przedstawione zostały także postacie różnych świętych, których życie daje świadectwo wartości silnej wiary. Mimo obszernej wiedzy książka nie jest suchym podręcznikiem, a bogato ilustrowaną opowieścią o spotkaniu z Chrystusem poprzez sakrament pokuty i pojednania, aż wreszcie przyjęcie Komunii Świętej. Kolorowa i przystępna dla dzieci szata graficzna łączy elementy religijne nawiązując jednocześnie do codziennych doświadczeń każdego dziecka.

Uzupełnieniem są teksty najważniejszych modlitw i przykazań, które muszą zostać przyswojone przed przystąpieniem do I Komunii Świętej. Chętni znajdą tam również dodatkowe teksty, które mogą posłużyć do rozmów na tematy religijne zarówno na lekcji, jak i w domu z rodzicami.

WAŻNA UWAGA – podręczniki „Przyjmujemy Pana Jezusa” do klasy trzeciej szkoły podstawowej zostały wydane przez kilka wydawnictw pod tym samym tytułem i mogą się różnić między sobą. Wszystkie są zgodne z obowiązującą podstawą programową. Przed zakupem należy sprawdzić, z którego wydawnictwa podręcznik znajduje się na szkolnej liście dziecka.

Ładowanie...