Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Leon i Lena

 (2 produktów)

Leon i Lena badają samochody

(okładka twarda)

18,67 29,00 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Leon i Lena poznają ciało człowieka

(okładka twarda)

5/5
18,26 29,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Leon i Lena

Pomysł na serię książek dla dzieci "Leon i Lena" narodził się w głowie ich autora, Fina Antti Nikunena, w rezultacie lektury wielu podobnych im publikacji. Nikunen stwierdził, że sporym ich mankamentem jest brak dostatecznej dozy humoru i żartu.

Autor, z zawodu projektant graficzny i designer komunikacji wizualnej, połączył swój warsztat ilustracyjny z lekkim piórem, literacką wyobraźnią i umiejętnością dostosowania formy przekazu do możliwości i potrzeb kilkulatków. Do tego dawka wiedzy merytorycznej - i mamy książeczki, które bawią do łez, przemycają małym czytelnikom sporą porcję przydatnych w codziennym życiu informacji, a przeglądanie ich efektownych ilustracji sprawia ogromną frajdę.

Opracowanie graficzne książeczek z serii "Leon i Lena" zachwyca przejrzystą, zrozumiałą dla dzieci formą oraz walorami estetycznymi. Rysunki mają uproszczoną kreskę, wyraziste formy i utrzymane są w żywej, kontrastowej palecie barw. Detale zostały uproszczone do minimum, a te niezbędne - wyraźnie zaznaczone. Prosta forma nie wyklucza jednak bogatej ekspresji - na twarzach bohaterów czytelnie malują się radość, zaciekawienie, zaskoczenie.

Mali czytelnicy towarzyszą bohaterom serii w codziennych zajęciach, skupionych wokół przewodnich tematów poszczególnych części. Tom "Leon i Lena badają samochody" opowiada o spotkaniu dzieci z mechanikiem Karolem Zręcznym, specjalistą od budowy i działania pojazdów. Treść wręcz pęka w szwach od praktycznych informacji na temat mechaniki samochodowej, bezpieczeństwa i przepisów drogowych, wskazówek na temat drobnych napraw i konserwacji pojazdu.

Tematem książeczki "Leon i Lena poznają ciało człowieka" jest z kolei ludzka fizjologia: tekst i rysunki przybliżają dzieciom działanie wspaniałego, skomplikowanego mechanizmu, jakim jest nasz organizm. Informacje na temat funkcji poszczególnych organów, układów i zmysłów pomagają kilkulatkom zrozumieć przyczyny doświadczanych wrażeń fizycznych, są także dobrym wstępem do późniejszej nauki przyrody i biologii.

Ładowanie...