Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kochamy Pana Jezusa

 (12 produktów)

Kochamy Pana Jezusa 2. Pakiet: Podręcznik / Ćwiczenia do religii dla klasy drugiej szkoły podstawowej

(okładka miękka, miękka - pakiet)

23,65 32,00 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Kochamy Pana Jezusa 2. Religia. Ćwiczenia dla klasy II szkoły podstawowej

(okładka miękka)

14,27 18,00 zł −21%
Wysyłka 24 godziny

Kochamy Pana Jezusa. Klasa 2. Pakiet: Podręcznik / Zeszyt ćwiczeń do religii dla klasy II szkoły podstawowej

(okładka miękka, miękka - pakiet)

22,08 24,90 zł −11%
Wysyłka 24 godziny

Kochamy Pana Jezusa. Klasa 2. Pakiet: Podręcznik / Ćwiczenia dla klasy II szkoły podstawowej

(okładka miękka, miękka - pakiet)

28,54 36,00 zł −21%
Wysyłka 24 godziny

Kochamy Pana Jezusa

Kochamy Pana Jezusa to podręcznik dla uczniów II klasy szkoły podstawowej. Przewodnim etapem tego roku nauki religii jest opowieść o miłości Bożej wraz z przygotowaniem do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Dzieci poprzez osobę Pana Jezusa będą poznawać istotę miłości Pana Boga do ludzi i świata. Odkrywać ją będą poprzez poznawanie historii z Pisma Świętego. Wyjaśnione zostaną także zagadnienia dotyczące Chrystusa Króla oraz tego, kim jest Dobry Pasterz. Uczniowie poznają tajemnicę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, a w dalszych rozdziałach - Wniebowstąpienia i innych ważnych dla Katolików wydarzeń. Zaczynając od św. Józefa przybliżone zostaną im postacie wielu świętych. Ważnym elementem są także szczegółowo omówione poszczególne wydarzenia z kościelnego roku liturgicznego. Całość nawiązuje bezpośrednio do codziennych doświadczeń, dzięki czemu dzieciom łatwiej jest zrozumieć istotę wiary i jej rolę w życiu każdego z nas. Podręcznik zawiera także wstęp do przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, tłumacząc pojęcie grzechu i nawrócenia. Poruszone zostaną również zagadnienia związane ze spowiedzią i sakramentem pojednania.

Całość jest pieczołowicie dopracowana pod kątem możliwości poznawczych ucznia początkowych klas szkoły podstawowej. Rozdziały podzielone są na czytelne sekcje, zawierające główny temat lekcji, odniesienie do konkretnych zadań w Zeszycie Ćwiczeń. W różnokolorowych ramkach, oznaczonych dodatkowo charakterystycznymi ikonkami, znajdują się również cytaty z Pisma Świętego oraz myśli przewodnie podsumowujące dany rozdział. Każdy z nich uzupełnia też tekst do wspólnego czytania, nawiązujący do tematyki lekcji. Może być on motywacją dla rodziców, by poprzez rozmowy aktywnie wprowadzać dziecko w życie religijne. Ostatni rozdział to zbiór najważniejszych modlitw. Podręcznik uzupełnia dedykowany zeszyt ćwiczeń.

WAŻNA UWAGA – podręczniki „Kochamy Pana Jezusa” do klasy drugiej szkoły podstawowej, zostały wydane przez kilka wydawnictw pod tym samym tytułem i mogą się różnić między sobą. Wszystkie są zgodne z obowiązującą podstawą programową. Przed zakupem należy sprawdzić, z którego wydawnictwa podręcznik znajduje się na szkolnej liście dziecka.

Ładowanie...