Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kochamy Pana Jezusa

 (7 produktów)
?

Kochamy Pana Jezusa 2. Religia. Podręcznik dla klasy drugiej szkoły podstawowej

(okładka miękka)

Kochamy Pana Jezusa

22,59 
Wysyłka 2 dni robocze

Kochamy Pana Jezusa 2. Religia. Karty pracy dla klasy drugiej szkoły podstawowej.

(okładka miękka)

Kochamy Pana Jezusa

18,89 
Wysyłka 2 dni robocze

Kochamy Pana Jezusa. Religia. Podręcznik dla 2 klasy szkoły podstawowej

Kochamy Pana Jezusa

18,79 
Wysyłka 2 dni robocze

Kochamy Pana Jezusa 2. Pakiet: Podręcznik / Ćwiczenia do religii dla klasy drugiej szkoły podstawowej

(okładka miękka)

Kochamy Pana Jezusa

27,18 
Wysyłka 24 godziny

Kochamy Pana Jezusa

Kochamy Pana Jezusa to podręcznik dla uczniów II klasy szkoły podstawowej. Przewodnim etapem tego roku nauki religii jest opowieść o miłości Bożej wraz z przygotowaniem do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Dzieci poprzez osobę Pana Jezusa będą poznawać istotę miłości Pana Boga do ludzi i świata. Odkrywać ją będą poprzez poznawanie historii z Pisma Świętego. Wyjaśnione zostaną także zagadnienia dotyczące Chrystusa Króla oraz tego, kim jest Dobry Pasterz. Uczniowie poznają tajemnicę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, a w dalszych rozdziałach - Wniebowstąpienia i innych ważnych dla Katolików wydarzeń. Zaczynając od św. Józefa przybliżone zostaną im postacie wielu świętych. Ważnym elementem są także szczegółowo omówione poszczególne wydarzenia z kościelnego roku liturgicznego. Całość nawiązuje bezpośrednio do codziennych doświadczeń, dzięki czemu dzieciom łatwiej jest zrozumieć istotę wiary i jej rolę w życiu każdego z nas. Podręcznik zawiera także wstęp do przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, tłumacząc pojęcie grzechu i nawrócenia. Poruszone zostaną również zagadnienia związane ze spowiedzią i sakramentem pojednania.

Całość jest pieczołowicie dopracowana pod kątem możliwości poznawczych ucznia początkowych klas szkoły podstawowej. Rozdziały podzielone są na czytelne sekcje, zawierające główny temat lekcji, odniesienie do konkretnych zadań w Zeszycie Ćwiczeń. W różnokolorowych ramkach, oznaczonych dodatkowo charakterystycznymi ikonkami, znajdują się również cytaty z Pisma Świętego oraz myśli przewodnie podsumowujące dany rozdział. Każdy z nich uzupełnia też tekst do wspólnego czytania, nawiązujący do tematyki lekcji. Może być on motywacją dla rodziców, by poprzez rozmowy aktywnie wprowadzać dziecko w życie religijne. Ostatni rozdział to zbiór najważniejszych modlitw. Podręcznik uzupełnia dedykowany zeszyt ćwiczeń.

WAŻNA UWAGA – podręczniki „Kochamy Pana Jezusa” do klasy drugiej szkoły podstawowej, zostały wydane przez kilka wydawnictw pod tym samym tytułem i mogą się różnić między sobą. Wszystkie są zgodne z obowiązującą podstawą programową. Przed zakupem należy sprawdzić, z którego wydawnictwa podręcznik znajduje się na szkolnej liście dziecka.

Ładowanie...