Xi
 » Książki  » Komiksy  » Komiksy dla młodzieży

Trzydziesty ósmy tom legendarnej sagi fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.
Tytułowy bohater wraca wreszcie z niebezpiecznej podróży do Suthreyjaru, ale nie jest mu pisane cieszyć się domowym spokojem. Jego córeczka Louve zostaje porwana przez dzikich przybyszy z odległych wysp! Thorgal wraz z synem Jolanem ruszają jej na pomoc. Będą świadkami krwawego wyspiarskiego obyczaju, poznają starą opowieść o pięknej kobiecie z morskiego ludu, zmierzą się z pradawną klątwą, znów wezmą udział w rywalizacji między boskimi siłami. Spotkają też nowych przyjaciół, którzy być może na dłużej zagoszczą w opowieści o ciemnowłosym wikingu. Najnowsza historia o Thorgalu nie zawiedzie czytelników ani pod względem przygód, ani niezwykłych wydarzeń!
Scenariusze Thorgala są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum Thorgal Louve i Thorgal Młodzieńcze lata, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód wikinga stworzył Frdric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Hieronim B.

Klient zweryfikowany

5/5
| 01-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Kupuję albumy Thorgala na prezent gwiazdkowy. Oczywiście nie potrafił bym sobie odmówić zapoznania się z ich treścią. Taka tradycja. I choć dla mnie Thorgal kończy się na albumie Wilczyca, to tutaj się pozytywnie zaskoczyłem. Stąd 5/5, bo większości epizodów po wspomnianym wyżej nie ocenił bym na więcej niż 3/5. Co prawda znajdujemy tu kilka zabiegów scenarzysty z minionych epizodów, to zostało to ogarnięte bardzo spójnie, bez ciągłego odgrzewania starych kotletów (postaci które jak wracają to bardziej denerwują niż zachęcają do lektury). Rysownik nadal trochę odstaje warsztatem od Rosińskiego, ale ogląda się to przyjemnie.

Dostawa

2952982
Ładowanie...