Xi

Propaganda

„Propganda” jest powszechnie uważana z najgłośniejszą i najbardziej wpływową książkę Edwarda L. Bernaysa – austriacko-amerykańskiego pioniera public relations (uważa się go oficjalnie za twórcę PR), jednego z teoretyków i praktyków totalitarnych metod formatowania świadomości i precyzyjnego kontrolowania jednostek za pomocą propagandy medialnej. W swojej pracy Bernays prostym, przystępnym językiemCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Data premiery: 2020-08-29
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 144
 • Wymiary: 210 x 145

„Propganda” jest powszechnie uważana z najgłośniejszą i najbardziej wpływową książkę Edwarda L. Bernaysa – austriacko-amerykańskiego pioniera public relations (uważa się go oficjalnie za twórcę PR), jednego z teoretyków i praktyków totalitarnych metod formatowania świadomości i precyzyjnego kontrolowania jednostek za pomocą propagandy medialnej. W swojej pracy Bernays prostym, przystępnym językiem opisuje mechanizmy formowania mas.

Autor wychodzi z założenia, że świadoma i inteligentna manipulacja zorganizowanymi nawykami i opiniami tych mas jest ważnych elementem demokratycznego społeczeństwa. A ci, którzy manipulują tym niewidzialnym mechanizmem, tworzą swoisty niewidzialny rząd, który jest prawdziwą siłą rządzącą państwem.

W „Propagandzie” Bernays pisze, że demokratyczne państwo to jego zdaniem pierwotnie nieuformowana i mało rozgarnięta masa, która jest pozbawiona trwałego spoiwa i której powinna przewodzić garstka inteligentnych nadzorców. To właśnie oni, korzystając z naukowych badań nad psychologią jednostki oraz tłumu oraz rozmaitych metod indoktrynacji i manipulowania ludzkimi pragnieniami, ustalają system wartość i główne cele społeczne – a w ten sposób popychają ludzi w tę czy inną stronę. Pokazują bowiem ludziom pewne pomysły jako naukowo udowodnione, postępowe, demokratyczne czy emancypacyjne, a w konsekwencji sterują ich zachowaniami i osiągają własne cele.

Edward L. Bernays – jedna z najważniejszych szarych eminencji XX wieku, w historii myśli politycznej i public relations postać tyleż znacząca, co kontrowersyjna – był pionierem naukowej techniki kształtowania opinii publicznej i manipulowania nią, którą nazwał „inżynierią zgody”. Podczas I wojny światowej był integralną częścią amerykańskiego Komitetu Informacji Publicznej (CPI), potężnego aparatu propagandowego, który został stworzony, by informowania społeczeństwa o wojnie, która uczyni świat bezpiecznym. To, czego się tam nauczył zastosował w swoich badaniach, w których połączył idee między innymi Gustave’a Le Bona i Wilfreda Trottera dotyczące psychologii tłumu z psychoanalitycznymi ideami jego wuja, Zygmunta Freuda.

Bernays stał się gorącym zwolennikiem propagandy jako narzędzia demokratycznej i korporacyjnej manipulacji ludnością. W swojej przełomowej „Propagandzie” to niesamowicie prorocza wizja wykorzystania tytułowego narzędzia do kontrolowania zbiorowego umysłu w różnych dziedzinach – w rządzie, polityce, sztuce, nauce i edukacji. Lektura tej książki uświadamia, czym stały się współczesne instytucje rządowe i biznesowe w związku ze zorganizowaną manipulacją mas.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2895082
Tytuł
Propaganda
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
144
Data premiery
2020-08-29
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
210 x 145
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.21
Długość
2100
Głębokość
1450
Wysokość
145
Nasza cena
32,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • marek o. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-04
  Swietna ksiązka, otwiera oczy na media i manipulacje.
 • Paula W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-19
  Książka „Propaganda” to moje najnowsze odkrycie i książka, która wciąga czytelnika od samego początku. U ans wszyscy zachwycają się w domu tą książkę, zarówno żona, mąż jak i rodzice. Książka napisana jest w genialnym stylu, zawiera mnóstwo fotografii, już sama okładka zachęca do zakupu i wnikliwej lektury, nie ma co się dziwić, ze to światowy bestseller. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam,
 • Asia E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-16
  Książka, która zdobyła moją sympatię od początku do końca. Świetny styl pisarski, dużo ciekawostek i do tego świetna szata graficzna. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić wszystkim bardzo mocno. Takich pozycji jak ta to obecnie ze świeczką szukać.
 • Grazyna Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-11
  Bardzo mocno polecam ta książkę, dawno nie wciągnęłam się tak bardzo w lekturę żadnej pozycji, a  ta umiliła mi kilka minionych wieczorów i na pewno jeszcze nie raz nie dwa razy do niej wrócę. A tymczasem polecam wszystkim
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lipca, piątek
0,00 zł
2895082
Ładowanie...