Xi

Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm

Książka "Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm" precyzyjnie wyjaśnia naukę katolicką odnośnie do tak zwanej kwestii żydowskiej. Jean-Michel Gleize czyni to w sposób wolny od teologicznie absurdalnych i politycznie poprawnych zarazem błędów II Soboru Watykańskiego. W oparciu o teksty świętego Tomasza z Akwinu autor wnikliwie analizuje rewolucję, jaką był Sobór, inspirując czytelników do samodzielnej Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: DeReggio
 • Data premiery: 2022-09-15
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 232
 • Wymiary: 212 x 132
Polecamy podobne produkty

Książka "Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm" precyzyjnie wyjaśnia naukę katolicką odnośnie do tak zwanej kwestii żydowskiej. Jean-Michel Gleize czyni to w sposób wolny od teologicznie absurdalnych i politycznie poprawnych zarazem błędów II Soboru Watykańskiego. W oparciu o teksty świętego Tomasza z Akwinu autor wnikliwie analizuje rewolucję, jaką był Sobór, inspirując czytelników do samodzielnej przygody intelektualnej i krytycznego spojrzenia na kwestie duchowe i katolicyzm. Publikacja wydawnictwa DeReggio została wzbogacona o pasjonujący wstęp księdza Piotra Dzierżaka oraz bogate przypisy autorskie i polskiej redakcji. Ilustracja na okładce to z kolei dzieła Juana De Flandesa zatytułowana "Kuszenie Chrystusa".

O czym jest książka "Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm"?

"Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm" Jeana-Michela Gleizego powstała w oparciu o metodą scholastyczną - praktycznie zarzuconą przez współczesnych komentatorów, bowiem wymagającej niezwykłej, jak na dzisiejsze standardy nauk społecznych, logiki i precyzji wypowiedzi przy wysnuwaniu wszelkich wniosków. A taka jest właśnie myśl autora, kapłana katolickiego i członka Bractwa kapłańskiego świętego Piusa X. Jean-Michael Gleize wykłada apogoletykę, aklezjologię i estetykę, tłumaczy łacińskie traktaty teologiczne, regularnie pisuje teksty analizujące kwestie, które we współczesnej myśli kościelnej są szczególnie istotne. W poszczególnych rozdziałach autor pochyla się nad zagadnieniami związanymi z II Soborem Watykańskiem, podaje różne argumenty, w precyzyjny sposób analizuje między innymi ważność Starego Przymierza czy niewierność żydów. Wspólnie z czytelnikami dochodzi do konkluzji, spośród których najważniejsza brzmi: "To Kościół jest prawdziwym Izraelem"

"Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm" - opinie

Książka "Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm" odpowiada na najważniejsze pytania związane z Izraelem, judaizmem, kwestią żydowską, bogobójstwem. Jean-Michel Gleize rozwiewa wszelkie wątpliwości związane z tematyką narodu izraelskiego oraz jego aktualnego stosunku do Boga. Omawia teologiczne, historyczne i współczesne aspekty roli żydów w historii zbawienia, wspólnie z czytelnikami podejmując wnikliwą, podpartą naukowo refleksję o tak zwanym "równoległym przymierzu". Jego książka to intelektualne i teologiczne wyzwanie, któremu warto poświęcić swój czas.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3288497
Tytuł
Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm
Wydawnictwo
Liczba stron
232
Data premiery
2022-09-15
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
212 x 132
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.27
Długość
130
Głębokość
207
Wysokość
132
Nasza cena
37,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
3 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. lipca, piątek
0,00 zł
3288497
Ładowanie...