Xi

Pragnienie, by być blisko

Romans New Adult autorki „Złączonych”! Amber nie potrafi poradzić sobie ze wspomnieniami dotyczącymi wydarzeń sprzed lat. W środku czuje się kompletnie pusta. Każdy dotyk innej osoby, nawet bliskiej, wywołuje u niej ataki paniki. Dziewczyna jest na granicy wytrzymałości. Wkrótce Amber wprowadza się do Briana – swojego brata – oraz jego przyjaciela Zacharego, którzy znają się ze studiów. Ma nadziejCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: NieZwykłe
 • Data premiery: 2022-10-20
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 272
 • Wymiary: 204 x 141

Romans New Adult autorki „Złączonych”!

Amber nie potrafi poradzić sobie ze wspomnieniami dotyczącymi wydarzeń sprzed lat. W środku czuje się kompletnie pusta. Każdy dotyk innej osoby, nawet bliskiej, wywołuje u niej ataki paniki. Dziewczyna jest na granicy wytrzymałości.

Wkrótce Amber wprowadza się do Briana – swojego brata – oraz jego przyjaciela Zacharego, którzy znają się ze studiów. Ma nadzieję, że to będzie dla niej nowy początek, i zaczyna snuć plany o przyszłości oraz normalnym życiu.

Zachary to typ imprezowicza, który zmienia kobiety jak rękawiczki i nie planuje, aby było inaczej. Jednak w Amber jest coś, co go fascynuje. Chce rozwikłać ją jak zagadkę, poznać jej sekrety i sprawić, że ta odkryje, że dotyk może być też przyjemny. Jednak to zdecydowanie niepokoi brata Amber, a Zach zdaje sobie sprawę, że z nią nie może postępować tak jak z innymi kobietami. Tej dziewczyny nie będzie mógł zostawić po jednej wspólnej nocy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3300942
Tytuł
Pragnienie, by być blisko
Wydawnictwo
Liczba stron
272
Data premiery
2022-10-20
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
204 x 141
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.23
Długość
204
Głębokość
204
Wysokość
141
Nasza cena
27,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Tatiasza i. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-24
  „Czasami trzeba zapomnieć o pewnych utraconych rzeczach, by odkryć, że w każdym z nas kryje się siła większa, niż się tego spodziewamy.” Trzy lata temu świat Amber się zawalił. Dziewczyna przeszła przez piekło na ziemi, do dziś nie potrafi uporać się z nawracającymi wspomnieniami. Każdy dotyk obcej osoby, zwłaszcza mężczyzny wywołuje w niej atak paniki. Znajduje się na skraju załamania. Jej ojciec i brat robią wszystko, aby jej pomóc, chcą by znowu mogła cieszyć się z życia. Przeprowadzka do brata ma jej ułatwić powrót do normalności i być początkiem, próbą nawiązania zwyczajnych kontaktów z ludźmi. Z bratem mieszka jego najlepszy przyjaciel Zachary. To typ imprezowicza, który dziewczyny zmienia jak rękawiczki. Jest przystojny, bogaty, prowadzi beztroskie, intensywne życie, jego relacja z rodzicami jest bardzo napięta. W najbliższym czasie nie planuje żadnych zmian. A jednak… niespodziewanie Amber wzbudza w nim nieoczekiwane i niepokojące uczucia. Autorka kolejny raz pozytywnie mnie zaskoczyła. Czuć zadziorny pazur pisarki. Naturalnie, nietuzinkowo, niejednoznacznie ukazani bohaterowie. Narracja toczy się naprzemiennie z perspektywy Amber i Zacharego – mamy wgląd w ich myśli i serca, widzimy ich wewnętrzne walki. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Evie jest spokojną, cichą, wręcz bojaźliwą, bardzo skrzywdzoną i skrytą dziewczyną. Zachary to jej zupełne przeciwieństwo, pewny siebie, towarzyski, wyluzowany młody mężczyzna. Jak potoczy się ich relacja? Powieść niesie ogromne emocje. Autorka podejmuje trudne, złożone problemy, robi to z wyczuciem i empatią. Trudne pogodzenie się z przeszłością, przeżyta trauma, która nie pozwala na normalne życie. Strach przed ludźmi, przed dotykiem, przed bliskością. Poczucie beznadziei, obojętność, apatia. Relacja naszej pary od początku nie jest łatwa, w obojgu zachodzą zmiany. Ona stara się walczyć, być silna, nie jest jej łatwo, zbudowała wokół siebie gruby mur, odgrodziła się od ludzi, od bliskich. On po raz pierwszy w życiu pragnie się kimś opiekować, Amber wzbudza w nim same ciepłe uczucia, przy niej staje się delikatny i cierpliwy. Bardzo chciałby jej pomóc. Czy dziewczyna mu na to pozwoli? Czy będzie w stanie zaufać? Kolejna powieść Autorki, od której nie mogłam się oderwać. Słodko – gorzka opowieść pewnej miłości i próby uporania się z traumatycznymi przeżyciami. Bardzo polecam!
 • Magdalena S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-07
  „Pragnienie, by być blisko” to moim zdaniem wrażliwsza odsłona autorki, a jest tym ciekawsza, ponieważ powstała jeszcze przed całą serią mafijną, z którą głównie jest kojarzona. Dzięki temu mamy możliwość poznać inną jej stronę, lecz tak samo ujmującą.

  Cora Reilly w tej powieści podjęła trudny i delikatny temat i zrobiła to z czułością wobec głównej bohaterki. Amber poznajemy w momencie, gdy zmaga się z ciężką depresją. Napaść, której padła ofiarą, zrujnowała jej życie. Kolejną próbą na to, aby się pozbierać, jest zamieszkanie z bratem i jego przyjacielem, którzy mają jej pomóc w powrocie do dawnego życia. Z czasem między dziewczyną i Zachem, zaczyna się rozwijać romantyczna relacja.

  Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę, z zainteresowaniem śledziłam losy pary i przede wszystkim postępy jakie czyniła dziewczyna. Każdy dzień, każdy mały krok, który Amber stawiała do przodu, zbliżał ją do upragnionego celu. Metamorfoza którą przechodzi, była ukazana w niezwykle uroczy sposób. Pojawił się także wątek dotyczący Zacharego, związany z trudnościami w relacjach z rodzicami, który jeszcze bardziej podkręcił całość.

  Cora Reilly jak to ma w zwyczaju stworzyła również niezwykle ciekawe postacie drugoplanowe, które aż się proszą o swoje indywidualne historie.

  Autorka zdecydowanie położyła tutaj nacisk na przeżycia wewnętrzne bohaterów i wyszło to świetnie. Temperatura rosła z każdą stroną, a przyciąganie które wytworzyło się pomiędzy parą, było intensywne. Ich relacja rodziła się powoli, uczyli się siebie nawzajem, a obserwowanie ich narastającego uczucia było niezwykle wciągające.

  Lubię kiedy autor osadzając w swojej fabule młodych ludzi, nie robi z nich infantylnych postaci tylko kreuje mądre osoby, które budują nowe doświadczenia, ciągle poszukują siebie i uczą się na swoich błędach, tak jak zadziało się to tutaj.

  Także jeśli chcecie sprawdzić w jak interesujący sposób Cora Reilly ujęła format romansu New Adult, to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Mi się bardzo podobało i chce więcej!
 • Joanna L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-27
  Są takie wydarzenia, które skutecznie mogą odebrać wolę życia. Ile trzeba mieć siły, by przezwyciężyć takie traumatyczne wspomnienia, wiedzą jedynie ci, którzy przez to przeszli. Należy jednak mieć świadomość, że nie każdy jest w stanie udźwignąć takie brzemię na swoich barkach. Niełatwe zadanie mają także bliscy ofiary, którzy balansują na granicy litości i nadmiernej opiekuńczości, nigdy nie będąc pewnymi jak się zachować, by nie zostać źle odebranym. Czy są w ogóle szanse, by przezwyciężyć dramatyczne sytuacje i wyjść z nich zwycięsko? Zawsze, a ułatwić to mogą odpowiedni ludzie wokół.
  Amber poznajemy gdy po trzech latach izolacji w rodzinnym domu, wyprowadza się do Bostonu, by zamieszkać z bratem i jego przyjacielem. To ma być dla niej krok ku rozpoczęciu nowego życia, choć wydaje się to zadaniem wręcz karkołomnym. Bowiem dziewczyna nie jest w stanie przebywać z obcymi mężczyznami w jednym pomieszczeniu, wzdryga się na samą myśl o przelotnym dotyku i od lat nie pozwoliła się przytulić nawet ojcu i bratu. Trzyma wszystkich na dystans a jedyną pociechę przynosi jej kot, który jest odrobinę niezwykły. Choć dziewczyna skrycie marzy o nowych etapach w życiu, rozpoczęciu pracy, studiów, a nawet zakochaniu się, to doskonale wie, że nie powinna robić sobie nadziei na ich spełnienie. A może wreszcie znajdzie się ktoś, kto pomoże jej wyjść z tej hermetycznej i pilnie strzeżonej strefy komfortu, w której dawno temu się zamknęła?
  Zach to stuprocentowy łamacz kobiecych serc, jednak on nie traktuje płci pięknej poważnie. Kobiety służą mu do zaspokojenia potrzeb, lecz nawet przez myśl nigdy nie przeszła mu wizja jakiegokolwiek związku. Zbyt dobrze bawi się tak, jak dotychczas, w towarzystwie równie chętnych przygód kolegów. Zach studiuje prawo, jednak nie jest w pełni zaangażowany w naukę, bowiem stanowi ona bardziej odpowiedź na oczekiwania wobec niego aniżeli odzwierciedlenie jego pragnień. Doskonale wie, że jego marzenia nie mają racji bytu w świecie, w którym dorastał. I wtedy znikąd pojawia się Amber, burząc jego pewność siebie, oczekiwania co do przyszłości i wizję świata, której do tej pory się trzymał. Ale czy to wystarczy, by był wart tak kruchej dziewczyny, jaką jest siostra najlepszego przyjaciela?
  "Pragnienie, by być blisko" ogromnie mnie zaskoczyła trudną tematyką, którą porusza od pierwszych stron. Choć teoretycznie bohaterami są młodzi ludzi, kompletnie nie odczuwałam ich wieku czy też częstej dla takiej literatury infantylności, a to z uwagi na fakt wydarzeń, z którymi muszą się mierzyć. Bowiem traumatyczne doświadczenia będące udziałem Amber wpływają także na postawę jej brata, ale sprawiają także, że Zach otrzymuje przyspieszony kurs dojrzewania i odkrywa w sobie pokłady uczuć, o które sam siebie by nie podejrzewał. To wzruszająca, chwytająca za serce opowieść o próbie zmierzenia się z własnymi demonami i niesprawiedliwościami, które zafundował los. Autorka porusza tu kwestię borykania się z własną cielesnością i drastycznymi wspomnieniami, niechęcią wobec życia ale i problemami domowymi, które skutkują spaczonym podejściem do ludzi i uczuć. To, że Cora Reilly pisze świetnie, wie chyba każdy, kto zetknął się z jej twórczością, i w tym temacie nic się nie zmienia. Wciąga nas swoją magią w wykreowany świat i czułam wewnętrzną niezgodę na powrót do rzeczywistości, gdy dotarłam do zakończenia. Jednak ta książka to zupełnie inna odsłona jej twórczości, niemniej równie dobra jak te, które znamy. Oczywiście, w powieści znajdziemy także elementy erotyki, charakterystyczne dla stylu Autorki, jednak nie przesłaniają one głównego nurtu powieści, którym jest pokonywanie własnych ograniczeń. Cora wnika w umysły bohaterów, ukazując nam całokształt ich postaci na wysokim poziomie, na tyle, by bez problemu zrozumieć ich postępowanie i rozterki. Nie mogłam się oderwać od lektury, będąc pod wrażeniem zarówno odważnej tematyki tu podjętej, jak i całokształtu powieści, w której znalazłam wszystko, czego oczekiwałabym po tego typu literaturze. Ogromnie polecam!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


3300942
Ładowanie...