Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Książki do nauki czytania, pisania i liczenia

Mimo, że głoski wydają się prostszą składniową wyrazy, to właśnie nauka czytania sylabami powinna być pierwszą metodą, z którą zapoznają się dzieci w trakcie całego procesu nauki czytania. Największa zaleta metody sylabowej to eliminacja czytania wyrazu po jednej literce. Dzięki sylabom Twoje dziecko będzie czytało szybciej, płynniej i z większym zrozumieniem tekstu.

"Nauka czytania sylabami" - czytanie od podstaw

Nie można zaprzeczyć, że głoskowanie to bardzo ważny proces, potrzebny w naszym języku. Jednak tak naprawdę metodyka nauki czytania zaleca, aby wprowadzić je na końcu, gdy dziecko już umie czytać. Wbrew pozorom to właśnie sylaby są o wiele prostsze do nauki czytania i dlatego najmłodsi powinni zacząć od nauki sylab, aby potem móc swobodnie głoskować kolejne wyrazy.

"Nauka czytania sylabami" to książeczka dla wszystkich, którzy niedawno rozpoczęli naukę czytania, a chcieliby tę umiejętność doskonalić. W książce zawarto krótkie teksty, w których co druga sylaba w wyrazie jest zaznaczona kolorem. To bardzo ułatwia rytmiczne czytanie, a podział wyrazu na sylaby jest prosty do odczytania. Są one bowiem wyraźnie zaznaczone.

Książka składa się z prostych, wesołych tekstów o zróżnicowanej tematyce oraz kolorowych sylab, które z pewnością pomogą dzieciom w nauce czytania. Dodatkiem są krótkie zdania zamieszczone w liniaturze, na stronie obok tekstu głównego, które umożliwią przepisanie zdań i pozwolą potrenować kaligrafię.

Książeczka "Nauka czytania sylabami" - ćwiczenie najważniejszych umiejętności

Ta niedługa książeczka stanowi świetny trening dla najmłodszych, którzy w czytaniu i pisaniu stawiają pierwsze kroki. Rozwija szereg umiejętności, które mocno usprawniają płynne czytanie i pisanie:

  • utrwala podział wyrazów na sylaby,

  • ułatwia czytanie wyrazu z podziałem na sylaby,

  • umożliwia płynne przeczytanie wyrazu,

  • ułatwia zrozumienie czytanego tekstu,

  • umożliwia trening pisania.

Wydawnictwo Books And Fun, które stoi za tą publikacją słynie z przemyślanych pomocy naukowych dla najmłodszych. Publikacje, które dotychczas ukazały się jego nakładem zaprojektowano z myślą o dzieciach, które trzeba zachęcić do utrwalania podstawowych umiejętności, najlepiej poprzez połączenie ich z zabawą. Nie inaczej jest w przypadku książeczki "Nauka czytania sylabami", przystępny format, atrakcyjna treść i niezwykle kolorowa szata graficzna sprawiają, że najmłodsi użytkownicy z zaangażowaniem utrwalają sylaby, przy tym świetnie się bawiąc.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3261915
Ładowanie...