Xi
 » Podręczniki szkolne  » Szkoła muzyczna

Najczęściej kupowane razem

Nasza muzyka 3
praca zbiorowa
5/5
50,59 zł
Nasza muzyka 1
praca zbiorowa
5/5
50,59 zł
Nasza muzyka 2
praca zbiorowa
5/5
50,59 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
151,77 zł

Książka "Nasza muzyka 3" to trzecia część wyjątkowej publikacji edukacyjnej, która jest jednocześnie podręcznikiem i bogatym materiałem do ćwiczeń. Została opracowana przez specjalistki w swojej dziedzinie, czyli przez Lidię Florek, Ilonę Tomerę-Chmiel i Tatianę Stachak, a wydana przez wydawnictwo Euterpe. Autorki zadbały o wysoce profesjonalną treść i solidnie przygotowane zadania. Powstało bardzo cenne wprowadzenie do niesamowitego świata muzyki, z którego można korzystać zarówno w szkole, jak i w warunkach domowych!

O czym jest książka "Nasza muzyka 3"?

"Nasza muzyka 3" oparta jest na materiale solfeżowym, czyli nauce opartej na czytaniu nut głosem. Uczniowie mogą ćwiczyć melodie ludowe oraz największe arcydzieła mistrzów w historii muzyki. Nie zabrakło także piosenki specjalnie skomponowanych przez autorki. Dużym wsparciem dla nauczycieli będzie z kolei szeroki wybór akompaniamentów.

Podręcznik zawiera dużo cennego materiału edukacyjnego o słuchu i rytmice, a teoria muzyki została zaprezentowana w bardzo przystępny sposób. Najmłodsi uczniowie nie będą mieli problemu z uczenia się różnych definicji jasno i precyzyjnie przetłumaczonych i dostosowanych do ich poziomu rozwoju. Książka została wzbogacona o liczne ćwiczenia – od kompozycji i improwizacji, przez kaligrafię, aż po bardziej „rozrywkowe” zadania, chociażby zagadki czy rebusy. Wszystko to po to, by jak najlepiej zainspirować dzieci i wprowadzić je do fascynującego świata muzyki.

"Nasza muzyka 3" - opinie

Książka "Nasza muzyka 3" to pięknie opracowany graficznie podręcznik stanowiący znakomite narzędzie do nauki muzyki. Niewątpliwym jego smaczkiem są ilustracje Małgorzaty Flis, które nadają odpowiedni klimat i posiadają dużo symbolicznych muzycznych nawiązań.

Ciekawa jest także forma wydania książki, w której zadbano o każdy szczegół – wielkość czcionki czy szerokość pięciolinii – tak, aby dzieci mogły aktywnie korzystać z proponowanego materiału i nie napotykały żadnych trudności. „Nasza muzyka” z pewnością wyróżnia się na rynku książek do nauki muzyki – jest nowoczesna, przemyślana i pomysłowa, a przy tym bardzo przystępna i atrakcyjna w odbiorze. Gwarantuje bowiem przyjemne i skuteczne przekazywanie oraz zdobywanie wiedzy.

Z całą pewnością książka pomoże nauczycielom w rzetelnym przygotowaniu lekcji, tak aby rozwijanie umiejętności i zainteresowań muzycznych uczniów mogło odbywać się bez zbędnego wysiłku. Dzięki niej muzyczne lekcje mogą okazać się wspólną, wspaniałą i wartościową zabawą połączoną z nauką.

W kategorii "Sztuka i kultura" znajdziecie wiele równie cennych i przydatnych materiałów do nauki muzyki.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

janusz c.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
książka kupiona dla dziecka do nauki, ładne wydanie i przestępna cena, szybka dostawa, polecam zakup.

Dostawa

466336
Ładowanie...