Xi

Naku*wiam zen

"Naku*wiam zen" - Maria Peszek szczerze o swoich korzeniach i relacji z ojcemMaria - artystka pogrążona w kryzysie twórczym, kobieta na życiowym zakręcie. Do kogo zwrócić się o poradę i słowa otuchy, jeśli nie do ojca, zaufanego powiernika i doświadczonego artystę? Jan - legenda krajowej sceny teatralnej, człowiek w jesieni życia. Czas nie oszczędza nikogo: w wyniku gwałtownego zawału serca jeden Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Marginesy
 • Data premiery: 2022-10-12
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 350
 • Wymiary: 223 x 148

"Naku*wiam zen" - Maria Peszek szczerze o swoich korzeniach i relacji z ojcem

Maria - artystka pogrążona w kryzysie twórczym, kobieta na życiowym zakręcie. Do kogo zwrócić się o poradę i słowa otuchy, jeśli nie do ojca, zaufanego powiernika i doświadczonego artystę?

Jan - legenda krajowej sceny teatralnej, człowiek w jesieni życia. Czas nie oszczędza nikogo: w wyniku gwałtownego zawału serca jeden z najwybitniejszych polskich aktorów staje niemalże na granicy życia i śmierci.

Zarówno ojciec, jak i córka stawiają czoła sytuacjom granicznym. Najwyższy czas, żeby dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o sobie nawzajem i przedyskutować poglądy na temat otaczającego nas świata: efektem tych rozmów jest szczera do bólu, bezkompromisowa, wciągająca bez reszty autobiograficzna książka "Naku*wiam zen".

Przed Tobą dzieło ludzi związanych najbliższym pokrewieństwem i poświęceniem życia na ołtarzu sztuki, dla których granice wyznaczane poprzez konwenanse nie istnieją, a nic, co ludzkie, nie jest im obce. Maria Peszek odkrywa przed czytelnikami nieznaną część swojej osobowości - tę prowadzącą do źródła jej siły.

O czym jest książka "Naku*wiam zen"?

W rozmowach Jana i Marii Peszków wzniosłe idee przeplatają się z banałem codzienności, fantazja z przyziemnym realizmem, sacrum z profanum. Nadrzędną wartością jest jednak szczerość i brak tabu - ojciec i córka rozmawiają o miłości psychicznej i fizycznej, przełamywaniu barier w sztuce, ludzkiej cielesności i fizjologii, Bogu i sensie życia. Nie mają wobec siebie żadnych blokad, wzajemne zaufanie i otwartość pozwalają im na swobodną wymianę myśli i dzielenie się z nimi czytelnikami.

Relacja Jana i Marii Peszków budzi podziw, ale i lekkie niedowierzanie - czy to możliwe, by ojciec i córka rozmawiali ze sobą tak otwarcie, po kumpelsku, nie stroniąc ani od wulgaryzmów, ani od ujawniania szczegółów z tych obszarów życia, które większość z nas najchętniej skrzętnie ukrywa? Autorzy książki "Naku*wiam zen" udowadniają, że nie tylko można, ale i powinno komunikować się w ten sposób - bo przecież wszystko to, co w pierwszej chwili wydaje się ekstremalne, należy w istocie do elementów układanki naszej autentycznej, człowieczej codzienności.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3290140
Tytuł
Naku*wiam zen
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
350
Data premiery
2022-10-12
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
223 x 148
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.52
Długość
148
Głębokość
220
Wysokość
148
Nasza cena
33,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Emilia G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-24
  Naku*wiam zen to jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam, naprawdę. I takie same zdanie ma na ten temat mój małżonek. Oboje podczas lektury mieliśmy dużo świetnej zabawy, generalnie podczas czytania u czytelnika pojawia się całe spektrum emocji, od śmiechu, poprzez wzruszenie. Naprawdę to coś ciekawego. I naprawdę chyba częściej zacznę sięgać po ten gatunek literacki, bo dotychczas to tylko thrillery i horrory.
 • Adriana K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-24
  Naku*wiam zen to jedna z lepszych książek, jakie było mi dane czytać w ostatnim czasie, o ile nie najlepsza w ogole. Abawna, w dobrym tonie, dobrze opowiedziana. Naprawdę trudno się było oderwać. No i lektura poszła mi błyskawicznie. Nim się obejrzałam byłam już na ostatnich stronach. Teraz czyta moja siostra i podobnie jak ja, jest pod ogromny wrażeniem tej lektury. Zresztą, wystarczy tylko spojrzeć na te wszystkie dobre opinie – nie ma co się dziwić, że ma same pozytywy.
 • Janina T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-21
  Naku*wiam zen to pozycja, którą kupiłam za sprawą tych wszystkich dobrych recenzji, jakie możemy przeczytać w internecie. Jest nieszablonowa i szalenie intrygująca Od pierwszej, do ostatnie strony. Zapewne gdyby nie opieka na dziećmi i praca, to przeczytałabym jednym tchem, a tak lektura i tak zajęła mi krótki czas, bo raptem 3 dni. Na pewno jeszcze wiele razy do niej wrócę, a tymczasem serdecznie ją polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3290140
Ładowanie...