Xi

Michał Koterski. To już moje ostatnie życie

"Przeleciał mi przed oczami film z życia i zrozumiałem, że jak dzisiaj się nie zatrzymam, to już nigdy nie powtórzy się taka szansa. Umrę tu samotnie. Zaćpam się, zapiję, zachleję na śmierć. To będzie mój koniec" - zwierza się bezwzględnie szczerze Michał Koterski, który w napisanej wspólnie z Beatą Nowicką, dziennikarką i autorką wielu niezapomnianych wywiadów z najważniejszymi postaciami świata Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak
 • Serie: Biografie gwiazd
 • Data premiery: 2023-04-12
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 368
 • Wymiary: 211 x 143

"Przeleciał mi przed oczami film z życia i zrozumiałem, że jak dzisiaj się nie zatrzymam, to już nigdy nie powtórzy się taka szansa. Umrę tu samotnie. Zaćpam się, zapiję, zachleję na śmierć. To będzie mój koniec" - zwierza się bezwzględnie szczerze Michał Koterski, który w napisanej wspólnie z Beatą Nowicką, dziennikarką i autorką wielu niezapomnianych wywiadów z najważniejszymi postaciami świata kultury, polityki i show-biznesu, opowiada o tym, co stało się w jego życiu, że dzisiaj jest "czysty". Wydana przez Znak publikacja "Michał Koterski. To już moje ostatnie życie" to bezkompromisowa, odważna i poruszająca do głębi opowieść życiu, uzależnieniach, wychowaniu w rodzinie obarczonej od pokoleń nałogami, o popularności i jej mrocznych stronach, a także miłości, łasce, Bogu i życiu "na trzeźwo".

O czym jest książka "Michał Koterski. To już moje ostatnie życie"?

"Michał Koterski. To już moje ostatnie życie" jest przejmującym wywiadem, jakiego tytułowy bohater udzielił cenionej dziennikarce Beacie Nowickiej. Polski aktor, prezenter telewizyjny najbardziej znany jest z ekranowych ról w filmach swojego ojca, legendarnego Marka Koterskiego. Niezapomniany Sylwuś, syn Adasia Miauczyńskiego, zapadł widzom w pamięć dzięki charakterystycznym epizdom w "Ajlawju", "Dniu świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Michał Koterski szczerze opowiada o swoich problemach z narkotykami, znajomościach z lokalnymi gangsterami, alkoholizmie ojca. Uzależnienia zdominowały jego życia, którego niemal połowę poświęcił na walkę z nimi. Historia jego życia porusza, inspiruje i przypomina o tym, co najważniejsze.

"Michał Koterski. To już moje ostatnie życie" - opinie

Książka "Michał Koterski. To już moje ostatnie życie" to świadectwo trudnej, wymagającej i niejednokrotnie wręcz brutalnej walki o samego siebie. Wychodzenie z uzależnień położyło się cieniem na całej egzystencji Michała, który świadomy, że to jego ostatnia szansa, w pewnym momencie zwrócił się do Boga. Świadomość, że jego syn Fryderyk jest pierwszym Koterskim, który urodził się w trzeźwej rodzinie, z pewnością pomogła. W autentycznej, szczerej do bólu rozmowie z Beatą Nowicką Michał Koterski opowiada o ćpaniu, życiu na krawędzi i o swojej przemianie - która inspiruje do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce, zanim będzie za późno.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3340299
Tytuł
Michał Koterski. To już moje ostatnie życie
Wydawnictwo
Liczba stron
368
Data premiery
2023-04-12
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
211 x 143
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.47
Długość
140
Głębokość
205
Wysokość
143
Nasza cena
45,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-04-08
  Czy łatwo spędza się dzieciństwo, gdy wokół niego czyhają się wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, których rodzice nie zauważają, tylko widzą własne potrzeby i wykonywany zawód, a nie obserwują, jak zachowuje się ich dziecko, które potrzebuje miłości, zwrócenia na siebie uwagi? Jakim był naprawdę dzieckiem młody Michał Koterski, z jakimi zmagał się problemami, co lubił robić, kto był jego prawdziwym przyjacielem, czy miał autorytety, z czego śmiał, co go martwiło, kiedy odkrył prawdziwy smak życia i poczuł, że może aktorstwo to jest to, w czym się widzi najlepiej i może pokazać twarz, jakiej nikt nie zna, zakrywając po drodze to, co dane mu było przeżyć ciężkie rany, aby móc zapomnieć o nich lub nie. Michała Koterskiego miałam okazję poznać jako aktora, ale również aktywnego uczestnika wielu programów telewizyjnych, który potrafił mnie pozytywnie w nich zaskoczyć sposobem wypowiedzi i pomysłowością na to, jak przedstawić własną twórczość artystyczną. Przede wszystkim podobał mi się u niego uśmiech, co prawda był on czasami tajemniczy. Zawsze w niewygodnych dla niego sytuacjach kryzysowych zachować zimną krew. To silna osobowość pomimo tego, że jest znanym synem reżysera Marka Koterskiego. Książka pt. ''Michał Koterski. To już moje ostatnie życie'' autorstwa Michała Koterskiego, Beaty Nowickiej uważam, za doskonałe zrelacjonowanie tego, czego my nie wiemy o tej pory o życiu aktora, który pod maską wykreowanych granych przez niego bohaterów w filmach bądź też w serialach umie stworzyć w nich wyjątkowy klimat, a w szczególności powierzone mu role czuje, a to się daje bardzo łatwo zapamiętać i polubić. Aktor zyskuje na tym, jak jest wyjątkowy na swój sposób i gdy jest coś w nim, co pozwala mu dalej popracować nad wyrazistością nowym wizerunkiem jego całkiem innej zagranej nowej postaci w powierzonej mu jako głównej roli, która jest później szansą nad sprawdzeniem się w teatrze czy w filmie. W trakcie czytania książki zadawałam sobie pytania, jak to jest, że my tak z pozoru nic nie wiemy o naszych ulubionych aktorach, jakie mieli życie, zanim stali się sławni, co Michał czuł, gdy grał, kiedy poczuł się naprawdę szczęśliwy? Ta książka uświadomi wielu czytelnikom, jak prezentuje się życie aktora odsłaniającego realne karty barykad wyborów do podjęcia trudnych decyzji, gdy nie ma się czasami kontroli nad nim, że można się stoczyć łatwo, ale, jak można również przy tym znaleźć siły na to, że są jednak sposoby na nie poddawanie się, pomimo że pojawiają się do pokonania przeszkody, które da się przewidzieć, gdy wykonuje się zawód aktora. Książka ta składa się z 15 rozdziałów. Zamieszczone zostały w niej piękne wykonane zdjęcia z życia prywatnego, zawodowego aktora. Podoba mi się to w tej książce, że na zadawane pytania przez autorkę aktor wypowiada się z użyciem języka zrozumiałego, a przede wszystkim odpowiedzi nie są krótkie. Książkę tę czytało mi się bardzo dobrze. Polecam przeczytać tę książkę.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 29. kwietnia, poniedziałek
0,00 zł
3340299
Ładowanie...