Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Literatura dziecięca 6-8 lat

Jeśli będziecie mieć okazję znaleźć się kiedyś w bezchmurną noc z dala od miasta, na łonie natury, przyjrzyjcie się rozgwieżdżonemu niebu. Już starożytni Grecy obserwowali i badali świecące na niebie gwiazdy, nadając każdej nazwę i łącząc je w gwiazdozbiory przypominające kształtem zwierzęta, przedmioty i postacie mitologiczne. Wszechświat jest w ciągłym ruchu, a do tego Ziemia obraca się wokół własnej osi. Tej samej letniej nocy mieszkaniec Japonii zobaczy inne gwiazdy niż mieszkaniec Europy. Po otwarciu każdego okienka ujrzysz gwiazdy. Spróbuj rozwiązać zagadkę, a potem popatrz jeszcze raz przez okienko, tym razem pod światło. Ciekawe, jakie zobaczysz zwierzęta?

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Ewa J.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 08-06-2022 | Recenzja zweryfikowana
Nie jest to książka, którą kupiłabym gdybym zobaczyła ją na sklepowej półce. Brakuje mi treści, choć wiem, że została wydana przede wszystkim jako atrakcyjny wizualnie album dla dzieci.

Trzeba przyznać, że ilustracje i cała "otoczka" wokół gwiazdozbiorów są oryginalne, nietypowe i nieco magiczne. Jednak mam poczucie, że dzieci nie mają takiej wiedzy o gwiazdach, żeby móc zrozumieć samodzielnie treść tej książki.

Kupiłam ją ze względu na liczne pozytywne recenzje, ale będzie musiała poczekać na swoje "5 minut" w naszym domu, gdy dzieci będą starsze i bliższy im będzie temat gwiazd.

Dostawa

3150859
Ładowanie...