Xi
 » Książki  » Poradniki  » Seks, relacje

Najczęściej kupowane razem

Być razem. Książka dla par. Rodzina potrzebuje rodziców, którzy potrafią zadbać o siebie
5/5
26,99 zł
2 produkty
wartość produktów w zestawie:
53,18 zł

Światowej sławy pedagog i terapeuta rodzinny Jesper Juul znany głównie z książek o tematyce wychowania i rodzicielstwa, tym razem prezentuje pozycję skierowaną do osób w związku. Znalazło się w niej siedem rozmów z parami, w których wspólnie poruszają problematykę niezgodności w podejściu do dzieci, nierównego podziału odpowiedzialności, presji wzajemnych oczekiwań czy po prostu codziennych konfliktów. Autor wspomina również o swoich przemyśleniach na temat życia w związku, bliskości i porozumienia. Dodatkowo w książce znalazł się rozdział o specjalnej więzi między dzieckiem a jednym z rodziców i konsekwencjach, jakie przynosi to całej rodzinie.

W "Być razem. Książka dla par" europejski autorytet w dziedzinie wychowania dzieci, Jesper Juul zauważa, że wiele rodziców, u których pojawiają się dzieci, przestaje być szczęśliwymi parami. Korzystając ze swojej wieloletniej praktyki i licznych inspirujących, dających do myślenia przykładów, autor zachęca pary do pozostania w byciu razem mimo wszystkich przeciwności. Koncentruje się przy tym na kluczowe punkty, na które trzeba zwrócić uwagę, by zachować zdrowe, dobre i satysfakcjonujące relacje zarówno z dziećmi, jak i między sobą. Wniosek płynący z jego błyskotliwych, przystępnie opisanych analiz i refleksji jest jednoznaczny: jeśli rodzice poświęcą swojemu związkowi odpowiedni czas i przestrzeń, wszyscy członkowie rodziny będą żyć lepiej i szczęśliwiej. Tylko w ten sposób można stworzyć harmonijne środowisko, w którym dzieci dorastają silne i wzmocnione rodzinną więzią, a miłość rodzicami pozostaje żywa.

"Być razem. Książka dla par" to porywająca pochwała miłości, budowania tej więzi oraz nieustanej, wspólnej pracy nad swoim związkiem. Ten niezwykły i inspirujący poradnik przypomina wszystkim zagubionym w swoich rolach parom i rodzicom, jak powrócić do pierwotnej namiętności przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej odpowiedzialności we wspólnym wychowywaniu swoich pociech. Jasper Juul towarzyszy mamom i tatom podczas ich długiej podróży, skutecznie podpowiadając im, jak na nowo zdefiniować takie kwestie, jak bliskość czy porozumienie. Jednocześnie jego do moralizatorskiej retoryki - formuła rozmów z rzeczywistymi rodzicami sprawia, że lektura "Być razem" zwraca uwagę na najistotniejszy fakt: bycie razem i bycie rodzicom to wielki wysiłek oraz ciężka praca - ale też piękna przygoda.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Katarzyna G.

Klient zweryfikowany

2/5
| 14-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Groźne jest myślenie że lektura tej książki jest zamiast terapii! To również przeczytałam w opiniach i dlatego ją kupiłam. Ciekawe opowiadania, ale nic nie zastąpi kontaktu z żywym człowiekiem, więc jeśli ktoś szuka pomocy to lepiej rozejrzeć się za dobrym specjalistą.
Ponadto mężczyźni częściej potrzebują jasnych wyraźnych porad, więc jest ryzyko że tych jasnych porad z tego potoku (bo autor leje wodę) nie wyciągną.

Oliwia M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Być razem. Książka dla par. Rodzina potrzebuje rodziców, którzy potrafią zadbać o siebie to książka dla mnie bardzo odkrywcza Póki co nie mogę namówić męża do lektury, ale ja chłonęłam z niej garściami. Jest rewelacyjnie napisana, prostym i zrozumiałym językiem. Autor po prostu chce trafić ze swoim przekazem do każdego czytelnika, do każdego człowieka. Oczywiście kilka rzecz było dla mnie bardzo oczywistych, ale i o takim czymś warto mówić, pisać. Polecam!

Amelia S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kolejna książka autorstwa Jaspera Jula, która wylądowała na naszej półce. Kolejna dawka bardzo praktycznej i przydatnej wiedzy. Wszystko świetne opisane, poparte przykładami, które są z życia wzięte. Zarówno ja jak i zona sporo wynieśliśmy z tego i nasze relacje faktycznie sporo się poprawiły i co najlepsze wiemy też, ze to ma pozytywny oddźwięk na nasze dzieci. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Sonia D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ta książka wiele mi uzmysłowiła. Autor mocno naciska na fakt, że mimo że jesteśmy rodzicami, to powinniśmy też sporo zapominać o sobie. Rodzic też jest człowiekiem, powinien dać o swoją kondycję zarówno fizyczną, jak i przede wszystkim psychiczną. Dużo tutaj lania wody, ale to w stylu Juula. Nie krytykuję tego, bo autor ten zawsz przemyci w tym jakąś mądrość życiową, która bardzo sobie cenię. Polecam gorąco!

Eliza E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo mądra książka od mojego autorytetu w dziedzinie wychowywania dzieci. Mimo, ze raczej nie mam problemu w relacji z mężem, jesteśmy szczęśliwym związkiem to i tak chętnie sięgnęłam po tą pozycję. Dowiedziałam się wielu odkrywczych rzeczy. Autor napisał książkę na podstawie doświadczeń siedmiu różnych par. Było to bardzo motywujące, a historie tych ludzi stały się dla mnie nie lada inspiracją. Dużo z tego wszystkiego wyniosłam. Polecam!

Alicja T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 28-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Fantastyczna książka. Zresztą nie jest to dla mnie żadne zdziwienia. Jasper Juul pisze zawsze genialne treści i nie inaczej było tym razem. Chociaż tutaj głównym odbiorcą nie jest dziecko a rodzic, a w zasadzie to rodzice i relacje między nimi. To istna Skarbica wiedzy na temat udanego małżeństwa, udanego związku. Dużo tu o wpływie relacji między obojgiem rodziców na dziecko. Autor pisze także sporo o konfliktach, o wsparciu. Jest tu wszystko, dosłownie. Polecam gorąco!

Lucyna D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jasper Juul od zawsze przede wszystkim pisze z myślą o dzieciach, jednak tym razem zwraca się do rodziców. Udowadnia, ze to jak rodzice ze sobą rozmawiają, jakie relacje mają wypływa znacząco na rozwój ich dziecka. Zgadzam się oczywiście z tym twierdzeniem w 100%. Autor podaje szereg raz, które można zastosować gdy dwoje ludzi się nie dogaduje. Sprawdziliśmy z mężem, faktycznie to działa. Nie trzeba od razu iść na terapię.

Urszula J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 14-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Być razem. Książka dla par. Rodzina potrzebuje rodziców, którzy potrafią zadbać o siebie to moje najnowsze odkrycie od pana Jaspera Juula. Polecam z całego serca wszystkie jego książki, ale tą jedną jedyną bardzo szczególnie. Owszem jak jesteśmy rodzicami, to skupiamy się przede wszystkim na wychowywaniu dzieci, podczas gdy zapominamy o samie, o relacji z mężem o pielęgnowaniu tego co mamy. Gratuluję autorowi kolejnej świetnej pozycji i polecam.

BogusŁawa G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Nikt nie potrafi tak dobrze zmotywować do zmian życiowych jak Jasper Juul. To jeden z moich ulubionych autorów, a czytanie jego książek jest jak terapia, na którą zazwyczaj musimy wydać krocie. Tutaj w stosunkowo niskiej cenie otrzymujemy ogrom porad i wskazówek na temat tego jak poprawnie funkcjonować w związku, jak pielęgnować relację mąż –żona i jakie wpływa mają nasze konflikty na rozwój naszych pociech.

Marzena Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo mądra i pouczająca książka. uwielbiam ją czytać i na jednym razie się nie skończyło. Dzięki wskazówkom autorka rozwiązaliśmy z mężem mnóstwo swoich problemów, nauczyliśmy się komunikować i wiemy, ba! Jesteśmy przekonani, że to ma też pozytywny wpływ na nasze dzieci. Z perspektywy czasu wstyd mi, że musiałby słuchać naszych kłótni. Polecam książkę wszystkim rodzicom. Zresztą nie tylko tą, ale i wszystkie inne tego autora.

Danuta M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Tą książkę powinno przeczytać każde małżeństwo, każda para na świecie, która ma dziecko. Często nie zdajemy sobie jak swoimi wewnętrznymi konfliktami, jak kłótniami możemy wpływać na naszego malucha. Nie zawsz problemy emocjonalne dzieci biorą się z otoczenia szkolnego, czy podwórka. Czasem my jesteśmy źródłem. Polecam przeczytać tą książkę od deski do deski, potraktować ją jako podręcznik i zastosować się do wszelkich wskazówek autorka. Moim zdaniem Jasper Juul to autorytet w dziedzinie i można mu zaufać w stu procentach.

Jagoda M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Wielu rodziców ma problemy jeśli chodzi o zgodność w wychowaniu dziecka. Wiele ludzi ma zwyczajnie odmienne poglądy na ten temat i jest zwyczajnie zrozumiałe. Grunt to dojść do konsensusu i właśnie w tej kwestii pomoże Wam ta książka. Zarówno mnie, ja i mojej żonie treści z tej pozycji uświadomiły naprawdę wiele. Od kilu miesięcy jesteśmy zgodni w kwestii wychowania córki. I to wszystko dzięki tej książce, która Wam serdecznie polecamy.

Bernadeta F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Rodzice często niestety różnią się poglądami an temat wychowania swojej pociechy. Takie sytuacje często rodzą konflikty, które wpływają nie tylko na relacje w małżeństwie, ale i na nasze dzieci. Jeśli taka sytuacja zdarza się raz na jakiś czas, to raczej nie mamy powodu do niepokoju. To moim zdaniem zupełnie normalne. Niestety gorzej, jeśli do kłótni dochodzi częściej,. Dziecko to widzi i reaguję w swój własny, emocjonalny sposób. Moi drodzy nie pozwólcie na to. Przeczytajcie tą książkę i dowiedzcie się jak dość do porozumienia. Polecam, nam pomogła.

Dostawa

847619
Ładowanie...