Bez pożegnania

Agnieszka Lingas-Łoniewska jest mistrzynią w malowaniu emocji. W kontynuacji słynnego „Bez przebaczenia” autorka wzięła na warsztat temat dramatycznej rzeczywistości żołnierzy z PTSD i ich bliskich. Ta książka porwie wasze serca i wzruszy was do łez. Jacek Krall nie może przestać śnić o wojnie. Dręczą go wyrzuty sumienia po tragicznej w skutkach misji wojskowej, a zespół stresu pourazowego nie pozCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Słowne
  • Data premiery: 2020-03-25
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 350
  • Wymiary: 205 x 145 x 20
więcej parametrów

O książce

Agnieszka Lingas-Łoniewska jest mistrzynią w malowaniu emocji. W kontynuacji słynnego „Bez przebaczenia” autorka wzięła na warsztat temat dramatycznej rzeczywistości żołnierzy z PTSD i ich bliskich. Ta książka porwie wasze serca i wzruszy was do łez. Jacek Krall nie może przestać śnić o wojnie. Dręczą go wyrzuty sumienia po tragicznej w skutkach misji wojskowej, a zespół stresu pourazowego nie pozwala normalnie żyć. Przenosi się do Orzysza, gdzie trafia pod opiekę pułkownika Piotra Sadowskiego. Tam decyduje się poprosić o pomoc. Weronika Szuwarska przeżyła ogromną tragedię. Praca terapeutki jest dla niej ucieczką od bólu. Przystojny i smutny żołnierz, który zjawia się w jej gabinecie, budzi jej zamrożone do tej pory serce. To nie będzie łatwa terapia. Czy Weronika poradzi sobie w tej sytuacji? Czy uratuje żołnierza i siebie? Pułkownik Piotr Sadowski i jego żona Paulina mają własne problemy. Przeszłość mocno trzyma ich w swoich rękach. Dawny wróg, upiór sprzed lat wychodzi na wolność. Ich życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Miłość jest potężną i wspaniałą siłą. Nie ma jednak pewności, że tym razem uda się jej zwyciężyć nad złem.

  • Tom 1 - Bez przebaczenia
  • Tom 2 - Bez pożegnania

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
1351391
Tytuł
Bez pożegnania
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
350
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2020-03-25
Rok wydania
2020
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
205 x 145 x 20
Waga
0.3 kg
Wysokość
20 mm
Długość
205 mm
Głębokość
145 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
145 mm
Nasza cena
33,99 zł

Opinie i recenzje książki Bez pożegnania

5,0/5
 
11 recenzji
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Kasia F. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-29Recenzja zweryfikowana
    Moim zdaniem ta książka nie dorównuje pierwszej części, ale i tak warto ją przeczytać. Wszystkie opisane pary – Paulina i Piort, Jacek i Weronika, Kuba i Ola – maja za sobą bagaż doświadczeń, stawiają czoła przeszłości, ich losy przeplatają się czasem w zaskakujących momentach. Autorka posługuje się pięknym językiem, sugestywnie oddaje przeżycia i wewnętrzne odczucia bohaterów i pod tym względem nie odstaje od pierwszej części. Każdy, kto przeczytał „Bez przebaczenia” będzie zadowolony z lektury choćby ze względu na rozwiązanie i zakończenie rozpoczętych w niej wątków.
  • Edyta W. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-29Recenzja zweryfikowana
    Przepełniona nadzieją opowieść o walce z samym sobą i trudach radzenia sobie z traumą, która na zawsze zostawia w człowieku swój ślad. To wzruszająca książka o tym, jak bardzo potrzebujemy obok siebie kogoś nam bliskiego.
  • Malgorzata Z. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-19Recenzja zweryfikowana
    Jestem wielką fanką pierwszej części „Bez przebaczenia” i uważam, że autorka nie obniżyła lotów w kontynuacji. Powiesć jest troche inna, spokojniejsza w rytmie, przeciwnie niż w pierwszej części mamy tu historie kilku bohaterów, nie tylko Piotra i Pauliny (chociaż i im poświęcone jest sporo miejsca). Zarówno pod względem tematyki psychologicznej, związanej z zespołem PTSD, jak i po prostu skomplikowanych relacji międzyludzkich książka nie rozczarowuje i jak najbardziej jest godna polecenia.
  • Violetta R. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-14Recenzja zweryfikowana
    Są tutaj elementy powieści psychologicznej, thrillera, ale także mocno zarysowany wątek romantyczny. Mieszanka godna polecenia zwłaszcza tym, którzy cenią, gdy autor zaczyna eksperymentować i łączyć ze sobą różne gatunki.
  • Helena N. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-09Recenzja zweryfikowana
    Ta książka to znacznie więcej niż romans. Opisuje historię żołnierzy cięzko doświadczonych w walce, którzy przeżyli traumę niewyobrażalną dla zwykłych ludzi. Powieść pokazuje, jak ważne jest wsparcie ukochanych osób i jak silna jest miłość, która potrafi wyleczyć najbardziej głębokie rany.
  • Małgorzata Z. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-07-30Recenzja zweryfikowana
    „Bez pożegnania” to nie tylko wstrząsająca historia o radzeniu sobie z traumatycznymi przeżyciami, ale także opowieść o sile miłości, która potrafi uleczyć nawet najgłębsze rany.
  • Natalia R. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-07-30Recenzja zweryfikowana
    Autorka Agnieszka Lingas-Łoniewska jest nazywana dilerką emocji i nie ma w tym nic a nic przesady. „Bez pożegania” jak i poprzednia część „Bez przebaczenia” wyciska łzy z oczu, porusza, zapada w pamięci na długo. Otwiera oczy na traumę żołnierzy dotkniętych zespołem stresu pourazowego, wyrzutami sumienia po śmierci zadanej na wojnie. Nie mamy pojęcia, co tak naprawdę przeżywają ci na pozór twardzi i bezwzględni mężczyźni, a ta książka pozwala choć odrobinę wczuć się w ich sytuację. Polecam!
  • Bogumiła E. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-07-20Recenzja zweryfikowana
    Nie czytalam pierwszej części i trochę tego żałuję, bo nieraz trudno było mi się połapać w losach bohaterów. Ale i tak książka jest godna polecenia. Napisana pięknym językiem, bardzo emocjonalna, z analizami psychiki bohaterów zmagających się ze skutkami wojennej traumy.
  • Józef M. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-07-15Recenzja zweryfikowana
    Powieść podejmująca temat zespołu stresu pourazowego i przedstawiająca sytuacje, które mogłyby wydarzyć się naprawdę. Trzeba docenić fakt, że autorka nie bała się sięgnąć po naprawdę trudną tematykę choroby, o której wciąż jeszcze za mało się mówi.
  • Jolanta L. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-07-10Recenzja zweryfikowana
    Historia Pauli i Piorta podbiła moje serce już dawno, dawno temu i bardzo ucieszyłam się po wydaniu kolejnej części. A jeszcze bardziej, kiedy okazało się że jest jeszcze lepsza :) Obok dalszych losów Pauli i Piotra poznajemy losy Jacka Kralla i jego miłości – psycholożki Weroniki, która pomogła mu przezwyciężyc traumę z przeszłości. Powieść buzuje od emocji, wiele z nich jest trudnych i zostawia ślad jeszcze przez jakiś czas po lekturze. Ostatecznie jednak miłość zwycięża wszystko – i to przede wszystkim zapamiętam z tej książki.
  • Karolina Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-07-03Recenzja zweryfikowana
     Agnieszka Lingas-Łoniewska to od niedawna jedna z moich ulubionych pisarek. Jeśli chodzi o literaturę stricte kobiecą, to będzie ona dla mnie nie do zastąpienia, chyba że przestanie pisać - nad tym jednak zdecydowanie będę ubolewać. "Bez pożegnania" to dalszy ciąg przygód bohaterów książki pt. "Bez przebaczenia". Pojawiają się też jednak nowi, którzy mają swoje problemy i to naprawdę poważne. Muszę powiedzieć, że nazywanie tejże autorki dilerka emocji to zdecydowanie celne określenie. Co tym razem chce nam zafundować Łoniewska? Zobaczmy.

     

    Jacek Krall najczęściej śni o wojnie. Jednak bardzo często robi wszystko by albo nie spać, albo wręcz stracić świadomość. Alkohol i narkotyki pomagają, ale mężczyzna wie, że to krótkoterminowe rozwiązania. Gdy przenosi się do koszar w Orzyszu i trafia pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, jest wykończony zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Okazuje się, że silny stres pourazowy oraz wyrzuty sumienia związane z tragicznie zakończona misja stawiają Kralla pod ścianą. Świadomy, że sam nie zdziała nic, postanawia w końcu poprosić o pomoc.

    Weronika Szuwarska ma za sobą największą stratę, jaką może ponieść kobieta. By zapomnieć o tym, co zdarzyło się w przeszłości, poświęca się pracy terapeutki. Gdy w jej gabinecie pojawia się pewien przystojny i tajemniczy żołnierz, jej serce budzi się z letargu. I choć wie, że czeka ją niezwykle trudna terapia, bo będzie dotyczyć nie tylko jej pacjenta, to czuje, że będzie warto się jej poświęcić. Nie odstrasza jej nawet fakt, że może okazać się, iż będzie to najtrudniejsza, a także najważniejsza terapia w jej życiu.

    W tym samym czasie Piotr i Paulina Sadowscy muszą zmierzyć się z problemami z przeszłości, które nie dają o sobie zapomnieć. Dodatkowo problemy rodzinne oraz sprawa siostry Piotra i brata Pauliny...

    Jak widzimy, Lingas-Łoniewska postawiła na powrót głównych bohaterów oraz ukazania kolejnej pary, która by pozwolić rozkwitnąć miłości będzie musiała pokonać niejedną przeszkodę. Muszę powiedzieć, że po zakończeniu tej pozycji mam zamiar zgłębić temat PTSD, czyli stresu pourazowego. Ukazała go w niezwykle realistyczny i dokładny sposób, to jednak tylko wzmogło moją chęć, by dowiedzieć się o tego typu traumie jak najwięcej. I choć w powieści działo się niezwykle dużo, emocje szalały jak na rollercoasterze, to jednak cały czas moje myśli uciekały w kierunku PTSD. To Jacek Krall stał się moim bohaterem i moim idolem w "Bez pożegnania". Aż chciałabym, by Agnieszka napisała jeszcze jedna część na zakończenie, która pokaże nam Piotra i Paulinę, którzy problemy z przeszłości mają za sobą, Jacka i Weronikę, którzy nareszcie uspokoili swoje serca, dając im szansę na miłość, a także Kubę i Olę, którzy również nie mieli lekko w przeszłości. Polecam tę książkę każdej kobiecie, szczególnie partnerkom, ale też rodzinom żołnierzy lub innych osób, które mogą mieć problem ze stresem pourazowym. W końcu tej przypadłości można się nabawić nawet po jakimś wypadku czy innym tego typu zdarzeniu. Ja zaś zamierzam zgłębić temat PTSD, a także czytać kolejne pozycje Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka