Xi
Polecamy inne produkty z serii "5 sekund" Zobacz wszystkie

Gra 5 sekund junior - kto pierwszy, ten lepszy!

 

Szaloną rozgrywkę czas zacząć! Podejmij wyzwanie, szybko myśl i szybko mów. Bacznie obserwuj ruchy przeciwników i nie daj się zmylić ich podpowiedziom. 

5 sekund junior to gra w której każde słowo jest na wagę złota. Tik tak. Tik tak. Czas ucieka nieubłaganie. Czy pod presją czasu będziesz w stanie podać odpowiedzi, które nie wzbudzą wątpliwości pozostałych uczestników zabawy? 

Gra planszowa 5 sekund junior – na czym to polega?

Mając na uwadze olbrzymią popularność gry słownej 5 sekund, wydawnictwo Trefl przygotowało uproszczoną wersję zabawy, specjalnie z myślą o młodszych użytkownikach. W grze 5 sekund junior pytania zostały dobrane w taki sposób, by w rozgrywce mogli bez trudu uczestniczyć gracze w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na dwustronnych kartach umieszczono pytania o różnym stopniu trudności. Pytania na stronie żółtej są skierowane dla młodszych dzieci, a na stronie czerwonej - dla starszych. 

Celem gry jest udzielenie stosownej liczby poprawnych odpowiedzi na zadane pytanie (2 odpowiedzi dla kart żółtych, 3 - dla kart czerwonych). Każdy gracz ma tylko 5 sekund, żeby ukończyć zadanie. Jeśli zdąży udzielić prawidłowych odpowiedzi przed upływem czasu, otrzymuje punkt i przesuwa swój pionek na planszy punktacji o 1 miejsce do przodu. 

Osoba, której pionek trafi na pole oznaczone jako “kolorowa strefa”, zyskuje dodatkowe sekundy na odpowiedź. Gracze mają też do dyspozycji sześć kart specjalnych (tj. “Czas” i “Zmiana”), które mogą wybawić z opresji, gdy ogarnie ich uczucie pustki w głowie.

Rozgrywka kończy się w momencie, gdy któryś z uczestników dojdzie do linii mety. 

Trefl 5 sekund junior - zawartość pudełka 

W pudełku znajdują się takie elementy jak:

  • 354 karty z pytaniami (łącznie 708 zagadek),

  • 36 kart specjalnych (18 kart “Czas” i 18 kart “Zmiana”)

  • 6 pionków,

  • spiralny czasomierz,

  • plansza punktacji,

  • pudełko na karty,

  • instrukcja gry.

Gra familijna 5 sekund junior - opinie

Gra 5 sekund junior gwarantuje całej rodzinie dużą dawkę pozytywnych emocji i doskonałą zabawę. Edycja dla dzieci ma przejrzyste zasady i pytania dopasowana do zdolności poznawczych najmłodszych. 

Liczba dostępnych pytań i ciekawa tematyka zagadek sprawiają, że gra wciąga i charakteryzuje się dużą miodnością.  

Zabawka stanowi wartościową rozrywkę, która ma pozytywny wpływ na rozwój młodych ludzi. Wspiera umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Dzieci trenują koncentrację uwagi i jednocześnie uczą się działać pod presją czasu.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

923831
Ładowanie...