Xi

Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności

"Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności" to najważniejszy podręcznik dla terapeutów wdrażających trening umiejętności DBT, napisany przez twórczynię DBT, Marshę M. Linehan.DBT łączy techniki terapii poznawczo-behawioralnych (m.in. modyfikacja poznawcza czy regulacja emocji) z uważnością, akceptacją i procesami dialektycznymi. Powstała w latach osiemdziesiątych metoda terapiiCzytaj więcej

"Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności" to najważniejszy podręcznik dla terapeutów wdrażających trening umiejętności DBT, napisany przez twórczynię DBT, Marshę M. Linehan.

DBT łączy techniki terapii poznawczo-behawioralnych (m.in. modyfikacja poznawcza czy regulacja emocji) z uważnością, akceptacją i procesami dialektycznymi. Powstała w latach osiemdziesiątych metoda terapii stale się rozwija, a coraz większa liczba badań sugeruje, że trening umiejętności jest obiecującą interwencją m.in. u młodzieży z tendencjami samobójczymi, a także u dorosłych z zaburzeniem osobowości z pogranicza, zaburzeniami odżywiania się, oporną na leczenie depresją, nadużywających substancji psychoaktywnych i borykających się z wieloma innymi chorobami.

"Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Podręcznik terapeuty" to książka, dzięki której terapeuta pozna główne założenia DBT, przygotowuje ona również do przeprowadzenia tego treningu i do zastosowania podstawowych strategii DBT.

Książka jest pomocą dla terapeutów, którzy znajdą w niej wiele przykładów klinicznych, szczegółowe uwagi dydaktyczne oraz omówienie praktycznych aspektów treningu umiejętności, oprócz wspomnianego przygotowania do treningu, są tu również opisane organizacja sesji, rozpoczęcie treningu, cele terapeutyczne i procedury treningu czy zastosowanie innych strategii i procedur DBT do treningu umiejętności behawioralnych. Podane są w niej również wyczerpujące i precyzyjne instrukcje dotyczące nauczania określonych umiejętności związanych z uważnością, skutecznością interpersonalną, regulacją emocji oraz tolerancją na problemy psychiczne i emocjonalne. W książce poruszone są również kwestie umiejętności związanych ze skutecznością interpersonalną, umiejętności związanych  regulacją emocji oraz umiejętności związanych z tolerancją na dolegliwości psychiczne.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w serii Psychiatria i Psychoterapia, jej uzupełnieniem dla pacjentów jest książka "Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów".

Marsha M. Linehan urodziła się w 1943 roku. Jest amerykańską psycholożką i pisarką, twórczynią dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), profesorką psychologii na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle oraz dyrektorką kliniki badań i terapii behawioralnej. Jej główne badania dotyczą zaburzeń osobowości typu borderline, zastosowania modeli behawioralnych do zachowań samobójczych i nadużywania narkotyków.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
651935
Tytuł
Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
528
Data premiery
2016-11-02
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
29
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
1.28
Długość
297
Głębokość
210
Wysokość
27
Nasza cena
87,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Urszula S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-07
  Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności to bardzo dobrze książka, bardzo dobrze napisana. Autor prowadzi czytania krok po kroku, wiele tłumaczy, objaśniać wszystko za pomocą przykładów. Podoba mi się te oprawa graficzna no i cena. Cena tej książki nie jest jakoś specjalnie wygórowana, a zarazem wiele w niej wartościowej wiedzy znajdziemy. Polec, ma bardzo mocno, nie tylko terapeutom, a le generalnie wszystkim zainteresowanym tematyką. Nieocenione źródło wiedzy.
 • Monika M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-06
  Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności to must have dla każdego terapeuty. Książka napisana konkretnie, rzeczowo i przede wszystkim bez zbędnego lania wody, co ja sobie bardzo cenie. Wszystko jest szczegółowo opisane, z przykładami klinicznymi, krok po kroku. Polecam zarówno początkującym terapeutom jak i tym bardziej zaawansowanym. Nie ma drugiej chyba takiej serii na rynku, tak dobrze stworzonej, poprowadzonej przez autora.
 • Aurelia N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-26
  Nie ma co się dziwić tym wszystkim dobrym opiniom na temat tej pozycji i szczerze mówiąc, to żałue, że dopiero teraz trafiłam na ten tytuł. A wszystko za sprawa koleżanki, który wspomniała przy kawie o tej książce. Takich pozycji jak ta, które tak dobrze tłumacza szereg istotnych kwestii jest zdecydowanie za mało na polskim rynku wydawniczym. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić wszystkim początkującym terapeutom, naprawdę takich książek jak ta to obecnie ze świeczką szukać.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


651935
Ładowanie...