Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności (Marsha Linehan) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności

Marsha Linehan

(okładka miękka)

5/5

Kup w zestawie:

Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności
5/5
82,69 zł 99,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
227,47 zł
193,67 zł
oszczędzasz 33,80 zł (15%)
-17%

99,99 zł

82,69 zł

oszczędzasz 17,30 zł (17%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

"Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności" to najważniejszy podręcznik dla terapeutów wdrażających trening umiejętności DBT, napisany przez twórczynię DBT, Marshę M. Linehan.

DBT łączy techniki terapii poznawczo-behawioralnych (m.in. modyfikacja poznawcza czy regulacja emocji) z uważnością, akceptacją i procesami dialektycznymi. Powstała w latach osiemdziesiątych metoda terapii stale się rozwija, a coraz większa liczba badań sugeruje, że trening umiejętności jest obiecującą interwencją m.in. u młodzieży z tendencjami samobójczymi, a także u dorosłych z zaburzeniem osobowości z pogranicza, zaburzeniami odżywiania się, oporną na leczenie depresją, nadużywających substancji psychoaktywnych i borykających się z wieloma innymi chorobami.

"Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Podręcznik terapeuty" to książka, dzięki której terapeuta pozna główne założenia DBT, przygotowuje ona również do przeprowadzenia tego treningu i do zastosowania podstawowych strategii DBT.

Książka jest pomocą dla terapeutów, którzy znajdą w niej wiele przykładów klinicznych, szczegółowe uwagi dydaktyczne oraz omówienie praktycznych aspektów treningu umiejętności, oprócz wspomnianego przygotowania do treningu, są tu również opisane organizacja sesji, rozpoczęcie treningu, cele terapeutyczne i procedury treningu czy zastosowanie innych strategii i procedur DBT do treningu umiejętności behawioralnych. Podane są w niej również wyczerpujące i precyzyjne instrukcje dotyczące nauczania określonych umiejętności związanych z uważnością, skutecznością interpersonalną, regulacją emocji oraz tolerancją na problemy psychiczne i emocjonalne. W książce poruszone są również kwestie umiejętności związanych ze skutecznością interpersonalną, umiejętności związanych  regulacją emocji oraz umiejętności związanych z tolerancją na dolegliwości psychiczne.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w serii Psychiatria i Psychoterapia, jej uzupełnieniem dla pacjentów jest książka "Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów".

Marsha M. Linehan urodziła się w 1943 roku. Jest amerykańską psycholożką i pisarką, twórczynią dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), profesorką psychologii na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle oraz dyrektorką kliniki badań i terapii behawioralnej. Jej główne badania dotyczą zaburzeń osobowości typu borderline, zastosowania modeli behawioralnych do zachowań samobójczych i nadużywania narkotyków.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 651935
Tytuł Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności
Autor Marsha Linehan
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 528
Data premiery 2016-11-02
Rok wydania 2016
Wymiary produktu [mm] 29
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 1.28
Cena detaliczna 99,99 zł
Nasza cena 82,69 zł
Serie: Psychiatria i psychoterapia

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Urszula S.

5/5
| 07-09-2021
Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności to bardzo dobrze książka, bardzo dobrze napisana. Autor prowadzi czytania krok po kroku, wiele tłumaczy, objaśniać wszystko za pomocą przykładów. Podoba mi się te oprawa graficzna no i cena. Cena tej książki nie jest jakoś specjalnie wygórowana, a zarazem wiele w niej wartościowej wiedzy znajdziemy. Polec, ma bardzo mocno, nie tylko terapeutom, a le generalnie wszystkim zainteresowanym tematyką. Nieocenione źródło wiedzy.

Monika M.

5/5
| 06-09-2021
Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Trening umiejętności to must have dla każdego terapeuty. Książka napisana konkretnie, rzeczowo i przede wszystkim bez zbędnego lania wody, co ja sobie bardzo cenie. Wszystko jest szczegółowo opisane, z przykładami klinicznymi, krok po kroku. Polecam zarówno początkującym terapeutom jak i tym bardziej zaawansowanym. Nie ma drugiej chyba takiej serii na rynku, tak dobrze stworzonej, poprowadzonej przez autora.

Aurelia N.

5/5
| 26-08-2021
Nie ma co się dziwić tym wszystkim dobrym opiniom na temat tej pozycji i szczerze mówiąc, to żałue, że dopiero teraz trafiłam na ten tytuł. A wszystko za sprawa koleżanki, który wspomniała przy kawie o tej książce. Takich pozycji jak ta, które tak dobrze tłumacza szereg istotnych kwestii jest zdecydowanie za mało na polskim rynku wydawniczym. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić wszystkim początkującym terapeutom, naprawdę takich książek jak ta to obecnie ze świeczką szukać.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
6. grudnia, wt. — 7. grudnia, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. grudnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...