Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Babette Rothschild

   (3 produktów)

  Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym

  Babette Rothschild

  (okładka miękka)

  41,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Wsparcie dla wspierających

  Babette Rothschild

  (okładka miękka)

  50,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ciało pamięta. Rewolucja w terapii traumy. Tom 2

  Babette Rothschild

  (okładka miękka)

  42,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Babette Rothschild

  Babette Rothschild to sławna psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Pisała i redagowała znakomicie oceniane książki o leczeniu osób po traumatycznych przeżyciach. Studiowała w Danii, a następnie wróciła do USA oraz zamieszkała w Los Angeles. Jest nie tylko autorką różnych publikacji naukowych, ale także wykłada. Realizuje program międzynarodowych wykładów i konsultacji.

  Babette Rothschild prowadzi praktykę kliniczną od 1976 r. Należy do International and European Societies for Traumatic Stress Studies i Association of Traumatic Stress. Specjalizuje się zwłaszcza w analizie transakcyjnej, psychoterapii Gestalt oraz psychodramie. W swojej pracy korzysta również z osiągnięć Terapii Psychosomatycznej. Zainteresowania naukowe tej badaczki dotyczą głównie terapii osób zmagających się ze skutkami traumatycznych doświadczeń.

  "Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym" - podręcznik, w którym Babette Rothschild szczegółowo wyjaśnia działanie mechanizmów obronnych, związanych z traumatycznymi przeżyciami. Ich wpływ dotyczy nie tylko psychiki, ale także ciała człowieka. Badaczka prezentuje krótką charakterystykę najczęściej spotykanych chorób psychosomatycznych i różnych rodzajów zachowania dysocjacyjnego. Książka zawiera również opis leczenia pourazowego, więc jest znakomitą propozycją dla wszystkich terapeutów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

  Ładowanie...