Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Babette Rothschild

 (2 produktów)
?

Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym

Babette Rothschild

(okładka miękka)

42,79 
Wysyłka dzisiaj

Ciało pamięta. Rewolucja w terapii traumy. Tom 2

Babette Rothschild

(okładka miękka)

40,99 
Wysyłka dzisiaj

Babette Rothschild

Babette Rothschild to sławna psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Pisała i redagowała znakomicie oceniane książki o leczeniu osób po traumatycznych przeżyciach. Studiowała w Danii, a następnie wróciła do USA oraz zamieszkała w Los Angeles. Jest nie tylko autorką różnych publikacji naukowych, ale także wykłada. Realizuje program międzynarodowych wykładów i konsultacji.

Babette Rothschild prowadzi praktykę kliniczną od 1976 r. Należy do International and European Societies for Traumatic Stress Studies i Association of Traumatic Stress. Specjalizuje się zwłaszcza w analizie transakcyjnej, psychoterapii Gestalt oraz psychodramie. W swojej pracy korzysta również z osiągnięć Terapii Psychosomatycznej. Zainteresowania naukowe tej badaczki dotyczą głównie terapii osób zmagających się ze skutkami traumatycznych doświadczeń.

"Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym" - podręcznik, w którym Babette Rothschild szczegółowo wyjaśnia działanie mechanizmów obronnych, związanych z traumatycznymi przeżyciami. Ich wpływ dotyczy nie tylko psychiki, ale także ciała człowieka. Badaczka prezentuje krótką charakterystykę najczęściej spotykanych chorób psychosomatycznych i różnych rodzajów zachowania dysocjacyjnego. Książka zawiera również opis leczenia pourazowego, więc jest znakomitą propozycją dla wszystkich terapeutów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Ładowanie...