Teoria poliwagalna. Przewodnik (Stephen W. Porges) - tantis.pl
Xi

Teoria poliwagalna. Przewodnik

Stephen W. Porges, Chris Lowney, Aleksander Gomola

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron: 272

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,99 zł

44,78 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 36,84 zł

Opis

Wartościowe i unikatowe źródło wiedzy dla psychoterapeutów!

„Teoria poliwagalna. Przewodnik” autorstwa Stephena W. Porgesa to książka o rewolucyjnym znaczeniu w terapii. Dedykowana jest psychoterapeutom i jako pierwsza na rynku przedstawia teorię, która została sformułowana w 1994 roku.

Teoria poliwagalna powstała jako efekt wieloletnich obserwacji oraz badań klinicznych. W jej założeniu  emocjonalna sfera życia człowieka ma podłoże biologiczne, natomiast życie psychiczne bezpośrednio wiąże się z procesami, które dokonują się w ciele. Autor skupia się przede wszystkim na nerwie błędnym i udowadnia, że ma on bardzo duży wpływ na ludzką psychikę.

Zdecydowanym plusem książki jest zastosowany w niej zrozumiały język, pozwalający na jasne przedstawienie wszelkich procesów, które mają miejsce w organizmie człowieka. Publikacja stroni od typowo naukowego żargonu, zawiłych opisów czy terminów, które zrozumieją jedynie osoby związane z medycyną. Może po nią sięgnąć każdy, bez względu na poziom rozeznania w temacie.

Stworzone przez Stephena W. Porgesa podejście naukowe jest zdecydowanie rewolucyjne. Dzięki niemu można zobaczyć, że wszelkie procesy zachodzące w ciele człowieka mają wpływ zarówno na jego zachowanie, jak i wchodzenie w relacje z innymi ludźmi.

W publikacji, oprócz najważniejszych założeń teorii poliwagalnej, można również znaleźć ciekawe rozmowy Porgesa z medykami, którzy wskazują możliwe formy zastosowania elementów teorii  poliwagalnej w procesie terapeutycznym. Autor podpowiada terapeutom zajmującym się autyzmem, depresją oraz traumą, w jaki sposób stworzyć terapię, której celem będzie uzyskanie na nowo równowagi biologiczno – behawioralnej za pośrednictwem oddziaływań o charakterze społecznym.

Stephen Porges to wybitny  amerykańskim badacz, profesor na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Illinois oraz dyrektor ośrodka Brain - Body Center. Zajmuje się psychofizjologią, bada jak procesy fizjologiczne oraz emocje, a także poznanie i osobowość oddziałują na siebie. W 1994 roku stworzył przełomową teorię poliwagalną, opisującą działanie autonomicznego układu nerwowego. Jej tezy stały się rewolucyjne i bardzo mocno wpłynęły na badania ludzkich zachowań oraz terapię. W swoich badaniach lekarz dowiódł, że autonomiczny układ nerwowy ma nie tylko wpływ na fizjologię, ale również emocje oraz zachowania społeczne.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 1351368
Tytuł Teoria poliwagalna. Przewodnik
Autor Stephen W. Porges, Chris Lowney, Aleksander Gomola
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 272
Data premiery 2020-03-18
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 23
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.42
Cena detaliczna 49,99 zł
Nasza cena 44,78 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Alicja B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo polecam do zgłębienia wiedzy na temat znaczenia teorii poliwagalnej i szansy na jej wykorzystanie w codziennym życiu, oraz w trakcie terapii. Porges udowadnia, to co wielokrotnie intuicyjnie odczuwało wielu terapeutów, jakie piętno zostawia w nas trauma, jak bardzo nasz nerw błędny reaguje ma wszelkiego rodzaju zmiany dźwięków i jak wiele możemy zmienić, robiąc jednocześnie tak nie wiele. Ponadto, książka Porgesa to również przełom w odniesieniu do sytuacji osób ze spektrum autyzmu - których odmienny rozwój sensoryczno - motoryczny wiąże się z inne wrażliwością, a także z innym odbiorem bodźcem ze świata zewnętrznego. Świadomość odmiennego reagowania nerwu błędnego, znajomość sposobu funkcjonowania osób z ASC (Autistic Spectrum Condition- osób w spektrum autyzmu) pozwala na lepsze zrozumienie, a także doprecyzowanie sposobu pracy, jego form w sposób, który pozwoli im dobrze się poczuć. Dodatkowo, warto zauważyć, że pozycja Porgesa to kolejna z pozycji (Lowen, Kohlberg, Levine), która wskazuje na ogromne znaczenie reakcji z ciała na nasze funkcjonowanie. Przez lata większa uwagę zwracał nasz umysł i to właściwie jemu poświecono znaczną część teorii, zapominając, że nie jesteśmy w stanie funkcjonować w odcięciu od ciała. Teoria poliwagalna udowodnia natomiast, że to nie nasza głowa, a nasze ciało często decyduje o tym jak zareagujemy na przeżywaną sytuacje i uświadamia nam, że choćbyśmy mieli poczucie, że mamy nad wszystkim kontrole, to jednak ludzki organizm ma w sobie tyle potencjału, że nie jesteśmy w stanie mieć pełnej kontroli.

Justyna B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Nie dziwię się, ze ta książka to światowy bestseller. Za całą dozą pewności zasługuje na takie miano. Książka przedstawia nam teorię poliwagalną od podstaw, od samiutkich treści początkowych, aż po rzeczy bardziej zaawansowane. I cała ta wiedza zaknięta jest w bardzo ładnej dla oka, estetycznej formie. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Violetta K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo dobry podręcznik będący nieocenionym źródłem wiedzy na temat teorii poliwagalnej. Czytałem już o tym sporo z różnych źródeł, ale to jest najlepsze, więc mocno zachęcam do zakupu i wnikliwej lektury.

Urszula S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ta książka to moje najnowsze odkrycie. Umiliła mi kilka wieczorów. Czytałam z zapartym tchem i na pewno jeszcze wiele razy do niej wrócę. To o czym pisze autor może nie jest dla mnie nowością, ale sprawiło, ze bardziej chcę zgłębić temat teorii poliwagalnej.

Kinga H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka z cyklu must have dla wszystkich osób związanych z psychoterapią. Ja dopiero jestem studentem a już załapałem bakcyla po zapoznaniu się z treścią tej książki. Dajnie, ze napisana jest zwyczajnym językiem, nie mocno naukowym, przystępnym. Tak naprawdę to każdy może ją przeczytać i każdy zrozumie przekaz autora. Polecam.

Aleksandra D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka „Teoria poliwagalna. Przewodnik” to pozycja obowiązkowa dla każdego psychoterapeuty, Ja jestem specjalsita z wieloletnim doświadczeniem i uważam ta pozycję za nieocenione źródło wiedzy. Nie dość, ze to wszystko było dla mnie bardzo odkrywcze, to jeszcze autor stara się wytłuamczyć najtrudniejsze zagadnienia  w zwyczajny, przystępny sposób. Nie przedłużając, polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...