Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Tomasz Sidorkiewicz

   (28 produktów)

  Batman. Trzech Jokerów

  49,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Stan strachu. Batman. Tom 5

  66,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Wyjątkowo mroczna noc. Batman. DC Black Label

  (okładka twarda)

  63,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Batman Tom 4 Zabobonna zgraja

  41,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Skulldigger. Czarny Młot

  41,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Tajna inwazja. Marvel

  68,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Batman/Catwoman

  (okładka twarda)

  109,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Batman / Spawn

  82,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Ziemia Jeden. Batman. Tom 3

  61,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Czarny Młot '45. Tom 1

  27,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Tomasz Sidorkiewicz

  Tomasz Sidorkiewicz to ceniony tłumacz. Specjalizuje się głównie w anglojęzycznych komiksach i fantastyce, które tłumaczy na język polski. Przede wszystkim jednak jest znany z redagowania "Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela". Mieszka w Zgorzelcu. Współpracuje z najważniejszymi wydawnictwami w Polsce zajmującymi się komiksami. To chociażby Egmont Polska oraz Mucha Comics.

  Tomasz Sidorkiewicz trafił do polskich czytelników zwłaszcza przez znakomite przekłady komiksów o Batmanie. Dzięki temu tłumaczowi odbiorcy w Polsce mogą poznać oryginalną i niezwykle mroczną wizję przygód obrońcy Gotham. To chociażby pozycje ilustrowane przez wybitnego artystę komiksowego, którym jest Andrea Sorrentino. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na barwny język cenionych scenarzystów komiksowych, a wśród nich znaleźli się Mattson Tomlin czy Enrico Marini. Przetłumaczenie tekstów tych wyjątkowych twórców przy najbliższym odwzorowaniu oryginalnego stylu jest dla każdego tłumacza niemałym wyzwaniem.

  "Batman. Mroczny książę z bajki" - nietypowa interpretacja przygód wspaniałego Batmana, w której nie zabrakło klasycznych postaci z Gotham i niesamowitych intryg. Tym razem Joker planuje skorzystać z nieoczekiwanej okazji, jaką podrzucił mu los. Bruce Wayne otrzymuje wiadomość, że jest... ojcem. Pewna kobieta wytacza mu proces o ojcostwo, a przestępcy tylko na to czekają! Autorem komiksu jest Enrico Marini, a polski czytelnik może się z nim zapoznać dzięki tłumaczeniu Tomasza Sidorkiewicza.

  Ładowanie...