Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jorge Jimenez

 (2 produktów)

Wojna Jokera. Batman. Tom 2

5/5
59,42 89,99 zł −34%
Wysyłka 2 dni robocze

Szósty wymiar. Liga Sprawiedliwości. Tom 4

47,19 69,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Jorge Jimenez

Jorge Jiménez urodził się 4 czerwca 1986 roku w Cádiar. Jest hiszpańskim rysownikiem, który odnosi ogromne sukcesy w Stanach Zjednoczonych, pracując jako członek zespołu DC Comics przy znanych seriach komiksów, takich jak "SuperSons" i niektórych zeszytach "Superman Rebirth".

Jiménez od najmłodszych lat uwielbiał rysować i pomimo rozpoczęcia kariery nauczyciela wychowania fizycznego, nie porzucił swojej artystycznej pasji i nadal tworzył. W wieku 24 lat przeszedł, jak sam mówi, rodzaj kryzysu egzystencjalnego i doszedł do wniosku, że chce całkowicie poświęcić się sztuce. W związku z czym, po trzecim roku studiów na Wydziale Wychowania Fizycznego i Nauk o Sporcie na Uniwersytecie w Granadzie porzucił naukę i zaczął rysować. Już po kilku miesiącach Jiménez był wystarczająco rozwiniętym twórcą, by zacząć uczestniczyć w związanych z komiksem różnych wydarzeniach i pokazach.

Jego pierwszym poważnym zleceniem było wykonanie ilustracji do powieści dla dzieci autorstwa Raya Bradbury'ego. Po tej i kilku kolejnych kooperacjach zaproponowano mu zrealizowanie komiksu "Jurassic Park". Dzięki tej pracy został zaangażowany do zrealizowania adaptacji serii "Fringe" dla DC Comics. Po tym oferowano mu już wszelkiego rodzaju projekty, od adaptacji komiksu "Smallville" po kompletne rysowanie "Superboya". Po pracy nad "Superboyem" Jiménez rozpoczął pracę nad serią „Earth 2”, która opowiadała przygody ekipy na wzór Ligi Sprawiedliwości, lecz w alternatywnym wszechświecie. Dzięki efektom jego pracy i talentu, zaraz po tym został zaangażowany do pracy nad komiksami o Supermanie, co od zawsze stanowiło jego największe marzenie.

Ładowanie...