Wydawnictwo KR
Wysyłka 24 godziny
248 str.
okładka miękka
Wysyłka 24 godziny
866 str.
okładka miękka
Wydawnictwo KR
Wydawnictwo KR powstało w roku 1993 roku. Swój debiut zawdzięcza zainteresowaniu literaturą Sigmunda Freuda i publikowaniem jego treści - pierwszą wydaną przez nich pozycją była książka Kultura jako źródło cierpień.
Po odniesionym sukcesie związanym z wydaniem dzieła Freuda zdecydowano, że opublikują również polską edycję jego Dzieł zebranych. W ten sposób Wydawnictwo KR stało się oficyną publikującą treści psychologiczne i terapeutyczne.
Początki freudowskie zaowocowały kolejnymi wyborami wydawniczymi KR z zakresu psychoanalizy, sięgnięto po Funkcja i pole mówienia i mowy w psychoanalizie Jacques'a Lacana oraz treści nie tak odległe od początkowych, bo czerpiące z podobnych źródeł - zbiory myśli wybitnego religioznawcy Mircei Eladiego.
W kręgu zainteresować grupy redakcyjnej Wydawnictwa KR znalazły się pozycje z zakresu filozofii francuskiej, sięgano po materiały zarówno klasyczne, jak i współczesne teksty, między innymi: Rolanda Barthes’a, Gilles’a Deleuze’a, Jacques’a Derridy czy Pierre’a Klossowskiego. Dzięki inicjatywie wydawniczej czytelnicy mogli przeczytać pierwsze tomy dzieł twórców, takich jak: Georges Bataille oraz pisma Rolanda Barthes’a i Antonina Artauda.
Wydawnictwo KR zdecydowało się także na poszukiwanie interesujących i wartościowych treści pośród twórców z innych kręgów humanistycznych i językowych. Dzięki temu, ich oferta wydawnicza nieustannie się poszerzała, a czytelnicy mogli wzbogacać swoją wiedzę o dodatkowe myśli filozoficzne, historiozoficzne czy psychologiczne.
Poprzez intensywną działalność publikacyjną książki wydawnictwa KR są niezwykle zróżnicowane tematycznie, jednak oscylują wokół podobnych zagadnień, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniają. Wydając książki współczesnych i klasycznych myślicieli francuskich czytelnicy mogą otrzymać znacznie szerszą perspektywę, która pozwoli im na rzetelne wyrobienie sobie zdania na dany temat. Dodatkowo minimalizuje się ryzyko nieaktualności pewnych źródeł, gdyż późniejsze badania weryfikują treści poprzedników - jak w przypadku Sigmunda Freuda.