Archetypy i nieświadomość zbiorowa (Carl Gustav Jung) - tantis.pl
Xi

Archetypy i nieświadomość zbiorowa

Carl Gustav Jung

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo KR
Liczba stron: 464

SUPER CENA

Cena detaliczna: 94,50 zł

60,49 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 54,96 zł

Opis

Carl Gustav Jung jest, obok Sigmunda Freuda, jednym z najwybitniejszych światowych twórców psychoanalizy. Był szwajcarskim psychiatrą, psychologiem, naukowcem i malarzem, a najbardziej zasłynął jako autor psychologii głębi (czyli odkrywania nieświadomych obszarów ludzkiej psychiki), na podstawie której stworzył koncepcję psychologii analitycznej. Jej centralne pojęcia to właśnie "archetypy" oraz "nieświadomość zbiorowa". Niniejsza książka zawiera prace Junga z lat 1933-1935, szczegółowo omawiające definicje, które ukształtowały jego teorię.

Książka "Archetypy i nieświadomość zbiorowa" uznawana jest powszechnie za przełomowe, kanoniczne dzieło w dziedzinie psychologii. Autor dostarcza w swoich esejach podstaw teoretycznych dla swoich najważniejszych koncepcji. W największym skrócie w definicji psychoanalitycznej nieświadomość zbiorowa, której istnienia dowodził Jung, to strukturalna część ludzkiej psychiki, zawierająca instynkty jako podstawowe wzorce reagowania oraz myślenia, przeżywania i zachowania człowieka - czyli właśnie archetypy, oznaczające strukturalne elementy nieświadomości wspólne wszystkim ludziom na świecie. Oba pojęcia odegrały wielką rolę zarówno w naukach o ludzkim umyśle, jak i kulturze.

Wchodzące w skład tomu "Archetypy i nieświadomość zbiorowa" rozprawy stanowią swoisty wstęp, kamień węgielny pod zarys przyszłej, przełomowej teorii. Po nich następującą publikacje skupiona na problematyce archetypów, spośród których Jung wymienia między innymi "matkę", "odrodzenie", "Korę", "boskie dziecko", "boską dziewczyną". Autor zajmuje się także zagadnieniem "ducha" oraz tak zwanego "trickstera" oraz analizuje stosunek archetypów do procesu indywiduacji. Wreszcie prezentuje ich zastosowanie praktyczne na podstawie sugestywnej serii rysunków ze swojej pracy analitycznej. Ostatnie teksty dedykowane są centrującej symbolice mandali.

Dla wszystkich zainteresowanych psychologią książka "Archetypy i nieświadomość zbiorowa" to oczywiście lektura obowiązkowa, wprowadzająca czytelników w podstawowe pojęcia stojące u źródeł koncepcji Carla Gustava Junga. Kolektywna, wspólna wszystkim ludziom nieświadomość jako swoisty rezerwuar skumulowanych doświadczeń wielu pokoleń oraz archetypy, których kopalnią są baśnie, mity i powtarzające się w różnych kulturach motywy - to wciąż jedne z najbardziej fascynujących koncepcji w historii psychologii, które po prostu trzeba znać.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 554974
Tytuł Archetypy i nieświadomość zbiorowa
Autor Carl Gustav Jung
Wydawnictwo Wydawnictwo KR
Język wydania polski
Język oryginału niemiecki
Liczba stron 464
Data premiery 2016-02-08
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 200 x 140
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.62
Cena detaliczna 94,50 zł
Nasza cena 60,49 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Bożena Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Najpierw przeczytał partner, potem ja, a już zapowiada się mama, że też chce przeczytać. To jedna z tych książek które po prostu trzeba przeczytać. Autror pisze konkretnie, bez lania wody, dobrze się to czyta. Jednak uprzedzam, nie jest to raczej lektura na raz, lepiej sobie dawkować tę wiedzę. Druga sprawa po prostu ciężką ją na raz połknąć. Polecam.

Anita H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 27-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jestem zachwycona tą książkę i wcale nie dziwię się, że zgarnia same dobre recenzje, ja sama daję maksymalną ocenę. Lektura całości zajęła mi niespełna miesiąc – ale tylko dlatego, ze wolałam sobie racjonować tę wiedzę. Wszystko o czym pisze autor jest takie ciekawe, fascynujące, skłania do reflekcji, do myślenia, do zastanowienia się nad tym wszystkim. Polecam z całego serca.

Sandra W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 23-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Co tu dużo pisać, to pozycja którą trzeba przeczytać choć raz w życiu. Na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Autor wprowadza nas w tajniki w sposób bardzo rzeczowy i treściwy. Poza samą wiedzą, przekazem, szata graficzna także niczego sobie. Polecam każdemu, polecam też wam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...