Opowieści niepoprawne politycznie
Żydzi. Opowieści niepoprawne politycznie cz.4
Opowieści niepoprawne politycznie
Sowieci. Opowieści niepoprawne politycznie. Cz.2
Opowieści niepoprawne politycznie
Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie. Część 6
Opowieści niepoprawne politycznie
Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie, część 3
Opowieści niepoprawne politycznie
Opowieści niepoprawne politycznie
"Opowieści niepoprawne politycznie" to seria książek historycznych, w której autor przygląda się ciemniejszej stronie dziejów, pokazując to, co miało zostać zapomniane. Lekcje historii, które pamiętamy ze szkolnych ławek, przedstawiają dawne wydarzenia w skostniały i nieco uproszczony sposób. Warto sięgnąć głębiej i na wiele sytuacji spojrzeć z innej perspektywy.
Piotr Zychowicz to polski dziennikarz, który publikował na łamach takich magazynów jak "Rzeczpospolita" i "Do rzeczy". Jako wielki miłośnik historii został autorem wielu pozycji, które traktują o historii naszego kraju i innych państw, mających bezpośredni wpływ na losy naszej ojczyzny. Pisarz nie boi się sięgać po trudne tematy, które dla innych wolałby zostać przemilczane w związku z szeroko pojętą poprawnością polityczną. Jego książki cieszą się sporą popularnością ponieważ przedstawione przez niego fakty szokują i wzbudzają wiele kontrowersji. Jest również jednym z inicjatorów akcji "Przeciw polskim obozom", za którą otrzymał nominację do nagrody "Press".
W każdym tomie serii autor analizuje alternatywne możliwości, jakie stały przed Polską i ewentualne scenariusze tego jak wówczas potoczyłyby się losy naszego narodu. Czytelnik ma okazję zapoznać się z nieznanymi dotąd faktami i snuć wokół nich własną refleksję historyczną. Każda część cyklu skupia się na prostym przekazie - świat nie jest czarno-biały, zwłaszcza w obliczu wielkich konfliktów, kiedy trzeba walczyć o wolność i opowiadać się po jednej ze zwaśnionych stron, co nie zawsze jest łatwe. Zarówno zwycięzcy jak i pokonani dopuszczają się potwornych czynów.
Wśród wszystkich tomów serii "Opowieści niepoprawne politycznie" dużą popularnością cieszą się:
"Alianci" - nie tylko Państwa Osi dopuszczały się zbrodni wojennych - dywanowe naloty na niemieckie miasta, mordowanie cywilów, plany stworzenia brytyjskich obozów koncentracyjnych, czy wreszcie zrzucenie bomby atomowej na Japonię - zwycięzcy wojny chcieliby, aby pewne fakty zostały przemilczane.
"Żydzi" - oprócz polskich bohaterów w naszym narodzie roiło się od szmalcowników, Żydzi również współpracowali z Niemcami i mieli na sumieniu między innymi polskiego konsula - te i inne realia wzbudzają kontrowersje i pokazują wiele odcieni polsko-żydowskich stosunków.
"Niemcy" - czy Adolf Hitler był naśladowcą bolszewików? Kto zainicjował Holokaust? Autor stara się znaleźć odpowiedź na te pytania, wchodzi również w polemikę z Davidem Irvingiem, historykiem przedstawiającym zagładę Żydów z zupełnie innej perspektywy niż ogólnie przyjęta.