Xi

Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie VI

"Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie” to cykl bestsellerów, wydany dzięki wydawnictwu Rebis, w których Piotr Zychowicz przedstawia historie poszczególnych grup etnicznych, narodowych, ideologicznych, politycznych w kontekście historii Polski. Nazwa serii wskazuje na to, że nie znajdzie tam zastosowania poprawność polityczna czy też patriotyczna cenzura o wspaniałości narodu polskiego. W naCzytaj więcej

"Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie” to cykl bestsellerów, wydany dzięki wydawnictwu Rebis, w których Piotr Zychowicz przedstawia historie poszczególnych grup etnicznych, narodowych, ideologicznych, politycznych w kontekście historii Polski. Nazwa serii wskazuje na to, że nie znajdzie tam zastosowania poprawność polityczna czy też patriotyczna cenzura o wspaniałości narodu polskiego. W najnowszej części autor bierze pod lupę największą mniejszość narodową w Polsce – Ukraińców. OUN? Wielki Głód? Akcja „Wisła”? Należy wziąć głęboki wdech, bo to dopiero początek…

Piotr Zychowicz autor książki "Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie”

Piotr Zychowicz jest polskim publicystą historycznym, skupiającym się na wydarzeniach XX wieku, pracował też jako dziennikarz, a później jako redaktor. Niejednokrotnie przedstawiał w swoich publikacjach historię wyborów niedokonanych. Historie alternatywne i liczne konfabulacje, czyli "co by było gdyby…”. Wydarzenia, kontrowersje, szeroki kontekst to właśnie jego tematyka, którą przedstawia swoim czytelnikom.

O czym jest książka "Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie”?

W obliczu tegorocznych wydarzeń zarówno temat Ukrainy, jak i historii relacji polsko-ukraińskich był na ustach każdego obywatela III RP. Piotr Zychowicz postanowił rozwiać wiele mitów i wątpliwości, przedstawiając historie polsko-ukraińskich relacji w XX wieku. W czasie licznych kontrowersyjnych wydarzeń, które do dziś wzbudzają wiele emocji, narodziło się wiele uprzedzeń i uwarunkowań, które nadal są aktualne w stosunkach „bratnich narodów”. Piotr Zychowicz nie poprzestaje na tym i zabiera czytelników o wiele dalej – do powstania Chmielnickiego i ugód, które zostały po nim zawarte. Co jest niewykorzystaną szansą na kartach naszej historii? Czy marzenia o budowaniu silnej Rzeczpospolitej Trojga Narodów miałyby realne szanse spełnienia, gdyby tylko nie…?

Czym są "Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie”?

"Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie” to swoisty akt pojednania. Piotr Zychowicz wyciąga wszystkie wydarzenia, które miały ogromny wpływ na kształtowanie się relacji polsko-ukraińskich. Nie owija w bawełnę. Nie boi się ostrych słów. Historia nie bierze jeńców, tak więc też czyni autor książki. Jednoznaczne rozliczenie się z przeszłością jest procesem zapoczątkowanym w jednym celu: pojednania opartego na prawdzie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3298266
Tytuł
Ukraińcy. Opowieści niepoprawne politycznie VI
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
456
Data premiery
2022-11-22
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
228 x 151
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.58
Długość
150
Głębokość
225
Wysokość
151
Nasza cena
40,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Zbigniew E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-03
  Kciuk dla pana Zychowicza :) jak zawsze w tej serii jest bardzo ciekawie, odważnie, bez nadmiernego prejmowania się polityczną poprawnością. Polecam wszystkim samodzielnie myślącym.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 26. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 26. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. czerwca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 26. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 26. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. czerwca, środa
0,00 zł

O Autorze


3298266
Ładowanie...