Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Michael L. Cain

 (1 produktów)

Michael L. Cain

Michael Lawrence Klein urodził się 13 marca 1940 r. w Londynie, jest profesorem nauk ścisłych w szkole Laury H. Carnell i dyrektorem Instytutu Obliczeniowej Nauki Molekularnej w College of Science and Technology na Uniwersytecie Temple w Filadelfii, USA. Wcześniej był profesorem fizyki w Hepburn w Centrum Modelowania Molekularnego na Uniwersytecie Pensylwanii.

Klein uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie w Bristolu w 1961 roku, natomiast tytuł doktora nauk w 1964. Następnie Klein był badaczem w National Research Council w latach 1968-1987 i dołączył do wydziału Uniwersytetu Pensylwanii w 1987 roku. Jego badania w dziedzinie chemii obliczeniowej, w szczególności mechaniki statystycznej, oddziaływań międzycząsteczkowych oraz modelowania faz skondensowanych i układów biofizycznych, należą do najważniejszych i najczęściej cytowanych w tej dziedzinie.

Z biegiem lat jego badania przesunęły się z pogranicza chemii i fizyki do biofizyki i biologii chemicznej. Inne badania skupione są na materii miękkiej, która naśladuje błony biologiczne, jest szczególnie zainteresowany przełożeniem naturalnych peptydów na użyteczne leki przeciwdrobnoustrojowe. Wszystkie jego ostatnie projekty wiążą się z owocną współpracą z eksperymentatorami.

Michael L. Klein otrzymał nagrodę Aneesura Rahmana w 1999 roku, co jest najwyższym wyróżnieniem przyznanym przez Amerykańskie Towarzystwo Fizyki za pracę w dziedzinie fizyki obliczeniowej, a w 2009 roku został wybrany do Państwowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych.

Ładowanie...