Xi
 » Michael L. Cain

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Michael L. Cain

   (1 produktów)

  Biologia Campbella

  Lisa A. Urry, Michael L. Cain, Steven A. Wasserman

  (okładka twarda)

  197,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Michael L. Cain

  Michael Lawrence Klein urodził się 13 marca 1940 r. w Londynie, jest profesorem nauk ścisłych w szkole Laury H. Carnell i dyrektorem Instytutu Obliczeniowej Nauki Molekularnej w College of Science and Technology na Uniwersytecie Temple w Filadelfii, USA. Wcześniej był profesorem fizyki w Hepburn w Centrum Modelowania Molekularnego na Uniwersytecie Pensylwanii.

  Klein uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie w Bristolu w 1961 roku, natomiast tytuł doktora nauk w 1964. Następnie Klein był badaczem w National Research Council w latach 1968-1987 i dołączył do wydziału Uniwersytetu Pensylwanii w 1987 roku. Jego badania w dziedzinie chemii obliczeniowej, w szczególności mechaniki statystycznej, oddziaływań międzycząsteczkowych oraz modelowania faz skondensowanych i układów biofizycznych, należą do najważniejszych i najczęściej cytowanych w tej dziedzinie.

  Z biegiem lat jego badania przesunęły się z pogranicza chemii i fizyki do biofizyki i biologii chemicznej. Inne badania skupione są na materii miękkiej, która naśladuje błony biologiczne, jest szczególnie zainteresowany przełożeniem naturalnych peptydów na użyteczne leki przeciwdrobnoustrojowe. Wszystkie jego ostatnie projekty wiążą się z owocną współpracą z eksperymentatorami.

  Michael L. Klein otrzymał nagrodę Aneesura Rahmana w 1999 roku, co jest najwyższym wyróżnieniem przyznanym przez Amerykańskie Towarzystwo Fizyki za pracę w dziedzinie fizyki obliczeniowej, a w 2009 roku został wybrany do Państwowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych.

  Ładowanie...