Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Klaus Schwab

   (3 produktów)

  Czwarta rewolucja przemysłowa

  (okładka twarda)

  32,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Kapitalizm interesariuszy

  (okładka twarda)

  41,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Wielka narracja. Dla lepszej przyszłości

  (okładka twarda)

  41,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Klaus Schwab

  Klaus Martin Schwab urodził się 30 marca 1938 roku. Jest niemieckim inżynierem i ekonomistą, który zasłynął jako założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego. Posiada imponujące wykształcenie: w 1961 roku ukończył jako inżynier mechanik ETH Zurich (Szwajcarski Federalny Instytut Technologii), następnie uzyskał doktorat z inżynierii na tej samej uczelni, kolejno doktorat z ekonomii na Uniwersytecie we Fryburgu oraz tytuł magistra administracji publicznej w John F. Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda.

  Pracował jako wykładowca polityki biznesowej na Uniwersytecie Genewskim w latach 1972-2003 i od tego czasu jest tam także profesorem honorowym. Od 1979 roku publikuje "Global Competitiveness Report" czyli roczny raport oceniający potencjał wzrostu produktywności i wzrostu gospodarczego krajów na całym świecie, pisany przez zespół ekonomistów. Sprawozdanie opiera się na metodologii opracowanej przez Schwaba, mierzącej konkurencyjność nie tylko pod względem wydajności, ale także w oparciu o kryteria zrównoważonego rozwoju.

  Jest autorem i współautorem kilku książek, w tym: "The Fourth Industrial Revolution" ("Czwartej rewolucji przemysłowej") wydanej w 2016 roku, jej kontynuacji "Shaping the Fourth Industrial Revolution", oraz książek nawiązujących do obecnej sytuacji gospodarczej: "COVID-19: The Great Reset" i "Stakeholder Capitalism". Jak sam przyznał w wywiadzie dla "Swiss Handelszeitung" w 2009 roku, marzy o Nagrodzie Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych.

  Ładowanie...