Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Niedostępny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Czwarta rewolucja przemysłowa to koncepcja odnosząca się do pojęcia „rewolucji przemysłowej” w odniesieniu do współczesnego wzajemnego wykorzystywania automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwórczych.

W historii ludzkości mieliśmy już do czynienia z wiekiem pary, elektryczności i komputerów. Teraz zaś – w latach 10. XXI wieku – wchodzimy w wiek Internetu, a tym samym zanikania bariery dzielącej ludzi od maszyn. I podczas gdy maszyna parowa, żarówka i komputer stanowią graniczne symbole trzech dotychczasowych rewolucji przemysłowych, to czwartą z wielkim prawdopodobieństwem charakteryzować będzie sztuczna inteligencja.

To zjawiskom z tym związanym poświęca swoją spektakularną książkę „Czwarta rewolucja przemysłowa” Klaus Schwab, światowej sławy ekonomista, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego z siedzibą w Genewie. Autor stwierdza w niej jednoznacznie, że mamy szansę wpływać na kształt tytułowej rewolucji, która w sposób zasadniczy zmieni nasz sposób życia i pracy. Mało tego, uważa on, że rewolucja już się rozpoczęła i że nie należy jej przegapić – to, co wydawało nam się przyszłością, jest już teraźniejszością. Tym bardziej warto sięgnąć do tej niezwykłej książki.

W „Czwartej rewolucji przemysłowej” Klaus Schwab dowodzi, że obecna rewolucja różni się skalą, zakresem i złożonością od wszystkich, które miały miejsce wcześniej. Charakteryzujące się szeregiem nowych technologii zmiany, które łączą świat fizyczny, cyfrowy i biologiczny, wpływają znacząco na wszystkie dyscypliny, gospodarki, branże i rządy, a chwilami wręcz kwestionują koncepcje dotyczące tego, co to w ogóle znaczy być człowiekiem.

Sztuczna inteligencja jest już wszędzie wokół nas – od superkomputerów, dronów i wirtualnych asystentów po drukowanie 3D, sekwencjonowanie DNA, inteligentne termostaty czy mikroczipy mniejsze od ziarenka piasku. A to dopiero początek: w fazie rozwoju są już nanomateriały 200 razy mocniejsze niż stal i milion razy cieńsze niż pasmo włosów czy pierwszy przeszczep wątroby wydrukowanej w 3D. Wyobraźmy sobie jeszcze chociażby „inteligentne fabryki”, w których globalne systemy produkcji są wirtualnie koordynowane, lub wszczepialne telefony komórkowe wykonane z materiałów biosyntentycznych…

Tytułowa czwarta rewolucja przemysłowa - twierdzi Klaus Schwab w swojej (dosłownie!) rewolucyjnej książce - jest bardziej znacząca, a jej konsekwencje głębsze niż w jakimkolwiek innym okresie w historii ludzkości. Tym samym jest to jedna z najważniejszych pozycji intelektualnych pierwszej połowy XXI wieku – bo stanowiąca ważny głos w dyskusji i prognozach o tym, jak będzie wyglądał nasz glob i co będzie z nami, obywatelami świata.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 841909
Tytuł Czwarta rewolucja przemysłowa
Autor Klaus Schwab
Wydawnictwo Studio Emka
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 192
Data premiery 2018-11-27
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 215 x 145 x 18
Okładka Twarda
Waga Produktu [kg] 0.38
Cena detaliczna 44,90 zł
Nasza cena 33,19 zł
Powiązane tematy: Święta

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Piotr Ż.

4/5
| 17-09-2021
To co globaliści zamierzają uczynić ze swiatem. Jak to widza i co nam gotują.

Kinga J.

5/5
| 21-01-2021
Dołączam do grona zadowolonych czytelników i daje maksymalną ocenę. Bardzo dobre opracowanie, niesamowite źródło wiedzy, tyle ciekawostek o których nie miałem bladego pojęcia,.

Bernadeta P.

5/5
| 20-01-2021
Jedna z lepszych książek jakie miałam okazję czytać jeśli chodzi o czwartą rewolucję przemysłową. Bardzo dobrze napisana, wszystko jest tutaj dopracowane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Polecam z całego serca wszystkim.

Maria U.

5/5
| 19-01-2021
Cenna, bardzo wartościowa książka. Napisana w fajny sposób, przyjemnie się czyta. Dodam jednak, ze na pewno nie jest to lektura na raz, warto sobie mimo wszystko dawkować ta wiedze. Polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
8 Grudzień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
8 Grudzień, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
8 Grudzień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...