Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jan Białek

 (1 produktów)

Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego

Jan Białek

(okładka miękka)

5/5
37,29 50,00 zł −25%
Wysyłka 24 godziny

Jan Białek

Jan Białek to autor znany polskiemu czytelnikowi głównie dzięki krytycznemu spojrzeniu na współczesny rozwój technologiczny. Pisarz tworzy niepokojące wizje przyszłości, korzystając ze zdobyczy różnych dziedzin naukowych, jak chociażby medycyna, socjologia, politologia, ale także informatyka. W swojej twórczości omawia przede wszystkim wpływ technologii na codzienne życie zwykłych ludzi. Pokazuje szanse i podkreśla zagrożenia. Prezentuje opowieść o najbliższych kilkudziesięciu latach, przeznaczoną nie tylko dla miłośników futurologii.

Jan Białek zabiera czytelników w przyszłość, ale podczas tej podróży mocno nawiązuje to zjawisk znanych ze współczesności. Dzięki twórczości tego autora można poznać najważniejsze kierunki rozwoju technologicznego i niebezpieczeństwo ich coraz większej kontroli życia społecznego. Człowiek współczesny tworzy nowe środowisko, a jest to środowisko technologiczne, które pisarz prezentuje swobodnie w przejrzystym stylu.

"Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego" - jaki będzie rozwój technologii do 2040 r.? Jak będzie wyglądało otoczenie ludzi? W która stronę zmierza współczesna biotechnologia? Dzięki tej książce czytelnik może poznać wizję przyszłości, zaczynającą się już dziś. Jan Białek wyjaśnia zagrożenia płynące z niekontrolowanego rozwoju technologii i ich wpływu na codzienne życie zachodniego społeczeństwa. Czy mechanizacja człowieka oraz degradacja środowiska naturalnego są nieodwracalne? To niezwykła podróż pełna poważnych pytań o naturę ludzkości i jej zależność od technologii informatycznych. Jak będzie zbudowane nowe środowisko technologiczne? Autor rzuca światło na tę problematykę, a następnie przybliża ją czytelnikom.

Ładowanie...