Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego

Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego.Książka autorstwa Jana Białka mówi o tym, jak współczesna ekspansja technik doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska. Jest ono z każdą chwilą coraz bardziej dynamiczne, staje się ekspansywne i w coraz większym stopniu jest dla człowieka środowiskiem realnym i jego kontekstem życia. Coraz bardziej opieramy swoją egzystencję na Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Garda
 • Data premiery: 2018-04-28
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 168
 • Wymiary: 210 x 150

Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego.

Książka autorstwa Jana Białka mówi o tym, jak współczesna ekspansja technik doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska. Jest ono z każdą chwilą coraz bardziej dynamiczne, staje się ekspansywne i w coraz większym stopniu jest dla człowieka środowiskiem realnym i jego kontekstem życia. Coraz bardziej opieramy swoją egzystencję na technologii, która wpływa na wszystkie aspekty naszego życia - począwszy od zakupów, skończywszy gdzieś planowaniu rodziny.

Środowisko technologiczne z każdym rokiem wchłania coraz więcej przestrzeni środowiska naturalnego. Autor prognozuje, że na przestrzeni dwóch kolejnych dekad (książka została wydana w 2018 roku, a mówi o potencjalnych wydarzeniach, które mogłyby rozgrywać się w roku 2040) tak bardzo rozwiną się techniki informatyczne, robotyka i biotechnologia, że będą one w stanie wytworzyć własne, syntetyczne formy życia. To właśnie w ten sposób środowisko technologiczne zagrozi ludzkiej cywilizacji.

Tematem książki TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego jest problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego oraz problematyka mechanizacji człowieka i środowiska naturalnego. Autor porusza kwestie współczesnej ekspansji techniki, która doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska. Jest ono coraz bardziej dynamiczne, ekspansywne i staje się w większym stopniu realnym środowiskiem i kontekstem życia człowieka.

Zrozumienie tej problematyki jest dla człowieka niezwykle istotne, ponieważ najbliższe dekady ekspansji środowiska technicznego wytworzą kontekst życia na Ziemi, który bezpowrotnie zmieni ludzi i całe ich środowisko naturalne. Jeszcze zanim wykształci się syntetyczna forma życia, powołana przez środowisko techniczne, będzie ono w stanie przejąć przestrzeń środowiska naturalnego i żyjącego w nim człowieka. Doprowadzi to ludzi do dramatycznych zmian racjonalizacji, standaryzacji i następnie mechanizacji na całym świecie.

Autor przedstawia do przemyślenia pełne spektrum problemów i zagadnień związanych z technologiami.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Garda.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
779413
Tytuł
Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
168
Data premiery
2018-04-28
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
210 x 150
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.23
Długość
211
Głębokość
145
Wysokość
150
Cena detaliczna
50,00 zł
Nasza cena
40,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
9 recenzji
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Krzysztof S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-01
  Książka bardzo interesująca zawierająca wiele ciekawych wątków dotyczących przyszłości ludzkości i naszej planety. Polecam wszystkim, którym nie jest to obojętne.
 • Robert Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-22
  Jestem na samym początku, a już od tego początku wieje grozą. Pewnie im dalej w las, tym więcej ciekawych informacji. Polecam, bo to jest jak proroctwo o tym, co się teraz dzieje - totalitaryzm u bram.
 • Tadeusz O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-06
  Bardzo podoba mi się ta książka, ciekawa, fascynująca, intrygująca. Nie ma co się dziwić, ze zgarnia same dobre recenzje. Ja także dołączam do jakże szerokiego grona zadowolonych nabywców i daję tym samym maksymalną ocenę. To książka do której człowiek ma ochotę wracać i w moim przynajmniej przypadku na pewno nie skończy się na jednorazowej lekturze, będę do niej wracał wielokrotnie.
 • Weronika W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-24
  Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego to bardzo dobra i intrygująca książka. Interesuje czytelnika do początku do końca, a po lekturze nie pozwala o sobie zapomnieć, Podoba mi się to, ze autor pisze konkretnie i na temat, nie ma tutaj miejsca na lanie wody. No a wszystko co pisze było dla mnie nie lada odkryciem i było fascynujące. Poza tym cena książki w porządku, szata graficzna niczego sobie, nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Michał W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2019-04-01
  Znakomite kompendium wiedzy o tym, co już się dzieje w szeroko rozumianym świecie nowoczesnej technologii. Przeraża szczerością i dostępnością informacji ale jeszcze bardziej poraża brutalnością elit rządzących, które planują ludzkości zgotować apokaliptyczne piekło. Każdy zdrowo myślący człowiek powinien ją przestudiować...nie przeczytać lecz zagłębić się w nią i poświęcić sporo czasu na analizę tego z czym obecnie mamy do czynienia na świecie. Lektura obowiązkowa dla wszystkich komu normalne życie na Ziemi jest bliskie. Porzućcie swoje multimedia i bezsensowne programy telewizyjne,,,czytajcie i dzielcie się nią z innymi...może uda się nam ocalić nasze istnienie.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. lutego, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. lutego, środa
0,00 zł
779413
Ładowanie...