Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Eduardo Risso

   (9 produktów)

  Dola Aniołów. Księżycówka. Tom 4

  (okładka twarda)

  47,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Księżycówka. Rue Le Jour. Tom 3

  (okładka twarda)

  43,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Brat Lono. 100 Naboi

  54,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Księżycówka. Pociąg rozpaczy. Tom 2

  (okładka twarda)

  47,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Torpedo 1972 Tom 2

  (okładka twarda)

  38,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Eduardo Risso

  Eduardo Risso urodził się 23 listopada 1959 w Leones, jest argentyńskim rysownikiem komiksowym. Największą sławę zyskał dzięki serii komiksowej "100 naboi", którą tworzył wspólnie z Brianem Azzarello. Ten tytuł rozsławił jego twórczość w całej Europie, także w Polsce, gdzie został wydany nakładem wydawnictwa Egmont Polska. W samej Argentynie znany jest także z kooperacji z twórcami takimi jak: Ricardo Barreiro i Carlos Trillo.

  Karierę rysownika rozpoczął w 1981 roku, tworząc pierwsze komiksowe plansze dla gazety porannej "La Nacion" i do znanych magazynów publikowanych przez wydawnictwa kolumbijskie. W 1986 roku pracował dla włoskiego wydawnictwa Eura Editoriale, rok później natomiast narysował komiks "Parque Chas", do scenariusza Ricardo Barreiro. Serie zostały pierwotnie opublikowane przez argentyńskie wydawnictwo Fierro, później przez hiszpańskie i włoskie, a potem jako kompletna seria w pozostałych krajach europejskich, tj. Francji, Niemczech, Danii, Belgii, Holandii oraz także w Stanach Zjednoczonych. W 1988 ponownie połączył siły z Barreiro tworząc komiks "Cain".

  Kolejne tytuły komiksów, którymi zasłynął w całej Europie to: "Fulù", "Simon: An American Tale", "Borderline" oraz "Chicanos". W Polsce ukazały się także inne zeszyty jego autorstwa: "Batman. Rozbite miasto i inne opowieści" oraz "Batman, który się śmieje".

  Risso zdobył cztery nagrody Eisnera, wszystkie za pracę nad serią "100 naboi": w 2001 za najlepszą serię komiksową, a w latach: 2002 i 2004 za najlepszą kontynuowaną serię komiksową i w 2002 roku nagrodę dla najlepszego rysownika.

  Ładowanie...