Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Klasyka polskiego komiksu

 (1 produktów)

Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
56,39 79,99 zł −30%
Wysyłka 2 dni robocze

Klasyka polskiego komiksu

Hej wy, urodzeni w latach 70. i 80. XX wieku! Czy pamiętacie magazyny “Relaks” i “Fantastyka”? Czy potraficie przywołać w pamięci ekscytację, jaka towarzyszyła Wam podczas zakupu kolejnych numerów ulubionych czasopism? Czy jeszcze gdzieś na dnie szafy macie swoją dawną kolekcję albumów komiksowych? 

Wydawnictwo Egmont przygotowało dla Was nie lada gratkę! Seria Klasyka polskiego komiksu przypomina najlepsze albumy wydane w czasach PRL-u. Kultowe tytuły z lat 70. i 80., pierwotnie publikowane na łamach popularnych magazynów, doczekały się wznowienia i odświeżonej cyfrowo szaty graficznej. Kolekcja zawiera najciekawsze opowieści rysunkowe legendarnych twórców złotej ery polskiego komiksu, takich jak między innymi: 

  • Zbigniew Kasprzak, 

  • Grzegorz Rosiński, 

  • Jerzy Wróblewski, 

  • Janusz Krista, 

  • Marek Szyszko. 

Nie czekajcie dłużej! Wsiadajcie razem z Egmontem do wehikułu czasu i dajcie się znów pochłonąć komiksom z czasów swojej młodości.

 

Antologie opowieści rysunkowych z lat 70. i 80. XX wieku zgromadzone w serii Klasyka polskiego komiksu są niezwykle zróżnicowane stylistycznie. Poruszają też różnorodną tematykę . W zeszytach znajdują się zarówno:

  • opowieści science-fiction,

  • komiksy historyczne,

  • komiksy wojenne,

  • historie z przymrużeniem oka,

  • itd.

Klasyka polskiego komiksu to rewelacyjny pomysł na prezent dla wszystkich wielbicieli komiksów i kolekcjonerów. Albumy zostały wydane w eleganckiej, twardej oprawie. Wydawca podjął wysiłek odnalezienia i odnowienia zapomnianych, a czasem nawet zaginionych komiksów. Zeszyty zeskanowano, a - dla lepszego efektu wizualnego - plansze odrestaurowano z pomocą zaawansowanej technologii cyfrowej.

Publikacje uzupełniają interesujące wstępy znawców polskiej sztuki komiksowej, a także obszerne galerie niepublikowanych dotąd szkiców i rysunków. Dodatkowo, w przypadku niektórych publikacji, wydawcy udało się namówić autora komiksu do współpracy i tak powstały nowe, unikalne okładki albumów (np. “Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa”). 

Klasyka polskiego komiksu to nie jednak nie tylko nostalgiczna podróż w przeszłość dla starszych czytelników. To również zaproszenie dla młodego pokolenia do zapoznania się z klasycznymi historiami stworzonymi przez polskich mistrzów komiksu. Seria jest doskonałym sposobem na pielęgnowanie międzypokoleniowej więzi wszystkich pasjonatów komiksu. Być może młodzi czytelnicy znają stare albumy z opowieści rodziców albo z muzeum. Teraz mają okazję samodzielnie odkryć legendę polskiego komiksu i doświadczyć fenomenu opowieści rysunkowych z dawnych czasów.

Ładowanie...